Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Ocena zestawu


adamo19666

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Ja też uważam że dobry zestaw,proponuje Ci jednak oglądnąć sam kij w wędkarskim oraz zastanowić się czy rozmiar 8200 nie będzie lepszy,8100 to straszna malizna a ja również łowie klenie na ten młynek i to w małych rzeczkach ale mam rozmiar 8200 i jest idealny,moje prywatne zdanie pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thome ty tak piszesz trzy po trzy, czy miałeś te 2 młynki w ręku i widziałeś że różnią się wielkością? Sam ostatnio szukam kołowrotków do spina i zauważyłem, że w spro wielkość 10-20 lub 100-200 to ta sama konstrukcja, a jedyna różnica to pojemność szpuli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thome ty tak piszesz trzy po trzy, czy miałeś te 2 młynki w ręku i widziałeś że różnią się wielkością? Sam ostatnio szukam kołowrotków do spina i zauważyłem, że w spro wielkość 10-20 lub 100-200 to ta sama konstrukcja, a jedyna różnica to pojemność szpuli

Niech wypróbuje w wędkarskim A zobaczy różnice może nie jest ona ogromna ale gra dużą role chociaż by w głębokość szpul.Warto zobaczyć przed kupnem niż w ciemno kupić na allegro a potem żałować.Ja mu zaproponowałem a nie kazałem sztywno kupić rozmiar 10200 :) Trzy po trzy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla MNie to wybór wędki jaki i kołowrotka -chodz juz Mniej- musi opierać sie na "dotknięciu" tego co chcemy kupić...i nie chodzi tylko o dobre wykonanie i wogole ale o to czy sprzet jest wygodny dla nas...i spelnia nasze oczekiwania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam ponownie.

Nie dokonałem zakupu, bo jakoś mnie ten kijek shimano nie przekonywał.

A co sądzicie o tej daiwie EXCELER Jigger 2,70m 3-18g.

Do tej firmy mam jakieś uznanie, nie wiadomo skąd, a shimano nie wiem czemu ale stawiam jako paści.

Tu też jest większy wyrzut, więc myślę, że na bolki i brzany z tą wędką można by się było wybrać.

No i cena atrakcyjna.

Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daiwa dobra firma, też mam zaufanie do nich. Mam karpiówki Daiwy.

Jednak jeżeli podchodzisz do bolka to raczej ten zakres gramowy może być troszkę za niski. Szukaj czegoś do 25 lub 30 g. No i nie koniecznie model "Jigger" bo pewnie jakaś wklejanka, która raczej nada się do gum, a nie wobków czy blach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po małej przerwie:D

Przyznam, ze z boleniem przegiąłem, ale myślę, że brzanę pogodzę tą wędką.

To nie jest wklejanka.

Orientujecie się, czy taką wędką można dobrze kontrolować np gumę 4 cm na główce 3g?

Lub nawet 3.5cm na główce 2g? bardziej podpada to pod paprochy no ale warto spytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up.

Chciałbym spytać o coś jeszcze. Czy wędką o wyrzucie 3-18 można operować wygodnie i 3g przynętą i 16g?

Czy np mogę zapiąć 16gramowego koguta lub łowić na malutką gumeczkę na główce 2-3g?

Jest to jigger czyli do gum i kogutów, przyda mi się to na okonie i pstrągi w głębokich jeziorach, ale czy można też rzucać woblerami i blaszkami? Nie pisze, że to wklejanka, więc powinna nie być aż tak delikatna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up.

Chciałbym spytać o coś jeszcze. Czy wędką o wyrzucie 3-18 można operować wygodnie i 3g przynętą i 16g?

Czy np mogę zapiąć 16gramowego koguta lub łowić na malutką gumeczkę na główce 2-3g?

Jest to jigger czyli do gum i kogutów, przyda mi się to na okonie i pstrągi w głębokich jeziorach, ale czy można też rzucać woblerami i blaszkami? Nie pisze, że to wklejanka, więc powinna nie być aż tak delikatna

Malutką gumeczką na główce 2-3g połowisz bezproblemowo używając cienkiej żyłki, natomiast kogutem 16g będziesz "rył" po dnie, do takiego koguta odpowiedni kij to cw 35g.Woblerami i blaszkami można rzucać ale weż pod uwage siłe nurtu rzecznego , obrotówka nr.3 pokaże wady takiego kija w silniejszym pstrągowym nurcie .Kij o takim cw to kij kleniowy na większą rzeczke ale o sandaczowaniu kogutem musisz zapomnieć.Do tego kija zalecam stosowanie przynęt:

Gumy od tych najmniejszych dwugramowych na cienkiej żyłce 0,14-0,16

Obrotówki nr1 nr2 zyłka max 0.20 (polecam 0,18)

Gumy główka max 10g , dlatego że dokładamy jeszcze wage przynęty , z twisterem pójdzie lepiej niż z ripperem

Cięższe przynęty to tylko wahadłówki drobno pracujące takie pod 16g, ale wtedy musisz mieć wprawe w rzucaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. żyłki bd stosował 0,10-0,15 i nie żyłki tylko plecionki.

gumy 3-7,8cm na łebkach do 10g, woblerki 3-7cm, koguciki i jigi raczej lekkie na główkach max 10g-12g, obrotówki do 3 [największy uciąg jaki wchodzi w grę to dolny i środkowy bieg soły i skawy. Do tego ten kijek się nadaje tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja polecam ostrożne używanie Excelera. A raczej stawianie lub opieranie o coś.

Ta seria ma straszliwie tandetne i śliskie zakończenie dolnika. To kawałek tulei z drewna (chyba), zakończonej metalowym kapslem. I dlatego nasza wędka lubi sobie "rymnąć".

Mała rzecz, a nie cieszy...

No, ale za to taki blank robi wrażenie. Jest bardzo smukły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja polecam ostrożne używanie Excelera. A raczej stawianie lub opieranie o coś.

Ta seria ma straszliwie tandetne i śliskie zakończenie dolnika. To kawałek tulei z drewna (chyba), zakończonej metalowym kapslem. I dlatego nasza wędka lubi sobie "rymnąć".

Mała rzecz, a nie cieszy...

No, ale za to taki blank robi wrażenie. Jest bardzo smukły.

A czego można się spodziewać po tanich wędkach?

To samo się tyczy dragona millenium itp jak i jaxona, mikado itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, można a nawet należy spodziewać się elastycznego zakończenia dolnika.

Gałki z "korkogumy", albo chociaż gumowego grzybka. Na łodzi to niezastąpione.

Miło by było gdyby Exceler miał też zaczep do przynęt.

Jego brak jest ostatnio modny w wielu wędziskach. Żałują kawałka drutu :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

przy kiju do 16 g ciężko będzie Ci łowić obrotówkami większymi niż nr 2 i woblerami większymi niż 4 cm. Jeśli chodzi o gumy to też nie połowisz cięższymi niż 7-8 g. Oczywiście da się założyć i 20 g. ale to nie będzie łowienie tylko padaka. Przy podrywaniu kij będzie pracował niemal tak jak przy zacięciu, a jak będzie branie to nie będzie z czego zaciąć.

Jeśli chcesz mieć kijek bardziej uniwersalny to weź sobie taki do 25 - 30 g.

Ja radzę nie przesadzać z delikatnością sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.