Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaki teleskop na splawik?


ms1981

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstepie wszystkich witam serdecznie.

Moje pytanie to jakiej firmy wedke wybrac o nastepujacych parametrach:

dlugosc od 3,5m do 4m.

gramatura wyrzutu do 30g.

Cena do 150zl.

Weglowka (chyba z tym nie bedzie problemu).

Prosze o jakies porady, z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Powaznie tak jest? Myslalem, ze allround to wedziska z przeznaczeniem ogolnym (jak narty, wlasnie z taka nazwa sa najbardziej uniwersalne).

Dopiero co sie spotkalem z taka nazwa. Oczywiscie nie chce miec wedziska gruntowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tym sezonie kupiłem wędeczkę Jaxon Crystalis tele 360 cw: 10-40. Carbon fibre, śmery-bajery :razz: Cena wynosiła ok. 120 pln. Bardzo fajne wędzisko, leciutkie. Sprawdziło się właśnie na wodach stojących, ale próbowałem też przepływanki i było bardzo wygodnie. myślę że w tym pułapie cenowym to dobra opcja. Polecam

Jizys. Zabrzmiało jak opis na allegro :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam

Mam malutki problem z metoda polowu na splawik jestem od malego i jest to moja ulubiona metoda polowu ale mam tylko same baty;)

A potrzebuje wedke na splawik do polowu z lodzi i tu mam problem jaka dlugosc najlepiej by odpowiadala?

Chcial bym naprawde bardzo tani a zarazem dobry teleskopik na polow ploci i ryb podobnych.

Potrzebuje naprawde taniej wedki a dobrej co wiem sam ze w parze nie idzie. Sam wyczyn juz dosc mocno mnie obciaza kosztowo a z lodzi mysle ze raczej wiecej na spining niz na splawik bede lowic.

Cena sporo ponizej 100zł jaka mnie interesuje moze ktos lowi na splawik z lodzi jakim teleskopem i podzieli sie jaka dlugosc najlepiej sie sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 3 months later...
Gość pater
Powaznie tak jest? Myslalem, ze allround to wedziska z przeznaczeniem ogolnym (jak narty, wlasnie z taka nazwa sa najbardziej uniwersalne).

Dopiero co sie spotkalem z taka nazwa. Oczywiscie nie chce miec wedziska gruntowego.

nie powiedziałbym że narty są uniwersalne,na nartach małysza chyba byś nie poszalał na stoku,tak samo jest z wędziskami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tym sezonie kupiłem wędeczkę Jaxon Crystalis tele 360 cw: 10-40

Też w tym sezonie kupiłem węglówkę Jaxona Crystalis Tele, ale 4,2 metra, cw 5-25, też jestem z niej zadowolony, wędka leciutka, dobrze czuć na niej nawet mniejsze ryby. Udało mi się ją znaleźć za 100 zł. W opinii niektórych Jaxon to kiepska firma, ale ten kijek tego nie potwierdza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
A co sądzicie o Jaxon Favourite c.w.30gr. Myślę o zakupie tego kija.Na spławiczek.
Uważam że to dobry wybór mimo że o jaxonach mówi się nie najlepiej ale ta seria jest udana ,zwróć uwagę przy zakupie na wagę wędki im mniej żywicy tym lepsza akcja i mniejsza waga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Żeby nie rozmywać, ja też chciałbym się do Was zwrócić z prośbą o pomoc w wyborze teleskopu na spławik. Z założenia będzie służyła do przepływanki, na niewielkiej rzece.

Długość między 4 - 5,5m ( dłuższa chyba nie, prawda? ); ciężar wyrzutu w przedziale 5 - 30g.

Jeśli możecie to podpowiedzcie konkretny model.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

estem tutaj nowy wiec witam wszystkich forumowiczow. Jestem poczatkujacym wedkarzem bylem zaledwie 2 razy na rybach lowilem na zwykla wedke o dlugosci 360cm nazwa jej to magic fish(Okuma) kupiona za 80 zl razem z kolowrotkiem master 804 nie wiem czy te nazwy cos znacza napisalem tyle co wiedzialem. odziwo udalo mi sie za drugim polowem zlowic oto taka rybke:10ad34976271bc58m.jpg

o dlugosci 32 cm. Nie wiem czy to duza ryba no ale na moja rzeke i na moje umiejetnosci napewno niezle. Lowilem sobie na haczyk 12 i takie robaczki z puszki biale. lecz ta rybe zlowilem na chleb. Zaczepilem poczekalem 15 minut i jest pierwsza zdobycz. W tej chwili chcialbym kupic sobie cos lepszego na wlasnosc poniewaz ta wedka nie byla moja. Wiec chcialbym proscic o skompletowanie dobrej wedki i kolowrotka moj zakres pieniezny to 90-120 zl. Mowie odrazu ze bede lowil przedewszystkim na rzece lub jakis zbiornikach lub zalewaach. Preferowalbym wedke teleskopowa poniewaz jest poreczniejsza. Nie wiem jaka bylaby dobra dlugosc ale mysle o 3.9 m bylaby wystarczajaca. I ciezar wyrzutu maks 30g. no i nie wiem jaki kolowrotek zupelnie co sie ma do czego.

Moze umiescilem mojego posta nie w tym miejscu co trzeba wiec z gory sorry. Mysle ze znajde pare osob ktore pomoga mi w doborze sprzetu. Dziekuje odrazu za podpowiedzi. I jesli mozna byloby to prosilbym o linki z allegro. Bo w innym miejscy nie kupie wedki. w mojej okolicy nie ma sklepu z takimi akcesoriami. jedynie targ co poniedzialek ale o tym sie juz naczytalem.

Pozdrawiam wszystkich i dziekuje za szybka pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spławik to kup sobie jakąś wędeczke opisaną jako bolonka, z przelotkami mocowanymi omotkami, są takie na allegro nawet poniżej 50PLN, a jak masz większy budżet to coś droższego, co będzie lepiej wyważone, lżejsze, szybsze. Kołowrotek lekki, dobrze nawijający może ktoś poleci, tylko z doświadczenia, a nie katalogu.

Jeśli ten master działa nieźle, to może warto na dzień dzisiejszy kupić lekki kijek za stówke, a kołowrotkiem nie zaprzątac sobie głowy póki sie nie rozklekocze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Proszę o pomoc w wyborze wędziska spławikowego mam już upatrzone dwie wędki, ale nie wiem którą wybrać:

Dragon Mystery XT Tele Leszcz 3,90m/5-30g

Wędka APOLLO Tele 40 3,9m 5-40g-Daiwa

Wędką będę łowił na jeziorze ale głownie na starorzeczu Warty ryby to głównie leszcze.płocie liny i karasie.

Cena obu wędek jest podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy. Chcę sobie kupić wędeczke. Jakoś jestem za teleskopem i mam 2 typy. Która lepsza chyba że mi coś doradzicie.

1. Jaxon Eternum Tele Match 4,20/cw 5-20

2.Shimano Alivio 2000-420 cw.5-20

Głównie będę łowił na spławik na jeziorkach.

Z góry dzięki za pomoc i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.