Skocz do zawartości
tokarex pontony

Sprzęt na początek


Mieszczuch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chce się z kolegą za tydzień wybrać na lód, ale nigdy nie łowiłem w zimie i stąd moje pytanie.

Jaką kupić wędkę, kołowrotek, kiwok i żyłkę na początek? Nie chciałbym wydać więcej niż 150zł razem z mormyszkami? Czy jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Witam.

Chce się z kolegą za tydzień wybrać na lód, ale nigdy nie łowiłem w zimie i stąd moje pytanie.

Jaką kupić wędkę, kołowrotek, kiwok i żyłkę na początek? Nie chciałbym wydać więcej niż 150zł razem z mormyszkami? Czy jest to możliwe.

Witam pierwszy raz na forum.Nie jestem jakimś zawodowcem ale w tamtym roku zakupiłem sprzęt do łowienia na lodzie,a więc tak kołowrotek konger 30 parę zł,wędka konger 2o parę,żyłka typowo na lód 15-20 zł,do tego 2 spławiczki,dwa kiwoczki,z 10 mormyszek i stojaczek na wędkę,nie jest to może 1-szo ligowy sprzęt ale na początek moim zdaniem daje radę,także 150 zł spokojnie wystarczy :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem za wędeczke 18zł, kolowroteczek jakis stary z mikado znalazłem taki mały, żyłeczka podlodowa 4zł, 2 blaszki po ~4zł i dziabie okonki na blaszke bez kiwoka. Większe co prawda mnie omijają ale to kwestia czasu ;) Mormyszke odpuszczam to za rok, bo wole kupić osobną wędeczke specjalną pod kiwok i kołowroteczek do tego nie ma co szarpać sie na wszystko od razu moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godne wiertło 15stka to wydatek rzędu 200zł więc wątpie żeby początkujący myślał o jego kupnie... Trzeba pożyczać od znajomych, od przypadkowych łowiących nie polecam. Ludzie są różni a ryby to ma być relaks ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliście o wiertle do lodu, to w sumie największy wydatek, zawsze można pożyczyc od wedkarzy na łowisku :) bo łupania siekierą 40cm lodu nie polecam :P
bumtarara popieram,ręczne kucie siekierką w 40 cm lodu to nielada wezwanie :lol: ,ja na szczęście wiertło posiadam chociaż korzystając z okazji może masz jakiś pomysł jak tam noże naostrzyć i czy wogóle się da bo trochę mi się końce poszczerbiły od świdrowania,wiertło made in ZSRR,nie wiem czy stal słaba czy często się tak zdarza w tych modelach??? :shock: czy gdzieś szukać nowych ???troche ciężko już się wierci a jeszcze łapania (mam nadzieję) trochę chyba zostało :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

viper-76

Pierwsza sprawa - norze do takiego wiertła pr. ZSRR można dać zaawansowanemu zakładowi ślusarskiemu i oni naostrzą - koszt od 10 - 15 zł ( tylko najlepiej poddać takiemu fachmanowi co już to robił - bo jak zmieni kąty to nożyki do bani )

Po drugie jeszcze prostsza sprawa , odwiedzić pobliski sklep wędkarski gdzie wiertła sprzedają pr. ZSRR i zakupić nowy komplet nożyków - koszt do 25 zł, jeśli sklep handluje wiertłami a niema noży - poprosić sprzedawcę o zamówienie i jest ok.!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Gość Rapa-man

Panowie zamierzam po raz pierwszy łowić z pod lodu.Wędke i kołowrotek już zakupiłem,ale z resztą jestem zielony,jaką żyłke kupic?jaką przynęte?jak zmontować zestaw?co to jest kiwok jak i po co się go używa?na jakie ryby się nastawiać i jak je namierzać w łowisku? :lol: i ogólnie prosze o porady dla zielonego w tej metodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakie ryby się nastawiać
jak dla mnie zdecydowanie okon.
jaką żyłke kupic?jaką przynęte?jak zmontować zestaw?co to jest kiwok jak i po co się go używa?
zyłka 0,8-0,10,jako przyneta zdecydowanie ochotka.Kiwok montujesz na szczytówce przeciagasz przez niego zyłke wiazesz mormyszke. Kiwok jest sygnalizatorem bran ktory powinien byc ugiety pod ciezarem mormyszki,kupisz go w kazdym sklepie wedkarskim.
jak je namierzać w łowisku?
przy pierwszym lodzie najlepiej na wodzie nie głebszej niz 2 m w poblizu trzcin.Tyle z mojej strony,polecam w wolnym czasie podjechac na łowisko i poobserwowac lepiej zaawansowanych kolegów lub poogladac filiki na youtube. Jeszcze jedna bardzo wazna sprawa a mianowicie ubiór,podstawa to ciepłe buty w innym wypadku długo nie posiedzisz.Rękawiczki,czapka,termos trele morele.... powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rapa-man

ok,nie wiem czy dobrze rozumuje,zakładam kiwok ,mormyszke,a na to ochote lub pinke i podciągam w góre? taki delikatny opadzik?,czy poprostu zostawiam przynęte swojemu losowi? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.