Skocz do zawartości
tokarex pontony

chroń komputer


Gość bogdan39

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bogdan39

Tu mozna wszystko awiec moze na poczatek ostrzezenie jesli chodzi o burze i komputer.

Mojemu kumplowi podczas burzy rozpieprzyło płyte główna i cos tam jeszcze komputer był wyłaczony ale siec i przewód do interu był załaczony pierdykneło po przewodzie internetowym straty 1000 zł

Mozecie dac cynk ile kosztuja uwas nagrywarki dwd .

To tak na skromny poczatek. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Tak ja sobie lekceważyłem tą sprawe ale do czsu jakieś dwa lata temu ,pizdło w blok i w sumie nie wiem po czym poszło ,ale telewizor ,odtwarzacz i dekoder poszło z dymem oczywiście nie dosłownym ale i ok50 mieszkani miało to samo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby uniknac takich zdarzen wystarczy miec listwe przeciwspięciową. Koszy to chyba 50 zł.

A ja mam teraz jakiegos wirusa ktory strasznie przymula mi neta. Niby pisze ze strona wygenerowana w 0,08s ale ładuje sie z 10 minut. Nie moge nawet na haczyku postow poczytac bo mi sie tnie. Jutro z rana nowego windowas trzeba bedzie wgrac.... :( Pisze ze zainfekowana zostala pamiec operacyjna..... nie wiem zbytnio o co loto :mrgreen:

PS nawet trudnosci z wyslaniem teog posta :???::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa cię nie zabezpieczy. Co najwyżej UPS ale wtedy właśnie on "poleci". Co do sieci to możesz się zabezpieczyć poprostu używając WiFi - ale wtedy router albo access point "poleci". Kiepska sprawa, a wszystko przez marne instalacje odgromowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa za pięć dych to tylko prosty filtr który najczęściej tylko "tnie sinusoidę". Ale nawet droższe (czytaj bardziej zaawansowane) modele przed wzrostem napięcia z powodu wyładowania atmosferycznego Cię nie uchronią. Chyba że mieszkasz w domku (nie w bloku). Wtedy lepiej zamiast w listwę zainwestować w dobre zabezpieczenie odgromowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Jutro z rana nowego windowas trzeba bedzie wgrac.... :( Pisze ze zainfekowana zostala pamiec operacyjna..... nie wiem zbytnio o co loto :mrgreen:

Roland nie wiesz o co loto postaram ci sie to przyblizyc :smile:

W komputerze masz generalnie dwie pamieci ROM i RAM

ROM - Read only memory to pamiec w ktorej sa zapisane pewne dane i generalnie raczej nie mozna jej zmieniac, zapoisana jest na plycie glownej i zawiera podstawowe informacje potrzebne do uruchomienia komputerka (oczywiscie mozna ja zmodyfikowac szczegolnie ze teraz zaczato wypuszczac plyty z mozliwoscia modyfikacji ROM) jest to pamiec o ktorej praktycznie nikt nie pamieta i jest czesto pomijana

RAM - Random Access Memory tzw pamiec operacyjna jest to pamiec w ktorej komputerek zapisuje wyniki obliczen i czesto jej uzywa (pamietajcie ze kazda operacje np nacisniecie klawisza komputer rejestruje jako zestaw bitow czyli cyfr w systemie dwojkowym i to na takich cyfrach dokonuje obliczen) w momencie odciecia doplywu zasilania dane z niej znikaja (sa kasowane) dlatego wszystkie zmiany np w plikach trzeba zapisywac na dysk bo po wylaczeniu koputera znikna z pamieci operacyjnej

Dostep do tej pamieci jest wspodzielony czyli jesli mamy uruchomionych kilka programow to kazdy z nich korzysta z niej, jest to bardzo szybka pamiec

Dlatego Roland mysle ze twojej pamieci RAM nic a nic sie nie stalo (no chyba ze masz jakas magiczna pamiec lub ewentualnie zostala uszkodzona) jedyne co przypuszczam to jakis szkodnik powoduje duze jej obciazenie przez co inne programy maja jej mniej

To ze po wylaczeniu kompa dane znikaja tak jak napisalem to nic nie znaczy bo wirusa masz na dysku zapisanego i prawdopodobnie przy starcie systemu sie uruchamia i zaczyna obciazac RAM

Jedynym sposobem poprawy jest pozbycie sie szkodnika

Mozesz sprobowac oprogramowaniem antywirusowym albo tak jak napisales zainstalowac nowy system (jesli uzywasz windowsa zadbaj o aktualizacje no i moze jakis program antywirusowy - jest sporo ktore do uzytku domowego sa za darmo)

Dobra skoncze juz pisanie o komputerkach bo bedzie ze sie wymadrzam :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol::lol::lol: nie wiem jak mi sie to udalo ale dodalem post powyzej jako gosc choc bylem zalogowany

A na dodatek jak sie pisze odp to wymagania logowania

Hmmm zrobilem cos sam i nie wiem jak to mi sie udalo :cool::lol::lol:

Mam nadzieje ze was nie zanudzilem tym tekstem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki P. Jestem w klasie elektronicznej i wlasnie szukam wszystkiego o mikrokontrolerach, bo zamierzam z kolega zrobic jakiegos prowizorycznego robota(chcialem łódke ale byla by narazie za trudna) i własnie sie naczytalem o ROMach i RAMach - troche to wszystko skomplikowane :mrgreen::) . Jesli chodzi o wirusa....

Mam antyvira NODa mysle ze chyba dosc dobry. Wiem gdzie mam wirusa tylko nie moge go usunąć. Dlatego konieczny jest format calej partycji :/ I jesli chodzi o przymulanie tej pamieci to masz racje. Jak mialelm Kalendarz XP to bylo cos ile mam uzywanej poamieci i bylo bardzo duzo. Ehhhh jak ja nie lubie wgrywac wszystkiego od nowa..... :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Napisz jesli wiesz jakiego masz szkodnika jak sie nazywa a cos da sie zawsze poradzic by go sie pozbyc

Najprawdopodobniej nie wyczysciles rejestru Windowsa

O tym jak to robic gdzies tam kiedys skrobalem

Co do NODa to nie slyszalem o nim nic pozytywnego wrecz przeciwnie same narzekania nie mniej jednak nie probowalem wiec nie bede ocenial

Piszesz o jakims kalendarzu XP nie bardzo wiem co to za programik ale masz standardowe narzedzie w XP jakim jest menadzer zadan (uruchamiasz alt+ctrl+del - ale nie stosujcie tego w Win98!! bo wtedy robi restart, tylko w XP jest rozbudowany menadzer zadan a w Win ME jest taki zdecydowanie prostszy)

W menadzerze zadan XP masz wydajnosc procesora i RAM ale co wazniejsze pokazuje wszystkie procesy uruchomione w systemie (tego akurat uzywam poniewaz wtedy najlatwiej zobaczyc ktore procesy sa dziwne :cool: i ewentualnie jesli jestesmy zaniepokojeni to mozna szukac w necie informacji o takich dziwnych procesach - tylko czesc procesow jest standardowych dla windowsa i jesli ktos tego uzywa to szybko sie "opatrza" i pozniej juz wiadomo ze reszta pochodzi od uruchomionych przez nas programow lub .... no wlasnie nie wiadomo skad :lol: )

W elektronice to ci nie pomoge bo pewnie jak bys zobaczyl jak lutuje to bys pekl ze smiechu :lol::lol::lol:

Pozdrawiam

Zauwazylem ze tu w tej czesci forum nie potrzebne jest logowanie by napisac posta

Moze jakas konsekwencja zeby nie powstal burdelik i tutaj taka potrzebe tez zalozyc

Dlatego udalo mi sie wpisac jako gosc :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałem, że o to chodzi w tej listwie- ze najpierw spali sie wlasnie ona. Ja kupilem sobie niedawno nowego kompa i musze sie rowniez zabezpieczyc.

Znam przykład znajomego, któremu przy wyłączonej listwie spaliło płyte procek, zasiłke grafe oraz w/w listwe :twisted: - tylko dysk, ram, DVD-rom oraz wentylator na bloku się uratował :smile:

byłem w szoku jak oglądałem to co zostało z kompa :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co jest pozniej :?: Ok jest burza strzeli piorun i czy mozna dochodzic swoich praw czy po ptokach?

Pamietam ze kolega mial sytuacje ze w kamienicy cos sie stalo i wszystkim lokatora urzadzenia elektryczne podlaczone do gniazdek w wiekszosci szlag trafil (jemu padl telewizor bo byly to czasy kiedy komputerow prawie nie bylo w domach) i dostawali zwrot kosztow ich naprawy albo jesli nie mozna bylo naprawic zwrot kosztow zakupu nowego podobnego

Nie pamietam tylko co mu sie tam dokladnie stalo lecz chyba nie byla to burza tylko cos innego ale pewien nie jestem a ze obecnie prawie go nie widuje to nie bardzo mam jak zapytac

Bo za to ze instalacja odgromowa zle dziala to za to teoretycznie ktos powinien odpowiadac no nie? Szczegolnie jesli to jest blok bo jesli domek to wlasciciel

Moze ktos cos wie na ten temat. Tak z ciekawosci warto by bylo wiedziec

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na wieczor robilm skanowanie i leczenie NODem bo znalazlo mi wirusy. Niektorych nie moglem usunac lecz co moglem to usunąlem i teraz NOD nie znajduje juz nic :shock: Tyle ze co chwile wyskakuje mi komunikat ze mam wyslac plik "NetInstaler" do analizy i jeszcze cos. Narazie net chodzi mi dobrze wiec nie zrobilem dzisiaj formata. Ja niestety mam internet radiowy ( nie moge miec neo poniewaz nie moge zalozyc sobie telefonu z tp normalnie przez kabel. Jakis debil cos zle zrobil jak kabel przeprowadzano i teraz by trzeba droge przekopywac.....) :/ i moze dlatego jakies chwilowe problemy mialem wczoraj. Nie mam pojecia jesli jednak jeszcze raz cos takiego sie zrobi to napewno wgram od nowa wina.

Piszesz o jakims kalendarzu XP
- to taki kalendarz ktory zawsze jest na pulpicie. Przypomina kto ma imieniny itp. Ma duzo opcji naprawde fajnych. Np ile komp byl wlaczony dziennie i ile metrów zrobiles myszka np przez rok :) A wychodzi tego bardzo duzo..."Dodatkowe funkcje to wyświetlanie informacji na temat aktualnej zajętości pamięci RAM, pamięci wirtualnej (swap)," a zreszta tutaj jest opis

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=126&id=993

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na wieczor robilm skanowanie i leczenie NODem bo znalazlo mi wirusy. Niektorych nie moglem usunac lecz co moglem to usunąlem i teraz NOD nie znajduje juz nic Tyle ze co chwile wyskakuje mi komunikat ze mam wyslac plik "NetInstaler" do analizy i jeszcze cos. Narazie net chodzi mi dobrze wiec nie zrobilem dzisiaj formata. Ja niestety mam internet radiowy ( nie moge miec neo poniewaz nie moge zalozyc sobie telefonu z tp normalnie przez kabel. Jakis debil cos zle zrobil jak kabel przeprowadzano i teraz by trzeba droge przekopywac.....) :/ i moze dlatego jakies chwilowe problemy mialem wczoraj. Nie mam pojecia jesli jednak jeszcze raz cos takiego sie zrobi to napewno wgram od nowa wina.

Czesto w necie można złapać tzw. spyware - objawiają się w różny sposób - np. podmieniają stronę startową na swoją - zmieniają tapetę na pulpicie, wyłączają niektóre funkcje systemu - większość antywirów ich nie wykrywa - usunąć je można "ręcznie" - pierwszy etap to odnalezienie pliku tzw. reinstalera - aby go znaleźć korzystam z programów takich jak StartDeck lub HJack - które generują loga - następnie odnajduje nazwę reinstalera - mają najczęściej rozszerzenia odb, otb, wdb itp.

Następnie wywalam z Ram-u aplikację spywara, po czym plik który jest odpowiedzialny za jej uruchomienie (często trzeba zmienić mu atrybuty) - następnie czyszcze rejestr - usuwam wpis do tego pliku - a następnie resetuje kompa i uruchamiam go bez Konsoli - tylko popularny "wiersz poleceń" następnie mając nazwę reinstalera zmieniamy jego artybuty - po czym komenda del nazwareinstalera.odb i po problemie ! :wink:

UWAGA: Bez usunięcia reinstalera - za jakiś czas znów mamy tego samego spywer-a

Komendy potrzebne do zmiany artybótów: ATTRIB -R -S -H nazwareinstalera.odb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

Wow Kisux ktos na forum bawi sie wierszami polecen :smile:

Prosze prosze

Z popularnych programow ad-aware ma akurat usuwanie z tego co pamietam spyware oraz sporo innego badziewia no i oczywiscie jest za free

Natomiast ze sposobu ktory opisales nie wiem czy dla wiekszosci bywalcow forum bedzie zrozumialy bo raczej bedzie dla nich to "belkot" oczywiscie bez urazy bo tekst jest w pelni merytoryczny ale raczej za bardzo skrotowy dla kogos mniej zorientowanego

Wydaje mi sie ze wystarczylo by podniesc kompa w trybie awaryjnym i raczej by wystarczylo po namierzeniu pliku do jego wywalenia i schodzenie do dos-a jest raczej niepotrzebne (ale ma sie 100% pewnosc :twisted: )

O rejestrze gdzies pisalem moze napisz ty o wierszu polecen bo komendy dos-owe poszly w zapomnienie :evil:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie zanim, zacznie sie cokolwiek robic, trzeba wylaczyc przywracanie systemu o ile sie pracuje na XP, to podstawa usuwania jakiegokolwiek syfu z kompa.

Do szpiegow bardzo dobyr jest SpyBot S&D, to swietne uzpelnienie Ad-Aware. Koniecznie do tego jeszcze Firewalla, chocby po to by krzyczal co sie chce laczyc z netem, a nie powinno.

To wystarczy zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ponieważ tak się składa, że pracuję w firmie sprzedającej oprogramowanie, mogę potwierdzić, że firewall to podstawa. Najlepiej jeśli zawiera moduł antywirusowy i anyspamowy bo nie trzeba wtedy instalować kilku programów. Powinien koniecznie mieć funkcję automatycznej aktualizacji bazy wirusów, trojanów, itp.

Niestety nie mogę tu wskazać konkretnych programów bo to by był spam i reklama, ale chętnie doradzę coś jeśli ktoś poprosi na PW.

Nie lekceważcie bezpieczeństwa komputera.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie uważam żeby to była jakaś reklama, a już napewno nie spam. Ja polecam ZoneAlarm. Oczywiście ma wszystkie cechy które wymienia yossi oraz sporo dodatkowych. Używam go od lat i wiele razy się sprawdził. Zresztą najlepiej poczytajcie recenzje np. na cnet.com i wybierzcie sami. Program nie jest drogi bo tylko jakies 160 zeta. No bo nie wyobrażam sobie żeby ktoś jechał na piratach :!: Oczywiści można go zainstalować i używać (pełna funkcjonalność) przez (chyba) 30 dni na próbę po tym czasie trzeba kupić licencje albo odinstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jeżeli tak, to pojedziemy dalej z tym programem. Mam nadzieję, że moderator mnie nie wykopie :wink:

Zone Alarm jest również moim ulubionym firewallem. Przede wszystkim pozwala na ustawienie wszystkich funkcji, powiadomień i alarmów tak, jak życzy sobie użytkownik.

Ale jest jedna uwaga - pełną funkcjonalność - czyli dodatkowo antywirus, antyspam i inne bajery - dostajemy dopiero w pakiecie Zone Alarm Security Suite. Używam (i sprzedaję) go od dłuższego czasu i muszę powiedzieć, że jak do tej pory nie widziałem lepszego narzędzia tego typu do indywidualnego użytku.

Zresztą, obie wersje są aktualnie firmowane przez Checkpoint, która to nazwa wiele mówi fachowcom od zabezpieczń.

UWAGA - Zone Alarm Pro i Zone Alarm Scurity Suite są dostępne w Polsce (przez skromność nie powie gdzie), ale NIE MA ich w polskiej wersji językowej, a jeśli ktoś nie zna angielskiego to nie wykorzysta 90% możliwości programów.

Na dniach pojawi się w srzedaży w Polsce nowy frewall, w podobnej cenie, w polskiej wersji, ale moim zdaniem nie tak dobry jak ZA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zone Alarm Pro i Zone Alarm Scurity Suite są dostępne w Polsce
Ja kupiłem przez Internet bezpośrednio od producenta. Polecam tę formę zakupu. A jeśli pobierzesz zainstalujesz program i potem już (po sprawdzeniu czy Wam odpowiada) klikniesz w programie "kup teraz" to zazwyczaj dostaje się jeszcze kilka dolarów rabatu - tak miałem przy zakupie i ostatnio przy odnowieniu subskrybcji. Po opłacie kartą (bardzo wygodnie) dostajemy numer seryjny który wystarczy wpisać do już zainstalowanego i skonfigurowanego programu. Poza tym do dyspozycji jest konto na stronie ZA oraz forum użytkowników gdzie można rozwiązac szybko wiele problemów. Oczywiście nie wspominając o wsparciu technicznym ze strony samego producenta. Czasami dyskusje z nimi są bezowocen (jak to z helpdeskiem) ale przynajmniej widać że się starają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie wspominając o wsparciu technicznym ze strony samego producenta. Czasami dyskusje z nimi są bezowocen (jak to z helpdeskiem) ale przynajmniej widać że się starają.

Problem z helpdeskiem pojawił się w momencie przejęcia ZoneLabs prze Checkpoint, który jest nastawiony na rynek korpracyjny i klientów indywidualnych traktuje znacznie gorzej.

Oczywiście wystarczy ściągnąć Zone Alarm lub (co zdecydowanie polecam) Security Suite, a potem zakupić samą licencję (kod rejestracyjny).

Jeżeli ktoś miałby problemy z obsługą tych programów, chętnie służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.