Skocz do zawartości
tokarex pontony

chroń komputer


Gość bogdan39

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

jesli chodzi o ochrone kompa to od siebie chcialbym dodac UWAGA!przy odkurzaniu komputera,bylem swiadkiem jak kolega rozkrecil obudowe i delikatnie usuwal kurz z plyty,radiatora itd.na koncu chcial jeszcze odurzyc zasilacz ale nie chcialo mu sie go rozkrecac tylko przylozyl rure z tylu od (od strony wentylatora)zassal co tylko sie dalo i odpalamy.nagle jak nie walnie i dym(komputer umarl)padl zasilacz,a pojego rozkreceniu okazalo sie ze mnostwo kurzu zgromadzilo sie w jednym miejscu gdzie bylo bardzo wasko i osiadl na elektronice co spowodowalo (odpalenie do gory pare elemencikow)ale spoko,kupil drugi zasilacz,montujemy i? nic 0 reakcji,komputer wyladowal w serwisie gdzie sie okazalo ze padlo wszystko oprucz monitora(nawet drukarka!)od dzis gdy tylko sprzatam mojego kompa nie zaluje odkrecenia tych paru srubek wiecej i wam tez to polecam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy odkurzaniu komputera

Boscheeee :idea: nie odkurzaczem :!::!: do tego celu służy m.in. sprężone powietrze :shock:

Dzięki takim właśnie kombinatorom, dobrze prosperuje biznes sprzętu komputerowego , oj żebyście wiedzieli jak dobrze.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha chciałbym zobaczyc wasze zdziwienie jak to buchło ;))

A ja poprostu rozkręcam zasilacz wilgotna sciereczka i dali jazda nastepnie troche spirytusu i czyste aż się patrzy. Calość skręcam po jakiś 10 minutkach i nigdy nie miałem żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madi sa specjalne koncowki do nakladania na rure odkurzacza dzieki ktorym swietnie czysci sie np .klawiture i nietylko, a jesli mowa o sprezonym powietrzu to zeby przedmuchac zasilacz to tez raczej polecam rozkrecenie obudowy zasilacza jesli jest mocno zasyfiony coby ten kurz mial jak wyleciec gdy dostanie niezlego podmuchu :grin: co do kombinatorow to uwazam ze to nie ludzie zawsze sa winni tylko zycie ich do tego zmusza(nie kazdego stac na taki*dezodorant*ze sprezonym powietrzem pomimo niezbyt wysokiej ceny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madi sa specjalne koncowki do nakladania na rure odkurzacza dzieki ktorym swietnie czysci sie np .klawiture i nietylko

Owszem cos wiem na temat budowy i części zapasowych domowego odkurzacza, w końcu jestem Panią Domu :!::!:

A co do odkurzania sprzętu komputerowego... to teraz ważna uwaga (podejdżcie do tego jak sobie chcecie) pracuję w tej branzy już kilka dobrych latek i na moje szczęście, a na nieszczęście odkurzających mogę śmiało powidzieć, że się wzbogacam. A dlaczego? Ponieważ obojętnie jaką końcówkę się założy na rurę przy odciętym zasilaniu sprzętu to i tak pojawiają się niezauważalne gołym okiem ładunki elektyrczne, które mogą aczkowliek nie muszą, przedostać się na dany podzespół; jeśli jednak tak się stanie to po odpaleniu kompa mamy nieprzyjemną niespodziankę, która często kończy się zostawiem kilku stówek w sklepie komputerowym (gwarancja tego nie obejmuje).

Nie chcę się tu wymądrzać itp, ale uwierzcie, że jako osoba, która prowadzi taki a nie inny biznes, zetknęłam się wiele razy z takimi sytuacjami i niestety każdy klient był niesamowicie zdziwiony :shock:

nie kazdego stac na taki*dezodorant*ze sprężonym powietrzem pomimo niezbyt wysokiej ceny

Nie chcę teraz cię urazić, ale po pierwsze, nie czyści się sprzetu codziennie... po drugie skoro mamy np. na internet lub inne przyjemnosci to z pewnością dzieki drodze oszczędności znajdzie sie kilka groszy aby odłożyć na ten "dezodorant" w najgorszym wypadku czeka cie zakup podzespołu ( 10 razy się uda a za 11 bedzie się cieszył sprzedawca). Taka dobra rada z mojej strony, zrobisz jak uważasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po pierwsze, nie czyści się sprzetu codziennie.

no właśnie :shock:

od dwóch miesięcy posiadam nowy komputer chodzi jak ta lala,

a teraz troszkę o starym,

tak wiec stary chodził mi chyba ze jakieś 10-12 lat bez problemu i nigdy nie był czyszczony

widocznie u nas na ślasku tak czysto, a tera na temat:

o ile cera swoje 5 gr., nie wsadziła, a jak już wsadziła no to czysty sajgon, wolna amerykanka same wirusy i konie,

a, że ja nie siedzę w temacie więc dla mnie bariera nie do przekroczenia, no to co ?

reprymenda dla córy i wspólny wypad do Gliwic po nowy komputer, teraz jest OK

chociaż mam jakieś przeczucia że też tylko do jakiegoś czasu :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no madi z tymi ladunkami elektrycznymi to mnie zastrzelilas,nie mialem pojecia ze moga one takze wystepowac w kurzu.owszem wiem ze golymi dloniami nie wolno grzebac przy kompie bo moga byc naelektryzowane i wtedy wystarczy niewielki ladunek elektryczny ktory sie dostanie najakis podzespol i po ptokach.w tej sytuacji chyle czola i wielki*SZACUN*w twoim kierunku skoro jestes fachowcem w tej dziedzinie.od dzis odkurzanie zlecam serwisowi zwlaszcza ze tak jak piszesz robi sie to bardzo rzadko a koszty nie powinny mnie zerzrec.(madi a czy taki *dezodorant*mozna spokojnie samemu zaaplikowc kompowi baz wiekszych problemow czy tez nalezy zachowac jakies szcegolne srodki ostroznosci? :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madi a czy taki *dezodorant*mozna spokojnie samemu zaaplikowc kompowi baz wiekszych problemow czy tez nalezy zachowac jakies szcegolne srodki ostroznosci? :roll: )

Takie dezodoranty dobrze się sprzedają bynajmniej u nas, czyli ludzie tak sprzątają, poza tym swój sprzęt też tak czyścimy. Co do środków ostrożności to jest ich o wiele mniej niż przy użyciu odkurzacza czy nawet pędzelka, a o tym to raczej na opakowaniu.

Sprężone powietrze kosztuje ok. 15 - 20 zeta, zależy od producenta, ale jest to najlepsze wyjście i niezbyt drogie.

Powiem tak: jeśli potrafisz rozłożyć kompa na części pierwsze, a potem bez problemu go złożyć (no bo bez sensu jest przedmuchiwanie bebechów od środka syfiąc przy tym inne od początku), to to jest nalepszy sposób, żeby dokładnie przedmuchać wszystkie części, wiartaczki, radiator, sloty itp. i teraz tak bierzesz w łapkę np. grafikę idziesz na balkon bo szkoda potem sprzątać jeszcze w chacie :mrgreen: i poprostu przedmuchujesz, a efekt pracy bedzie bardzo dobrze widoczny w powietrzu :lol: no i w póżniejszej pracy kompa. Wiadmomo kurz, nie tylko ze wzgledów "czysto higienicznych" powoduje, że komp odmawia posłuszeństwa, jest zamulony, wiesza się, sam się resetuje itp. a poza tym grzeje się, przez co możemy pożegnać się np. z prockiem czy grafiką, a to boli nie tylko finansowo.

Mam nadzieję, że dasz sobie radę.

Pozdrawiam gorąco :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie odebrałem wiadomość o treści j/n. Nie wiem, czy to prawda, ale ... :cool:

"Ktoś rozsyła miły wygaszacz ekranu- TH - "superman.zip".

Jeśli go rozpakujecie w swoim komputerze, to stracicie

wszystko! Wasz twardy dysk zostanie zniszczony, a ten

"ktoś" uzyska Wasze nazwisko i haslo (password) przez

Internet. Nie rozpakowujcie w żadnym wypadku tego

wygaszacza ekranu!

O ile wiadomo, wirus został puszczony w obieg od wczoraj.

Ta informacja zostala opublikowana wczoraj rano przez

Microsoft. Wirus tworzy plik tekstowy w

c: /windows/thaurus/jest/super/gosc.txt i tam przetrzymuje

dane które następnie zostają wysyłane przez internet.

Prosimy Was o rozpowszechnienie tej informacji do wszystkich waszych znajomych, którzy mają dostęp do Internetu.

Prosze skopiujcie i wyślijcie te informacje do kogokolwiek

aby ten wirus mogł zostać zablokowany.

Poinformujcie wszystkich których macie na liście"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh - no szkoda że nie wpisałeś tego w google zanim na forum :wink: oszczędził byś se dwóch postów :mrgreen::twisted:

No właśnie może tu jest dobre miejsce na taki apel. Nigdy ale to nigdy nie przesyłajcie dalej tego typu informacji o wirusach (odebranych od kolegi, na gadzie, jakimś mailem). To na sto procent jest jakiś hoax ([heuks] fałszywy alarm, oszustwo, bujda, głupi kawał, mistyfikacja; oszukiwać, wprowadzać w błąd, bujać)

Bierzące informacje o wirusach można znaleźć na specjalizujących się w tym stronach, w tym dostępne za pomocą kanałów rss jak np

http://www.sophos.com/feeds/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, skąd ja wiedziałem, kto sie odezwie :lol: Na Ciebie Tomaszek w takich tematach zawsze można liczyć :wink:

A toto wyżej ... zrobiłem celowo ... by zarobić za free 2 posty, a przy okazji ... dać do myślenia nad przyszłością świata i powtarzaniem superrrrrrrrrr sensacjiiiiiiiiiiiiiiiii :mrgreen: A wyniki takich działań sa do przewidzenia :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Szanowni koledzy.

Ostatnie posty przeczytałem ze sporym rozbawieniem i myślę, że Tomaszek również.

Dyskusja na temat "czy program X jest lepszy od programu Y" przypomina mi przysłowiową dyskusję "o wyższości Świąt Wielkanocnych nas Świętami Bożego Narodzenia.

Oczywiście, dobry program antywirusowy jest niezbędny w każdym komputerze (ja mam nawet w palmtopie). Pozostaje oczywiście kwestia - co to znaczy "dobry".

Jeżeli moja opinia (i niejakie doświadczenie) może w czymś pomóc, proponuję przy wyborze antywirusa kierować się na m.in. takimi kryteriami:

- zainstalować "trial" równolegle z innymi programami i sprawdzić, który z nich wykryje najwięcej zagrożeń (Uwaga na falszywe alarmy)

- sprawdzić na ile spowalnia pracę systemu (a spowalnia każdy -kwestia o ile)

- sprawdzić jak często aktualizowana jest baza wirusów

- sprawdzić czy subskrypcja jest np. roczna czy dwuletnia, czy może dłuższa (zakładam oczywiście, że kupujemy licencję)

- jeżeli mamy już jakieś programy z działki "security" to dobrze byłoby gdyby nasz antywirus z nimi współpracował.

Oprócz tego, dobry program to taki, którym umiemy się posługiwać, czyli znamy i wykorzystujemy jego funkcję. Krótko mówiąc - należy wybierać taki, który nam "leży".

Na koniec jedna (subiektywna) uwaga. Ja osobiście wolę używać produktów typu "suite" czyli zestawów zawierających conajmniej firewall, antywirys, antyspam i antyspyware.

Przeważnie zresztą wychodzą cenowo taniej, niż kupowanie tych elementów oddzielnie.

Opinie w magazynach komputerowych - jakkolwiek w większości fachowe - z różnych przyczyn rzadko bywają obiektywne :wink:

Pozdrawiam komputeromaniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.