Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Pławniowice


adi_awr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Wlasnie wrucilem z urlopu i chce napisac pare slow na temat zbiornika Plawniowice.

Dojazd do samego zbiornika jest bardzo prosty, z autostrady A4 zjechac na Pyskowice Kedzierzyn-Koźle i kierowac sie w strone Pyskowic (dojazd 7-10min), rada: nie oplacac dziwnych niestrzezonych parkingow ani zadnych innych rzeczy, poprostu mowici ze jade do stanicy wedkarskiej, i tyle.

Teren stanicy to super miejsce na ryby, mozna rozbic namiot (12zl doba) zaparkowac samochud (wedkarz 3zl dzie 3zl noc) wyporzyczyc ludz (12zl 12h) oraz wynajac pokoj (12zl doba/luzko). Mozna nastawic sie na polow bialej ryby jak i drapierznika, na srodku ''cypla'' rzucajac 80-100m od brzegu (do wody mozna wyjsc na 30-40m, jest plycizna) jest gorka na ktorej znakomicie sprawdza sie zywiec z gruntu, rosowka filet i martwa rybka (sandacz, wegorz oraz sum), mozna takrze szkac tam duzego leszcza i karpia ale trzeba intensywnie necic, 3-5kg gotowanej kukurydzy dziennie, wyworzenie zanety jest zabronione ale wieczoren nie ma wiekszych problemow (policja jedzie do domu miedzy 20:00 a 21:00 :)).

Żywca mozna zlapac z pomostow po lewej stronie cypla, 7m bacik i efekt mrowany leszczyk i plotka sprawdzaja sie najlepiej.

Wokol cypla mozna dostrzec zarosla, to dobre miejsce wieczorami na szczupaka, woda az sie gotoje.

Jednym slowem Plawniowice to idealne miejsce na wakacyjne ryby i nie tylko :)

Pozdrawiam Adi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nic mi nie wiadomo o strefie ciszy na Pławniowicach, z kolei nigdy nie widziałem żeby wedkarz poruszał sie tam lodzią z silnikiem spalinowym.

Jeżeli ci zależy to zadzwon pod numer 0606852966 (rybaczówka na plawniowicach PZW Katowice koło Pyskowice), i dowiedz sie dokladnie.

Pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem z gliwic i czesto bywam na plawniowicach.Obowiazuje tam stefa ciszy,zakaz uzywania wlasnych srodkow plywajacych jak i zakaz wywozu zanet i przynet. Wyzej opisana gorka to raczej podworny wal o dlugosci okolo 150m ktory na szczycie ma od 1metra do 3m glebokosci(w kierunku zachodnim) natomiast jego podnorze siega 9 a nawet 11 metrow (strona polnocna). Samo wyplycenie jest dosc twarde, prawdopodobnie jest to jakas stara droga z Byciny do miejscowowci Pawniowice. Jednak podnuze owego garbu jest troche zamulone. O swicie mona tam liczyc na udezenie naprawde duzego szczupaka, w miare wschodzenia slonca warto oblowic z opadu stoki tegoz wyplycenia w poszukiwaniu sandacza.Cale wyplycenie az do polwyspu z rybaczowka to dobre siedlisko okonia.Czasem w te okolice zapuszcza sie zglodnialy sum duzych rozmiarow jednak pozostaje on w glebszych partiach w poblizy stokow owej gorki.Miedzy owym garbem a skrajem polwyspu i jego plycizna mamy spadek glebokosci w ksztalcie litery " V "od 1m do 3,5m co stanowi dobra miejscowke na srednie szczupaki.(znajdyje sie on okolo 70m od skraju polwyspu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj adi.Od zapory na rzt splawikiem masz kolo 8 metrow glebokosci a feederem to i ponad 10. Dno raczej twarde, zielska wcale. Ja napotkalem na 2 karcze ale brzegu do nich nawet karpiowa nie dorzucisz takze bez obaw. Dobre lowisko sandacza i sporego okonia , z bialorybu to sporawe plocie i leszcze nawet takie po 60cm.Ale i tak wszystko zalezy w ktora strone wieje wiatr. miejsce na namiot to jest ale obok betonow bo na tamie raczej nie rozlozysz a po jej drugiej stronie to jest parking. Obok betonow juz mozna sie rozlozyc i rzucac na wprost (tak jakby wzdluz betonow), mozesz tam trafic na karpicho albo zembatego drapierznika.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

gg5765666 sobota odpada , mam nocke. Praca nie pozwala mi na plany ;) czesto wzywany jestem na telefon , ale jak juz uda sie wyjechac .......;) rodzice maja przyczepe kempingowa na plawkach jak juz sie tam spotkamy to na grilla zapraszam. Jeszcze jedno, nie denerwuj sie tak jak pytam co i jak bo nie lowilem 8 lat, teraz z polowica doszedlem do porozumienia i karte oplacilem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VooDoo

Łowisko według mnie troche kiepskie na białą rybę , bardzo czysta woda , (przynajmniej na początku jesieni 2006), abym mógł złowić dużego leszcza , musiałem maksymalnie do wody wejśc i wyrzucic ,ale i to nie zapewniało wymarzonej zdobyczy , bo często sie jazgarze dobierały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zostaje na noc ,ale nie wiem czy bede wedkowal w nocy bo wybieram sie z zonka. Chyba tez na malym zasiade, ktore miejsce polecasz?

Musialbym w koncu jakis porzadny sprzet kupic ale krucho z kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.