Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak na Sandacza??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

No ja tez jeszcze nie próbowałem na łódce w nocy na spinning ale na spławik łapałem i nawet nawet :D w tym sezonie szykuje się na spławik na żywca z łódki w nocy .. zobaczymy jakie efekt no a potem może i spinning :) wszystkiego trzeba spróbować :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Regulamin amatorskiego polowu ryb mówi jasno:

§ 3

3.4. Ponadto wędkarzowi nie wolno :

.......

h/ posługiwać się sprzętem pływającym nie zarejestrowanym i nie oznakowanym zgodnie z obowiązującymi przepisami,

i/ łowić ryb ze sprzętu pływającego w porze nocnej / od zmierzchu do świtu / w jeziorach i zbiornikach zaporowych, z wyjątkiem okresu od 1 czerwca do 30 września,

i tak się jakoś składa, że sandacz od1 stycznia do końca maja ma okres ochronny i wolno go łowić właśnie od 1 czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W toruńskim, nie wolno nawet i tego, mimo, że tyle trzeba płacić za łodkę i spinning.

ZASADY WĘDKOWANIA NA WODACH OKRĘGU PZW TORUŃ w roku 2007

/Załącznik do uchwały Nr 58, ZO PZW w Toruniu z dnia 21 .10.2006

1. ZASADY WĘDKOWANIA

1.4 Całoroczny zakaz wędkowania ze środków pływających 1 godzinę po zachodzie słońca do 1 godziny przed wschodem słońca.

P - jak będziesz jutro na inspekcji prezesów - zapytaj o ten głupi zakaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

słyszałem o tym ze stalka lub wolfram zakłucają prace przynęty czy to prawda .. ?? a łowię na jeziorach gdzie występują szczupaki lecz nastawiam się na sandacza ale nie można lekceważyć brania zębatego .. więc nie za dobrym pomysłem było by nie stosowanie stalki .. co wy o tym sądzicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastawiam się na sandacza ale nie można lekceważyć brania zębatego .

w takim przypadku proponuję ci zastosować przypon wolframowy 40-50cm.

stalka jest dobra na szczupłego, i mam tu na myśli metodę gruntową, co do spina to możesz zakładać przypony z wolframu 30cm., nie mają większego wpływu na pracę przynęt takich jak różnego rodzaju gumy, wobki, zaś jeśli będziesz zakładał obrotówki to musisz się liczyć z tym że po jakimś czasie wolfram poskręca ci się, co do stalek to się nie wypowiadam ponieważ nigdy na spina nie zakładałem :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem o tym ze stalka lub wolfram zakłucają prace przynęty czy to prawda .. ??

Powiem szczerze,ze stalka moze krempowac ruchy zywej rybki ale jezeli lapiesz na martwa lub fileta to nie powinno miec znaczenia co masz na koncu linki.

Sam preferuje wolfram :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miękka wolframka nie robi różnicy ani na żywca ani na spinning. Jeżeli jest poważna szansa na szczupaka to lepiej założyć wolfram i to nie ze względu na stratę przynęty, ale ze względu na dobro ryby, która z powodu naszej głupoty będzie długi czas pływać z gumą czy woblerem w pysku. Może nie spowoduje to jej śmierci, ale komfortowe dla niej nie jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najpiękniejsze brania sandaczowe miałem właśnie w nocy na jeziorze Międzybrodzkim koło Żywca.Byłem tam z rodzinką na urlopie tydzień czasu oczywiście codziennie na rybkach.Pewnego wieczora gdy z góry Żar spuszczano wodę do jeziora przez elektrownię w ciągu dwudziestu minut miałem cztery sandacze na brzegu-wszystkie w granicach czterdziestki wiec spowrotem do wody.Złowione były na siedmio centymetrowego ripperka -przeźroczysty z brokatem i czerwonym ogonkiem.Dodam że występują tam duże prądy wodne właśnie wieczorami podczas upustu wody z góry i spiętrzenia sięgające pół metra w ciągu dwuch godzin.Co najlepsze kolega na następny dzień "złapał"na plecionce przy zarzucie małego nietoperza któremu pewnie świst plecionki pomylił się z jakimś latającym robaczkiem.Śmiechu było pełno :grin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebek

Ja też byłem na Miedzybrodzkim w długi sierpniowy weekend 2005r(4 dni) i choć nie przepadam za spiningiem to trollingując na rowerze wodnym (żona moja i kumpla jako siła pociągowa) popijając chłodne złote wyłowiłem sie okoni takich od 20 do 30cm co nie miara(wobler pływający głęboko schodzący).Natomiast bardzo ciekawą rzeką jest Soła łącząca Żywieckie i Międzybrodzkie jest to spokojna struga która po otwarciu śluzy w Żywcu zamienia się w dość rwącą rzeczkę obfitującą w/g miejscowych ponoć w dorodne klenie i szczupaki ja łowiłem na feedera małe okonki.

Pozdrowienia dla tak samo nowego jak ja rówieśnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.