Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak na Sandacza??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Równoległe :roll: :roll: :?: Heh ciekawe. Bo o to chodzi, że sandacz z brzegu jest dostępny jedynie jesień i czerwiec

Tak, czerwiec jest najlepszy. Podpowiedź- obserwuj ukleje, jeżeli są pod brzegiem, to możesz się spodziewać w tym miejscu sandacza po zmroku.

Równoległe :roll: :roll: :?: Heh ciekawe.

Tak, rzuty wzdłuż brzegu. Lub nawet ostrożne wejście do wody na kilka metrów obrót twarzą do brzegu i rzuty wzdłuż brzegów. Mówię cały czas o miejscach płytkich (do pół metra), najlepiej piaszczystych lub żwirowych. Połów w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

U mnie łowią sandacze od czerwca do połowy pażdziernika, w trzcinowych zatoczkach piaskiem na dnie głebokość od 30 do 80 cm zależy jakie wiatry są. Maja całkiem "niezłe" wyniki. Niezłe czyli 1-3 szt. wymiarowe na osobę- na to jezioro to akurat słabo :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły zbiorniki zaporowe to nic innego jak zbiornik retencyjny gromadzący wodę powodziową i umożliwia kontrolowany jej przepływ, są też niewielkie zbiorniki zaporowe do celów energetycznych z elektrownią wodną, ale też mogą służyć jako zbiornik retencyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że jezioro to przyjmuje wiosną wodę od Noteci, by zapobiec powodzią.

Co do sandaczy, to dlaczego wszędzie piszą, że kogut to killer na sandacze w zaporowych zbiornikach, i dlaczego zazwyczaj zaporówki=sandacze (zazwyczaj tak) ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym się z tym nie zgodził xD U mnie koleś wyciąga średnio 2 sandacze w tygodniu po średnio 80 cm i robi to juz chyba od 10 lat (czarownik z niego jest :grin:) i nie łowi ani na zaporówce, ani na koguta tylko na spławikówki. A jedyne co mnie wkurza to fakt, że potrafi obudzić mnie mms w środku nocy ze zdjęciem np. 3 sandaczy, a każda z nich może nazywac się "rybą życia". Dodam, że jest to "chyba" przyszły teść mojego brata. I przez rokn ie chciałem wierzyć w te jego wędkarskie opowieści, które przekazywał mi brat ( wiadomo, każdy coś tam sobie dodaje, a co dopiero na imprezie ) Ale w następnym sezonie "troche" z nim połowie...

Ps. I gdyby takie mms-y nie budziły mnie przez całą jesień, to bym w to nie uwierzył ( bo wydawalo mi się, że znam te wody i prędzej spodziewałem się, że tam jest tajne więzienie albo stacja ufo niż sandacz )

pps. Nie wiem czy wypada zamieścić te fotki o wymiarach mmsowych, wizerunek autora by się zakryło, bo nie chce byc gołosłownym;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to kwestia nie gustu ryb, a naszego :) Zazwyczaj jest tak, że na to co mamy więcej brań łowimy najwięcej, dlatego szanse rosną :D

Ten "łowca" mówi, że tylko zywa ukleja, na to łapie i ma efekty ( ale jak ktoś z 20 lat łowi na jednej wodzie to te efekty mu wybacze, niech chłopina ma za te zimowe noce nad wodą :evil: ). Kumpel łowi tylko na karasie "z dziurką" (czyt. trup) i też ma efekty. Ja swoja życiówke złowiłem na okonia z cebulą (trup) to według mnie był raczej fart, ale 92 cm :razz: dalej pływa w wodzie i rośnie, a jako że ma dziwne gusta, może nikt mi go nie złapie.

Podsumowując: ukleja, płoć, karaś, jazgarz(elektrownia :mrgreen: ) OKOń( u nas nie ma wymiaru A BYć POWINIEN!!!! i z łowiska pzw bym go nie zabrał, a ja uzywam go dlatego, że w moim stawku (25x13) mam go więcej niż chyba w całym okręgu, dlatego trzeba z nim walczyć :???: ) tylko raczej mniejsze sztuki zakładać.

Atraktory, żywiec czy trup, a może filecik. Czy spławik czy grunt. Czy plecionka czy żyłka. Czy kotwica czy hak. Czy przeszywać czy za ogon. To juz musisz popróbować sam u siebie.

ps. Jakiś typek co dopiero karte zdał złapał w południe snadała ok 90 cm na: ryż z czerwonym. Zbiornik Gzel. Wszystko ok. Wędkarskie szczęscie się mówi, ale człowieka szlag może trafić jak całą nocke sziedział obok nastawiony na "sandacza". Ryba ciągnięta po powierzchni a przy mierzeniu koleś się pyta: Co to za ryba? okonie takie duże są? bo ja dopiero zaczynam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

sandacze łowię na Bugu w okolicach Janowa Podlaskiego. Na granicy w nocy nie można przebywać. Lowię na wędkę ok. 3 m. żyłka 35, ciężarek 50 do 100 g. przypon wolfram do 10 kg. hak nr.1 Przynęta ukleja lub płotka. Im żywsza tym lepiej prowokuje, łowię na nurcie po dnie, głębokość około 3 m. Hamulec dokręcony z uwagi na zaczepy. Jeśli sandacz żeruje, nie boi się drutu. Nagina czubek kija i siedzi, średnia waga sandacza to 1,5 kg. jednak miałem sztuki do 4 kg. Przypon z drutu jest niezbędny, ponieważ częściej biorą szczupaki podobnej wagi. Między Janowem Podl. a Terespolem Bug jest piękny, kręty,dziki, nieujażmiony,brzegi strome zadrzewione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zeby nie być gołosłownym, to jest zdjęcie mojego pierwszego sandacza ( i jak narazie życiówka ). Rybka ma 87 cm i w dobrej kondycji wrócila do wody. Fotka styrana, bo nosze ją w portwelu

4909bf11c1936134m.jpg

Znalazłem również zdjęcie rybki wspomnianego wyżej "magika". Twarz zakryłem, bo się nie pytałem o pozwolenie ;p. Szkoda tylko, że wszystkie podsyłane zdjęcia sa w scenerii wannowo/domowej. Niby co jedzie to łowi. W tym sezonie to zweryfikuje :D:D

6116b047832ba19bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek001

a ja w tym roku chce sprobowac na koguty w wisle... mam odczepiacz zrobiony koguty w wadze od 10 - 35 gram i walimy... jak ktos z torunia to niech napisze jakie mial w zeszlym roku wyniki

post-6016-14544972009052_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wg mnie sandacz najlepiej bierze w maju ... wiadomo,że są wtedy okresy ochronne, ale przyłowu się niestety nie wykluczy, szczególnie szukając bolenia przy dnie.

I tu jest własnie lipa, gdyż gro ludzi tego majowego sandacza wyławia celowo i zabiera do lodówki. Skutkiem jest później letni i jesienny problem z brakiem sandacza na miejscówkach. Tak bynajmniej jest w miejscu o ktorym piszę.

Ps. Ja go generalnie wypuszczam (w okresie ochronnym zawsze) i nawet udaje mi się co poniektórych na te ideologię "nawrócić".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supersobi, nie tylko u Ciebie tak sie dzieje,mam sąsiada stary jest i jego głupota oraz zanik mózgu już jest tak zaawansowany ,że nic nie pomoże łowi , łowił i bedzie łowił tak mi powiedział...a na pytanie jak go złapią to co wtedy opdpowiedzial..niech złapią, nie widzialem straży od 4 lat...powiedziałem ze sam go podpier... jak zobacze z sandaczem w maju, niestety on jest na rencie i jeździ w tygodniu jak większośc " normalnych" pracuje i takich "sąsiadów" jest u mnie sporo dlatego złowić sandacza teraz czy jesienią jest trudno u mnie w zeszłym sezonie na Odrze złowiłem JEDNEGO wymiarowego na 100 godzin ze spinem w poździerniku i listopadzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie sandacz najlepiej bierze w maju .
I niestety to jest szczera prawda ,ostatnio obserwowany przez zemnie pseud wędkarz po drugiej stronie odry zapakował sandacza do plecaka ,a sandacz złowiony przypadkowo na białe robaki .

0c533a066d63d844m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.