Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak na Sandacza??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

30km. ode mnie jest sklep wędkarski i w nim są kotwice druciane. Można je formować kombinerkami. Tylko nie wiem, jak jest z tymi dużymi druciankami, bo małe często się wyginały na szczupakach, co powodowało utratę ryby. Duże powinny być wytrzymalsze, ale napewno da się je też jakoś uformować po rogięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moze juz o tym gdzies jest na forum ale niemoglem znalezc.Chcialbym nauczyc sie lowic sandacze na odrze,wiele razy probowalem ale niestety bez skutku.Zlowilem juz pere sztuk ale to ja jeziorze.Interesuje mnie w jakie miejsca rzucac(slyszalem ze siedza w warkoczu)ale mi to nic niemowi,jaka powinna byc glebokosc?jaki ciezar glowek stosowac?jak prowadzic i jakie przynety sa najlepsze na odrzanskie sandaly?z gory dzieki za info pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Najlepiej znajdź twarde dno - kamieniste, żwirowe. Gumy prowadź z opadu tj. podskokami. Nie łowiłem nigdt nadaczy na Odrze, ale troche o tym czytałem. NApewno niedługo ktoś Ci coś napisze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi ci o małe sandaczyki to spiningiem ,,,,gumy ,,,,,z opadu ,,,,,na kamieniach tak mi biorą maluchy a duże to nie wiem bo nie złapałem żadnego wymiaru ale chyba podobnie tyle że trzeba mieć fart i bardzo dobrze prowadzić skokami :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na kamieniach tzn. gdzie?w warkoczu?chodzi mi o szczegoly bo informacje typu ze dno musi byc kamieniste,twarde i ze na gume skokami to ja o tym wiem ale nigdzie niema informacji ze jesli w warkoczu to mniej wiecej w ktorym miejscu one stoja?,jak podac przynete i jaki ciezar glowek stosowac(slyszalem ze musza byc ciezkie)ale dlaczego???prosze o konkretne informacje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np ,jak masz pół metra wody i warkocz który silnym prądem obmywa kamienie pod wodą to one sie kryją własnie między tymi kamieniami albo kiladziesiąt centymetrów dalej no i jak masz główke np. 18 g to możesz tą gumke prowadzić skokami po tych głazach podwodnych (oczywiście ty nie będziesz wszystkiego mógł kontrolowac ale tak trzeba jakoś kombinować żeby złapać ) :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za wypowiedz wlasnie o takie informacje mi chodzilo :smile: ja jak probowalem to mialem glowki 12g jak rzucalem przynete troche w nurt to sciagalo mi ja w warkocz to czyli glowka byla jeszcze za lekka? a jak ja podrywalem to opad trwal max 1s to moze mam za miekki kij? i jak mozecie to powiedzcie cos wiecej o tym

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 12 gr chyba sie też nada ,bardziej przychylam sie jednak do tego, że kijka masz za giętkiego ,ale to jak nałozysz 20 gr będziesz miał pewność :wink: tylko nie zakładaj 20 gr główki dopuki nie sprawdzisz ile ma cieżar wyżutowy twoja wędka bo jak sie okaże że ma np 5.-13 gr a ty walniesz główką 20 gr to ci sie może kijek złamać w pół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

male sprostowanie do poprzedniej wypowiedzi jak rzucalem w nurt to przynete znosilo mi poza warkocz i jesli chodzi o opad to 1s czy to nie za krotko? jakie wedzisko powinno byc?ja mam z ciezarem wyrzutowym do 35g, jesli chodzi o lowienie sandaczy na odrze to jestem zielony w tych sprawach wiec jesli mozecie to napiszcie wiecej o tym jak zlowic ta rybke dzieki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o prosze to moze kiedys sie spotkamy na woda :wink: ja zazwyczaj to jezdze albo na deby(kawalek od portu w dol rzeki)lub za mostem w lewo i az za zakret rzeki,ale ja glownie na klenia tam jezdze,a o tej porze to juz ciezko zlapac.Co powiesz o tym drugim miejscu?i na jakie ryby zazwyczaj jezdzisz??a i co jeszcze wiesz o sandalach z odry??pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli odra to na wszystko !! zaleznie od pory roku miesiąca i pogody zabieram różne kije myśle że pora obecna jest najlepszą na sandała i szczupala z odry bo ochłodzenie nastąpiło dość gwałtownie więc najwyższy już czas żeby tylko deszcz nie padał :mrgreen: co do miejscówek to wyznaje główki wysokie ,takie jakby z wieloma dojściami do wody z każdej jakby strony główki po 3 dojścia bo wtedy można sobie żucić we warkocz na sandała żywca z dużym ciężarkiem ,dzwoneczkiem i iśc na tej główce w inne miejsca pomachać blachą albo pozostać na końcu i w nurcie polować z opadu wędka spiningową :wink: takich główek w okolicach cigacic znajdzie sie około 5-6 wybieram sobie na którą wejde w zależności od stanu wody ,nie mówie że to są główki dobre na sandacza bo takich główek określić sie chyba nie da .Wiem napewno że brzeg i okolice mają sandaczowe :cool: wszystkie są po mojej stronie patrząc od ciebie na lewo od nowego mostu .Życze powodzenia i pamiętaj że dobra miejsówka to 50 % :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy można sobie żucić we warkocz na sandała żywca z dużym ciężarkiem ,dzwoneczkiem i iśc na tej główce w inne miejsca pomachać blachą albo pozostać na końcu i w nurcie polować z opadu wędka spiningową
No młodzian :twisted: a RAPR znasz?

3.8. W czasie połowu ryb na przynęty naturalne zabrania się równoczesnego łowienia metodami spinningową lub muchową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak tylko no wiecie zasługerowałem ale oczywiście wyciąga sie żywczyka na czas biczowania a potem spining na bok żywczyk do wody i termosik i kanapeczka i znowu żywczyk na kamienie i spining w łape

c...ać to my a nie nas :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądze że mamy obecnie najlepszą pogode i wogle okres na sandacza w naszych okolicach ,,,,zielona góra-sulechów opady bardzo słabe i rzadkie bezwietrznie no i spokój nad odrą :lol: dusza22 -bierz sie za sandały na naszym odcinku a jak coś zatniesz to pisz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja metoda na odrzańskie sandały:

1. miejsce. co do zasady głębokie doły, im głębsze tym lepsze. Zazwyczaj są to doły pod warkoczem, ale można znaleźć też inne miejsca, rynny przy opaskach, albo nawet dołki na prostkach. Jednak doły pod warkoczem najłatwiej znaleźć i najwygodniej się tam łowi. Najlepiej aby miały dno twarde, kamieniste lub piaszczyste.

2. przynęty: gumy 7-10 cm. Generalnie dowolność, ale zauważyłęm że większość wędkarzy na odrze używa seledynowych kopyt. Do tego główki 10-22 g.

3. technika łowienia: łowimy z opadu, pryz czym przynęta musi poruszać się przy dnie. Ciężar główki musisz tak dobrać aby wyraźnie czuć jak przynęta uderza w dni. Jak główka jest za lekka to nie wiadomo gdzie przynęta się znajduje i co się z nią dzieje. Ja łowię tak: rzut w warkocz (ewentualnie lekko w nurt). Zamykam kabłąk i czekam aż jig uderzy w dno. Następnie podrywam go kołowrotkiem, dwa trzy obroty i czekam aż znów opadnie. Niektórzy podrywają przynętę kijem, ale ja wole kij mieć w jednym położeniu (na 10-11). I tak prowadzimy i czekamy na branie, któe zazwyczaj następuje z opadu. Im bliżej będziem przynęta ciebie, tym wyżej musisz unosić kij. Najwięcej zaczepów łapie się tuż pod nogami bo tu jest najwięcej kamieni które woda wymyła z główki.

Wysokość skoków, szybkość prowadzenia przynęty - to wszystko zależy. Raz bierze na szybciej prowadzoną, innym razem na wleczoną. Podobnie z główkami: raz lubi wolny opad (lekka główka) raz szybki i agresywny (ciężka). Generalnie nie bój się cięzkich główek. Niemi łowi się najprościej bo wyraźnie czuć dno.

pozdr, daj znać o efektach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.