Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Nęcenie Kukurydzą


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Tak myśl mi do głowy wpadła - nie kupiłeś czasem kukurydzy takie malutkiej typu pop-corn? Ona też jest na kg. w nie których marketach i bazarach...

Tylko taka opcja na razie mi zaświtała :idea:

Normalnie kukurydza podczas gotowania zwiększa swoją objętość o OK 1/3 lub nawet troszkę więcej i po 1,5 max 2h jest miękka. Po 2h czasami nawet rozgotowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 234
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja zwykle robię tak garnek zasypuje do połowy kukurydzą (zalewam wodą do pełna) i gotuje max.30min. i zostawiam przykrytą aż całkiem ostygnie , przeważnie po takim gotowaniu jest już wystarczająco miękka a jeśli tak nie jest powtarzam gotowanie z tym że już na dwa garnki bo kukurydza pęcznieje i z połowy garnka robi się cały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Dobrym wyjściem jest namoczenie powiedzmy z 10 - 15 godzin i gotowanie w szybkowarze z 15 - 20 min ( czas trzeba dobrać już samemu) . Do szybkowara można dorzucic przed gotowaniem zapaszku czy smaczku.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA czytałem na jakimś forum ze moczy się od min 12h do max 24h i gotuje się max 20 min i tak zrobiłem kuku jest w miarę miękka i super pachnie ale wydaje mi się że nigdy nie osiągnie się takiego efektu jak z puszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam ! :)

Mam do Was pytanie czy macie jakiś patent aby móc przyszykować duże ilości kuku ?

Nie wyobrażam sobie jak przez zasiadką uszykować z 20 kg kukurydzy ..

A wiadomo ,że na 2 czy 3 tygodnie no to trzeba .. jeszcze troszkę więcej.

A więc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym trudnego?

Moczysz np. połowę wiadra 20 litrowego. Z tego wyjdzie około 20 litrów gotowanej kukurydzy (zależy od wielkości, czasu moczenia, gotowania itp.). Gotujesz to w dwóch dużych garach jednocześnie na dwóch największych palnikach kuchenki.

Nie ma sensu robić na zapas, chyba że do zamrożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo ,że na 2 czy 3 tygodnie no to trzeba .. jeszcze troszkę więcej.

Na tak długą zasiadkę to weż tyle ile potrzebujesz suchego ziarna i na miejscu mocz ok.2 dni i gotowe,kuku będzie napęczniała i miękka i tak powtarzaj. Nie ma sensu robić dużej ilości bo skiśnie chyba ,że taką chcesz sypać? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz warunki do przechowania, możesz robić zapasy, ale po co? Na długą zasiadkę jak napisałem wyżej tylko moczę na łowisku, nie parzę, a jak jadę na dwa dni to biorę sparzoną świeżo, ale ok.10l. , żeby nie skisła. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

mam pytanie w sprawie kukurydzy, może ktoś będzie wiedział, nęcę kukurydzą z puszki ale na haczyk używam innej. I właśnie kupiłem w tym roku szklany słoik kukurydzy (mały) ale stosunkowo drogi (ok 10zł) grubsze ziarno, w niewielkiej ilości zalewy, idealna na haczyk, nie za twarda ale i nie spadała. Co najważniejsze kukurydza po otworzeniu nadaje się do łapania przez 6 miesięcy. I to było bardzo wygodne na liny. Może ktoś wie co to za firma to robi i jakieś Nazwy bo mi starła się naklejka ze słoika i nie mogę dojść co to był za produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kukurydze ma kilka firm w ofercie. Ja używam od długiego czasu(lata) kukurydzę węgierskiej firmy ,nawet na następny sezon przechowywana w lodówce jest ok.CUKK nazywa się ta firma i są różne zapachy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką kukurydze ma też firma ZOOM CARP ,LORPIO i JAXON .dwie pierwsze mam otwarte już ponad pół roku.
Dobrze wiedzieć, łatwiej będzie dostać w sklepie. Dla mnie to ogromna wygoda bo taki mały słoiczek wystarczy mi na cały sezon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
To chyba ktoś chce żebyś wygonił ryby z łowiska :mrgreen:

Ja tam zawsze swoją wącham przed wrzuceniem do wody,czy czasem nie skisła :wink:

Na Karpie nie próbowałem, ale karpiki przepadają za skisiałą kukurydzą z puszki. Kiedyś robiłem próby i doszedłem bodajże do 3 tygodni od otwarcia puszki. Potem nie dałem rady, bo już tak śmierdziało. Brania były cały czas aż do wyrzucenia tej puszki. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak właśnie słyszałem że zawodowi karpiarze wybierając się na kilkudniową zasiadkę właśnie nęcą karpie suchą trochę już podkisłą kukurydzą i mają bardzo dobre wyniki

_________________

Może nie suchą, ale sfermentowaną kukurydzą neci i łowi się karpie bo podczas fermentacji wydzielają się duże ilości aminokwasów i słodu.

Ja Mocze 24h gotuje do miękkości i wtedy zostawiam na 2 dni i masz sfermentowaną.

Ja nie stosuje z premedytacja sfermentownej kuku, ale jak juz mi podkiśnie to nie wyrzucam w trawę, tylko do wody :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Generalnie ziarno mocze 12G, latem lub 24G w jesieni,i potem podgotowuje ale ostrożnie ok 30-60min. następnie dosmaczam ziołami po to żeby cwaniaczki jak już podsiądą [zdaża się]

Najpierw będzie o ziarnach i nasionach. o zapachach pamiętam.

Czytam i czytam ale nie widzę posta o zapachach.

Nie żebym się czepiał po prostu interesuje mnie to dosmażanie ziołami nigdy tego nie robiłem zawsze dodawałem podczas gotowania.

A czytając twoje wypowiedzi jestem pełen podziwu i szacunku za wiedzę i niekonwencjonalne podejście do niektórych tematów.

Prawdę mówiąc zalogowałem się na tym forum dzięki twojej wiedzy i paru innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie to dosmażanie ziołami

To Twoja literówka czy źle odczytałeś Mańka post ? Tam jest mowa o dosmaczaniu a nie dosmażaniu :wink::mrgreen:

Nie dość że pisać nie potrafię to i czytać też mój błąd ale o dosmaczaniu też chętnie poczytam co pasuje do kukurydzy i w jakich ilościach maniek ma niesamowite pomysły bo jak doradził mojemu bratu z kulkami z kukurydzy to najpierw się śmiałem jak brat w wiadrze to testował ale jak zobaczyłem efekty to mina mi zrzedła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mógł coś doradzić ...du kuku stosuję konopie szklanka na 1-2kg kuku razem mocze i gotuje dodaje odrobinę cukru lub miodu zależy co mam pod ręką co do innych aromatów wanilia i truskawka to się u mnie sprawdza używam w wersji sproszkowanej trapera i dosypuję w czasie gotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.