Skocz do zawartości
tokarex pontony

Nęcenie Kukurydzą


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak mam zamiar w tym sezonie nęcić kukurydzą na pewnym starorzeczu Bugu.

Kukurydzę mam zamiar przygotowywać w następujący sposób:

Najpierw moczenie przez 24godz, później gotowanie kukurydzy w ilości 1/3 objętości gara(pewnie wyjdzie tak jak piszecie 0,5-1godz) ale będę co jakiś czas mieszał i sprawdzał w palcach. Jak już będzie dosyć miękka to mam zamiar zostawić ją w tej gorącej wodzie do wystygnięcia i żeby wchłonęła wodę. I tutaj moje pytania: Czy mogę dodawać zapach dopiero jak już będę odstawiał kukurydzę do wystygnięcia? (chodzi o to że nie chce smrodzić w domu podczas gotowania) Czy mogę dodawać zarówno zapachy w proszku jak i w płynie? Wygodniej byłoby mi w proszku ponieważ posiadam jeszcze zapasik takich atraktorów. Będę wdzięczny za wszystkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 234
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

I tutaj moje pytania: Czy mogę dodawać zapach dopiero jak już będę odstawiał kukurydzę do wystygnięcia? (chodzi o to że nie chce smrodzić w domu podczas gotowania)

Wystarczy, ale jeżeli będziesz słodził to przed gotowaniem.

Czy mogę dodawać zarówno zapachy w proszku jak i w płynie? Wygodniej byłoby mi w proszku ponieważ posiadam jeszcze zapasik takich atraktorów.

Proszek dodany po gotowaniu- niezbyt. Chyba ze rozrobisz w wodzie i potem całość dobrze wymieszasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszek dodany po gotowaniu- niezbyt. Chyba ze rozrobisz w wodzie i potem całość dobrze wymieszasz.

Ale przecież jak wyłącze już gaz to jeszcze będzie woda w garnku i wtedy mam zamiar to dodać i zamieszać do rozpuszczenia proszku. Czy tak może być?

Wystarczy, ale jeżeli będziesz słodził to przed gotowaniem.

A dlaczego słodzić? Czy to zwiększa przenikanie zapachów do kukurydzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach to zapach a smak to smak :mrgreen:

No faktycznie :mrgreen: zakręciłem się jak woda w klozecie :???:

Dobrze gadasz że lepiej posłodzić bo taka z puszki jest przecież słodka.

Tylko teraz ceny cukru wysokie i będzie jeszcze że "Dwie łyżeczki posłodził burżuj j****y" :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy kozyst ktos z szybkowaru do gotowania kuku , cena ok 100zł za taki 10l i przyda sie nie tylko do kukurydzy , wie ktos ile czasu sie wnim gotuje??

Mój kolega używa szybkowaru, kuku ma intensywny aromat - zapytam go ile czasu gotuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

hey neca kuku juz 9 dzien i ani brania wsypuje za każdym razem okolo 5kg namoczonej kukurydzy , łowisko jest z praktycznie stojącą wodą , nie zniechęcam sie bo narazie chyba nie chca brac ale moje pytanie ile sypać jesli kukurydza nie jest wyjadana czy dalej po 5kg czy zmniejszyć porcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gleam, wsypałeś 45KG kukurydzy do wody... myślisz że to jest "nęcenie" ??

to świnie tyle jedzą a nie ryby... wydaje mi się że powinieneś zmniejszyć dawkę o 70%, nie nęcić przez 4-5 dni, potem podrzucić pół kilo przez 2-3 dni i usiąść z kijem... może jakieś efekty to przyniesie...

5KG dziennie.... ja pitole... :shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięć kilogramów to nie jest duża ilość zanęty- ale....

Po pierwsze jak Ci pisał Maniek- nie nęć surową kukurydzą a szczególnie o tej porze roku! Dlaczego- poszukaj na forum a znajdziesz w tym samym miejscu i inne informacje o nęceniu ziarnami.

O tej porze jak nie ma brań karpiowych nęcenie co drugi dzień w zupełności wystarczy.

Na początku sezonu gotuję kukurydzę bardziej miękko niż później. Jeżeli karpie nie wchodzą jeszcze w zanętę, to leszcze, karasie i inna drobnica nie pozwoli jej się zepsuć na dnie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5KG dziennie.... ja pitole.
Dla małych płotek to sporo ,ale jak w łowisku pojawia się stadko kleni [ok 30szt] potem jazie [ok20szt] potem leszcze [ok 50szt] potem płoć [ok 30szt] potem amur [ok 20szt o sredniej masie 15kg na samym końcu karpie [ok 10szt śred ok 14kg to jak myślisz na ile to czasu starczy ,a zasada kto pierwszy ten się naje jest priorytetem w przetrwaniu ,gdybym sypał codziennie w tym okresie nawet 20kg to karpie nawet nie posmakują mojej kukurydzy.Sęk w tym aby nęcić z głową a nie dla swojej wygody surową kukurydzą .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, w Twoim opisie o ziarnach do nęcenia piszesz ze można necic surową...tu nie chodzi o wygode tylko skuteczność , ja sprawdziłem do surowej nie podeszly teraz gotuje aromatyzuje i sypie , po ugotowaniu kuku przybiera na masie ze 100% zostawiam ja w wodzie z gotowania na jakis czas i prawie cala woda jest wchlonieta co robi mi z 4gk suchej jakies 7-8 po przetworzeniu narazie gotowana idze do wody 2 dni jutro wrzucę podwójna dawkę a po świtach leca tez kule , na weekend majowy cos sie musi ruszyć

adamsky8811, tak jak pisze maniek 5kg dla licznej populacj krapia i leszcza to przekąska wazne zeby ryba dowiedział sie ze tam jest zarcie dla miśków szykuje kulasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie , necac surowa sugerowałem sie doświadczeniem jednego kumpla i tym ze na stawach karmią ryby tylko surowymi zbożami , było mineło mam nadziej ze nie zraziłem ryb do kuku , wale teraz gotowana waniliowa i czekam na efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki - za ile kupujecie kukurydzę? Na tej sklepowej to bym zbankrutował jeśli miałbym kupić kilkadziesiąt i więcej kg. Czy 1,40 zł za kg to dobra cena czy za wysoka? Pytam bo mam możliwość kupienia stówki za 140 bądź dwustu kilo za 1,30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

znacie jakiś sposób na nęcenie kukurydzą w odległości 40-50m od brzegu? od razu mówię, że nie ma możliwości wypłynięcia łódką. nie wiem może można jakoś zlepić kuku i strzelać z procy. proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znacie jakiś sposób na nęcenie kukurydzą w odległości 40-50m od brzegu? od razu mówię, że nie ma możliwości wypłynięcia łódką. nie wiem może można jakoś zlepić kuku i strzelać z procy. proszę o pomoc.

1. Rakieta zanętowa - jak dorzucisz

2. Można skleić zanętą z klejem lub gliną wiążącą i rzucać takim patentem (przy pomocy kija karpiowego ;)):

zdjcie007i.jpg

Sorki za jakośc fotki ale robiona telefonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.