Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kiedy wędkarz jest wędkarzem a kiedy staje się kłusownikiem?


abra1711

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Ja jednak uważam że skoro kogoś nie stać na coś to niestety ale musi sobie odpuścić.

Nie stać mnie na wyciagi to albo biegam albo nie jadę na narty.

Nie stać mnie na np.Grecje to jadę pod namiot na Mazury.

Nie stać mnie na flachę to ide do kumpla na krzywy ryj a nie do sklepu .

Dotyczy to także opłat okresowych, stałych czy wszelakich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Wasze podejście i macie rację. Oczywiście najlepiej by było gdyby rządzący ustalili świetne zasady a wszyscy inni je przestrzegali. Ale pozwólcie, że wytłumaczę się. Ja poprostu chcę, by nie wszystko zależało od grubości mojego portfela.

Jestem tak bardzo zły na te wymyślone zasady, że nie do końca chcę leżeć potulnie i się do wszystkiego stosować. Pracuję w budżetówce i widzę co się dzieje z Twoimi podatkami, a co dopiero wyżej.... Dodatkowo jestem osobą strasznie sfrustrowaną ciągłym dążeniem do zwiększania podziałów klasowych bo widzę ich konsekwencje codziennie. Jeśli chcecie by światem rządził pieniądz to tylko Wasz wybór, mnie to okropnie razi, że są osoby pracujące po 12h za drobniaki i nie ma szans by stać ich było na podstawowe rozrywki współczesne, a co dopiero jakieś droższe. Te osoby są od pracowania. Codziennie też oglądam [...] w garniturach przez których to wszystko tak wygląda, którzy utopili by Ciebie w łyżeczce wody za 10 zł, tak się dochodzi dziś do sukcesów finansowych, tak się robi "karierę".

Jeśli chcecie by wędkowanie było dostępne tylko dla bogatych to ja jestem po drugiej stronie barykady, chcę, by zmniejszono opłaty za wędkowanie. Uważam, że rząd nasz jest po to by starać się wywalczyć dla swoich wyborców jak najniższe ceny ( a czyni dokładnie odwotnie ) oraz jak najniższe podatki ( a czyni dokłądnie odwrotnie ). Chcę by rząd wspierał biedniejszych ( a czyni dokłądnie odwrotnie ) bo o bogatych to już dbają firmy. Chcę by przepisy były dla mnie, a nie ja dla przepisów.

Tak więc przepraszam jak kogoś uraziłem, ale ja chcę walczyć o zmniejszenie opłat pzw a w konsekwencji do całkowitego rozwiązania struktur pzw. Choć wiem, że jeszcze teraz nic to nie zmieni, potrzebna jest jeszcze jedna zmiana, mentalności, która już tuż tuż przed nami, kryzys światowy rośnie i nie przestanie już rosnać. Tak więc czekają nas zmiany które już się zaczynają na całym świecie.

Świat należy naprawiać od siebie, a później ściąć głowy wszystkim, którzy mają możliwość zmienić coś a nie robią tego, wręcz odwrotnie. Ale są tacy, którzy zawsze będą po stronie tego 19 letniego studenta który ma takie samo prawo łowić jak każdy inny, bogaty czy też nie, bez względu na to czy go stać. Nie doczekamy czasów gdy nie będziesz mógł nic zrobić, wejść do lasu, nad wodę... bo nie będzie Cię stać, wszystko będzie tylko dla bogatych ... nie doczekamy bo nadchodzą zmiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczekamy czasów gdy nie będziesz mógł nic zrobić, wejść do lasu, nad wodę... bo nie będzie Cię stać, wszystko będzie tylko dla bogatych ... nie doczekamy bo nadchodzą zmiany...

_________________

Co masz na myśli ?

Generalnie się z Tobą zgadzam - nasze pieniążki ( tutaj piszę o PZW by nie rozmydlać tematu na całe zło...) idą w gwizdek .

Ja na przykład nie zgadzam się by z moich składek byli finansowani zawodnicy - nie interesuje mnie to by ktoś był "reprezentantem"Polski z moich składkowych pieniędzy , nie chcę płacic na "trenerów" , "treningi" i cały sprzęt dla zawodników . To mnie także męczy , bawienie sie w zawodowstwo za moje pieniądze .

Poza tym uważam że PZW , w momencie kiedy pobiera składki za usługi powinno być instytucją która (tutaj ukłony do tych co poruszają już ten temat) zatrudnia więcej ichtiologów i na serio zajmuje się ochroną swoich wód .

Wiem , wiem - nie jestem bez winy , tak jak zdecydowana wiekszość mam coś na sumieniu , ale jak każdy - boję się bata w postaci zakazu łowienia, utraty uprawnień itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo 150zł za cały sezon a 50zł za 3 dni, to chyba jest coś nie tak?!
nie wiem gdzie wszystkie składki kosztuja tylko 150 zł ale ok. Odnosze wrazenie ze skoro na rok płacisz 150zł to za dniówke chciał bys zapłacic 0,50 zł. Idac na basen czy na siłownie tez zapłacisz nieadekwatnie za jednorazową wejsciówke patrzac na ceny karnetów miesiecznych czy rocznych.
Uważam, że rząd nasz jest po to by starać się wywalczyć dla swoich wyborców jak najniższe ceny ( a czyni dokładnie odwotnie ) oraz jak najniższe podatki
tak tak wszystkiemu jest winien TUSK! co ma rzad do pzw? Zaczynacie juz gadac głupoty nie na temat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli fakt, że worek kukurydzy który wyżywi pół wioski w kraju biedniejszym niż nasz od początku kryzysu podrożał 4 krotnie ! Codziennie z głodu umiera 150 tys dzieci ! i od poczatku kryzysu liczba ta rośnie zastraszająco. Portfele zmniejszają się wszystkim, nasz kraj znakomicie opiera się kryzysowi bo firmy nasze kochane zwaliły cały kryzys na konsumentów ( wszystkie ceny poszybowały w górę ). U nas jeszcze tego mocno nie czuć, ale w biedniejszych krajach sposób życia ludzi mocno się zmienia.

"zatrudnia więcej ichtiologów i na serio zajmuje się ochroną swoich wód" - masz u mnie browara jak się spotkamy kiedyś :)

"co ma rzad do pzw? " - zastanów się nad tym trochę...

1331381024_by_asey.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie tak o tych ichtiologach, a jak dla mnie ta cała ekipa ichtiologów to tak naprawde lobby rybackie, które w d**** ma ochrone naszych wód, a zajmuje się tylko tym, zeby podpisac jak najwiecęj umów na sprzedaż karpia, którego zostało im po świętach. Bo jak inaczej nazwac pomysł zarybienia na jednej z rzek w moim województwie. Bodajze 2 lata temu postanowiono tam wpuscic, karpia i pstrąga :o Tak zeby i spinningisci i grunciarze mieli co łowic. A takich bez sensownych przykładów jest dużo więcej. Bo jak nazwac ichtiologami ludzi, którzy co roku podpisują się pod tym, zeby wpuszczac jak najwięcej karpia, który uznawany jest za gatunek obcy, którego teoretycznie powinno się wytepic z naszych wód ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na myśli ichtiologów którzy faktycznie działają na korzyść środowiska, jak to w praktyce wygląda to nawet nie wiem. Ale coś czuję, że masz rację. To kolejny przykład jak to wszystko jest źle poukładane i kolejny powód do tego, by takiego staniu rzeczy nie akceptować, co niestety nieodłącznie wiąże się z krytyką o którą jestem oskarżany tu, o jej nadmiar. Kurka, takie zachowania trzeba krytykować... ja swoją pracę staram się wykonywać prawidłowo, a dostaję za nią 1300 zł miesięcznie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.