Skocz do zawartości
tokarex pontony

Klenie i jazie 2012


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 182
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzięki.

Mimo wszystko więcej jest porażek niż sukcesów. Jednak jak coś ciekawego na kiju "siądzie" to chętnie forum upiększę fotką.

Kamionki, nie widzę żadnych przeszkód, tylko daj na pw znać jak z czasem. W tym tygodniu wtorek lub czwartek (popołudniu) mi odpowiada. Jeżeli nie teraz, to w innym terminie też można się zgrać.

Poniżej zdjęcie pewnej wody, prawie z centrum Wrocka. Troszeczkę dalej, kilka lat temu próbowałem tam swoich umiejętności i kilka kleni słusznych rozmiarów uznało, że nie będzie pozować do zdjęć, tylko wytarmosiło mi ramię.

159c5cf6285bae7amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to czasami politycy używają przedziwnych sformułowań, tak i ja sobie pozwolę.

"Oby takie dni jak najczęściej, a zarazem jak najrzadziej nas doceniały wędkarsko".

Po godzinie wędkowania pierwsze branie, udany hol i czterdziestak pozuje do aparatu.

e04ed3b787a9cd13med.jpgbfd698fce6646117m.jpg

Przed 19-tą jeszcze jeden mniejszy ale jakiś bardzo waleczny. O 19-ej zasiadłem na ostatniej miejscówce. Pięćdziesięciometrowa prostka wyglądała obiecująco, ale niespodziewałem się tyle emocji.

75ca75d11e3a0ec7med.jpg

W ciągu 40 minut kilkanaście brań takich, że będą się po nocach śniły. Pierwsze branie i odjazd. po chwili przypon strzela. Odkręcam o dwa skoki hamulec na nowym zestawie. Dwa klenie spadają z haka. Następnie trzy (ok. 35cm) udało się doholować. Pomiędzy nimi kilka brań, ale refleks już nie ten i zostaną tylko w pamięci wiry po rybach.

a7097230c1ee533bm.jpg 0032d8c0a3f0ef1bm.jpg 160c31e1106ee2aem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zaczyna pojawiać się roślinność w rzekach. Oznaka, że w wodzie też prawdziwa wiosna. Tym razem wybrałem się w mniej uczęszczane miejsca przeze mnie. Szczęście, że mocno nie wiało, to delikatny deszcz nie dawał się we znaki. Dzisiaj trzy klenie na pięć brań. Jeden pod wymiar i dwa ok. 40cm.

7ee263d611efd28bm.jpgaf6d22ae9dd7df1bmed.jpgf498eeaecd78d6ffm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.W sobotę Zacząłem sezon spinningowy, troszke późno, ale pogoda niepozwalała, ale jak na początek to nie mogę narzekać.6 kleników od 24do31cm w godzinach od 16-19.Dla pierwszego buziak na szczęście, oby cały rok gryzły.

http://www20.speedy.sh/aSGXR/download/DSC00610.JPG

http://www11.speedy.sh/esYRT/download/DSC00608.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie Winko.oto mi chodziło, bo juz dawno postu z rybką niewidziałem u CIebie.jaka rzeczka?bo ja narazie na Jasiołce, ale na Wisłoke do Jasła musze koniecznie za kropkiem.oby tak dalej.no i pewnie Maybug sie kłania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej obiecałem tak i dzisiaj również sobie troszkę połapałem :lol: Siadło mi dzisiaj kilka ładnych kleni a w tym całkiem przyzwoita kluseczka 44cm. Jako przyłów zaliczyłem do tego dwa miarowe pstrągi. Jednym słowem taki urlop to ja rozumiem :mrgreen:

170412rnokill10.jpg&action=rotate

170412rnokill13.jpg&action=rotate

170412rnokill2.jpg&action=rotate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego roku jazie mnie omijają. Może jak zacznę na Odrę chodzić to i mi się poszczęści.

19.04.2012

Po nieudanym wtorku, postanowiłem zejść trochę z rozmiarem żyłki na gł. 16 i przypon 14. Wydłużyłem rzuty na około 30m i efekty od razu lepsze. Nurt był bystrzejszy, to i pewnie też miało znaczenie, że klenie były aktywniejsze. Po godzinnym spinningowaniu, zniechęcony brakiem zainteresowania zacząłem łowić po "swojemu". Nie cała minuta i z miejsca gdzie próbowałem woblerkami skusić klenia nastąpiło pierwsze branie. Kleń 43cm.

2b9f5236e0c30699med.jpg

Po kilku minutach trafia się czterdziestak.

56a25b8a34183aa0med.jpge4fbed5ddc8c0830m.jpg

Brań miałem około piętnaście. W sumie doholowałem dziesięć kleni a dwa średniej wielkości poszły w zielsko. Przeważnie trafiały się rozmiary jak poniżej, przed 40-ką

cfc7ea140e67758amed.jpgf2dc87b5e482a3dfm.jpg

Nareszcie po kilkunastominutowej "ciszy" branie. Wiem, że ryba może być większa niż poprzednie. Kilka minut walki, szybki pomiar, fotka i do wody. Najdłuższy dzisiejszy kleń, bo ma 47cm.

f74a4968ce18fb02med.jpgc6c0f034aebae2b1m.jpg

Koniecznie chciałem zakończyć dzień wynikiem 10. Po dwudziestej jeszcze jedno branie i picker znowu odpiera mocniejsze ataki ryby. Pomiar wykazał, że kleń ma 44cm. Jest to drugi kleń pod względem długości podczas tej wyprawy.

c95865e7e06464c3m.jpg849c5662ec70c3f9med.jpg049005eb3a9179f5m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę 18.04.2012r. też pojechałem na rybki. Niestety w okręgu Częstochowa nie ma gdzie łowić takie rybki jak koledzy powyżej.Łowiłem na zbiorniku Poraj na odległościówkę - to moja ulubiona metoda.Złowiłem 31szt.płoci w przedziale 20-23cm.Łowiłem zestawem 5gr. z haczykiem nr.16.Łowiłem na robaki i pinki zaprawione dipem ochotkowym.

http://img208.imageshack.us/img208/3249/zdjcie0057ne.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co odwlecze to nie uciecze
Pewnie że tak, maj daje więcej możliwości, bo gatunków więcej do połowienia.

24.04.2012r

A tym razem boseib ponownie zabrał mnie nad wodę i wspólnie powędkowaliśmy na DS-y. Momentami wiatr żyłką pomiatał, ale ogólnie pogoda dopisała. Dokładnie po dwudziestej ściemniło się i zaczęło padać.

Początek obiecujący, boseib zalicza branie, ja po drugiej stronie wyciągam klenia. Mimo że płetwa ogonowa mocno okrojona ryba mierzy 42cm.

db7954d613443e2dmed.jpg

Naprzeciw zaczęły się emocje, po chwili kleń się poddaje.

92a225e2bc02c130med.jpg

Kleni przed 40-ką dzisiaj było cztery, czyli w sumie sześć ryb. Największy kleń na koniec wędkowania miał dokładnie 43cm. Brań ogólnie było więcej.

e060f1d1a87dfdb6med.jpg c843f74e1f06636em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.