Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dziś na rybach??? Maj 2012


Ariel29

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluje panowie efektów , a w szczególności jaceen pisałem już ,że jesteś moim Guru w sprawie kleni? Ale koniec z OT , na rybach ( jeśli można było to tak nazwać) byłem 13 maja ale tylko zajechałem wyszedłem z samochodu postałem chwile i wróciłem z powrotem bo było tak zimno a na dodatek był taki wiatr ,że zrezygnowałem z wędkowania.Mogę tylko dodać ,że było do tego stopnia zimno ,że ręce grabiały mnie tak ,że nie doświadczyłem nawet tego łowiąc lipienie w listopadzie. Na wodzie nic się nie działo , nieliczni wędkarze twierdzili ,że nadal słabo. W czwartek i w piątek w palnie mailem odwiedzenie okolicznych stawków cele: szczupak , karaś , lin , ew. karp .Ale znowu nic nie wyszło bo kumple zapracowani.

Jutro spróbuję znowu ale już się dowiedziałem ,że z czerwcowego szczupakowania z łodzi.W lipcu mam zajęty cały miesiąc ( zleceń w pracy jest tyle ,że możliwe ,że w soboty trzeba będzie nawet robić a na dodatek mam wesela w rodzinie) aż do połowy sierpnia .Reasumując w tym roku połapałem kropków :sad: i kolejny raz od 10lat nie spróbuje nawet złapać kleksa na czereśnie czy wiśnię :cry: . Dobra koniec smędzenia trza próbować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 261
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wczoraj z piątku na sobotę nocka na moim jeziorku.

Zaczęło się od złowionego na pusty haczyk leszcza 53cm (fuks jak nie wiem:) ) około godz 1930. Następnie do 21 parę okonków i płotka na rosówki. 2104 branie i po krótkiej walce ląduje pierwszy w życiu dziki karp. Mierzył 38cm ale dla mnie to sukces!

5min później kolejny z tym że o 3cm mniejszy i dopiero o 2145 zameldował się trzeci.

Siedziałem do 0000 lecz już bez konkretnych brań.

Leszcz i dwa karpiki pływają dalej.

zdjcie0141g.jpg

Uploaded with ImageShack.us

zdjcie0150gb.jpg

Uploaded with ImageShack.us

zdjcie0147b.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybraliśmy się na byłe stawy hodowlane koło Żelewa. Cel, szczupak na żywca. Od 16:20 do 19:30 bez brania, pogoda "biwakowa" - pełne słońce, wiatru brak temperatura wysoka. Mimo, że coś cały czas ganiało drobnicę, to pierwszy kontakt dopiero po 19:30. "Zmielenie" wody przez szczupaka - rzut w tamto miejsce - branie u kolegi i żywiec ściągnięty z haka. wymiana i za 5 min w tym samym miejscu znowu branie u kolegi za wcześnie zacięte. W końcu branie u mnie 2 metry dalej i szczupak 30 cm :razz:. I tyle z dzisiejszego dnia :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od 6 do 8 Parnica za sandałem. W pierwszym rzucie zapina się standard czyli 40+ a później już tylko czesanie wody i echo, poza paroma pstryknięciami totalna lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie wiesz ze okres ochronny sandacza jest do 31 maja :evil: Proponuję lekturę ....

Jak się o czymś nie wie to się nie udziela... Było już tutaj poruszane z milion razy gdzie my w Sz-n łowimy. Jak Ci się nudzi to sobie poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 może 3 lat chodząc po lesie niedaleko Koszalina widziałem pewien stawek dopiero po tym czasie czy jakoś od 3 dni próbuje coś łapać:) Efekt z dzisiejszego poranka około 100 karasi japońców( bardzo ciemne borowinowa woda) i 1szy w tym sezonie linek taki koło 30 cm. Dwa najwieksze karasie 30, 32 cm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech, a telefonicznie udzielali innych informacji :!: i słyszałem też o tym nad wodą od kilku osób które dzwoniły.

Nie wiem ja Ty wynajdujesz te linki ale jak ja sprawdzałem na stronach OIRM i SUM to nie pokazywało mi takich rzeczy. Jedyna informacja jaką znam to ta że jest podawane około marca co roku jakie będą okresy ochronne ze względu na tarło. No cóż przekonany byłem że już można i w sumie to nie wiem dlaczego tak wyszło. Generalnie pstryk spędził poza wodą około 15 sekund więc krzywdy nie doznał.

Nie byłem nastawiony na konkretną rybę a bardziej na wyjazd nad wodę tym bardziej że wiedziałem że w pewnych miejscach siedzi ładny okoń. Może trochę źle napisałem w wątku ale przecież nie moja wina że przyłowem był ten pstryk i to w miejscu gdzie go nie powinno być.

Długi, przepraszam w takim razie. Moja pomyłka o jeden dzień. 23 maja już na 100% będzie wyprawa typowo sandaczowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocur, Ja nie po to aby coś Tobie wytykać. Do tej pory też uważałem jak Ty, że podają w okolicach marca jak wygląda ochrona w danym roku, nawet linka gdzieś do tego dawałem a teraz znaleźć tego nie mogłem a wyskoczyły takie dwa cosie :???::roll:

W zasadzie to oba linki dotyczą rybaków (chyba) czy z wędkarzami jest tak samo ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech, no właśnie już w tym momencie zgłupiałem :roll: Dla pewności j/w pisałem za sandałem odczekam ale dzisiaj jeszcze raz okonie pomęczę. Może coś się w końcu ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od 12 do 19:30 Odra Zachodnia. Pogoda - gorącą i bardzo wietrznie. Zero kontaktu z rybą - jak nigdy. Przy brzegu pojawił się narybek. Aktywności drapieżników nie było widać. Feederek - białe i czerwone. Złapałem trochę opalenizny i katar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej wybrałem się and rzeczkę. Jak zajechałem coś goniło narybek , szybkie przygotowanie i nic wszystkie przynęty przetestowane , sucha mucha itp.Oj to chyba nie będzie dla mnie dobry rok. Jeszcze chyba nie miałem takiego roku ,żeby do maja ryby na kiju nie mieć :cry: A na dodatek nie zapowiada się abym mail dużo czasu na ryby w tym roku. Goście koło mnie też rarytas jedne plotka 15cm drugi ukleja 10cm PRZEZ CAŁY DZIEŃ.

Z mostu przyglądałem się rzece i też nie napawało mnie to optymizmem .Jeszcze rok temu na jesieni pływały tam kluchy 50+(sporo 60+)a teraz ciężko znaleźć coś 30+(ale wszystko było strasznie grube) . Co jest grane?

Chyba wybiorę się na jezioro z dobra zanętą malutki haczykiem i białym robaczkiem aby podbudować morale. Jak to nie pomorze to chyba wędki połamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niewiele lepiej, maj się kończy a ja miałem na kiju dwa okonie i przypadkowego leszcza za bok:(

Wczoraj na rybach (Wisła) parę godzin, widać że ryba była tyle, że nie udało mi się jej przechytrzyć. Inni spinningiści też zero ale marne to pocieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niewiele lepiej, maj się kończy a ja miałem na kiju dwa okonie i przypadkowego leszcza za bok:(

Wczoraj na rybach (Wisła) parę godzin, widać że ryba była tyle, że nie udało mi się jej przechytrzyć. Inni spinningiści też zero ale marne to pocieszenie.

Kolego a za jaką rybą chodzisz? Na jakie przynęty łowisz? Dla mnie maj jest całkiem udany na wiśle w warszawie.

wczoraj wyskoczyłem dosłownie na chwilę i jaź 35cm. Ryby biorą, zwłaszcza po tak ciepłym

dniu jak wczoraj.

Swoją drogą wisła ma tak niski poziom że miejscami wygląda jak San.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba łowić nie umiem:) Wczoraj obłowiłem ostrogę na Kępie Zawadowskiej. Początkowo liczyłem na bolenia i próbowałem m.in na cefala i rapę. Obrotówki i gumy też poszły w ruch, niestety bez efektu (Inna sprawa, że z boleniami zaczynam, mam jednego na rozkładzie jak dotąd).

Ponieważ rapy mnie ignorowały starałem się obłowić strefę spokojnej wody w poszukiwaniu szczupłego, też zero a do wody poleciały kopyta, rapale, gnomy, algi i meppsy:/

Gdzie łowisz?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.