Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dziś na rybach??? Czerwiec 2012r.


Winko

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 170
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na Mazurach (Ełk)cały dzień lało ,na rybki wybrałem siłę dopiero o 18 mam rzekę pod nosem więc w każdej chwili mogłem wróci :mrgreen: ubrałem się ciepło i przeciwdeszczowo , lecz zmarzłem jak pies -złowiłem tylko 5płotek , łowiłem na kukurydzę metodą DS nęcę od kilku dni to miejsce kukurydzą+groch+pszenica ,wyjąłem z tego miejsca już 5kleni(największy 45cm) i parę płoci 30/33cm :grin: No i dziś trafiły się jakieś dwie większe rybki-nie wiem jakie, bo jedna poszła mi w zielsko zanim podkręciłem hamulec i zacząłem pompować ,wkurzony jak zwijałem zestaw, to urwałem haczyk na zaczepie(miejsce mocno zarośnięte i pełno gałęzi na dnie za sprawą bobrów) Wiążę nowy haczyk, po chwili branie że prawie przewala mi wędkę-zacinam ale nic nie ma.Za jakiś czas znowu mało nie wciąga mi wędki-cięcie-jest duża ryba ,lecz po chwili wędka się prostuje,po zwinięciu okazuje się że brak haczyka- no i nie wiem czy coś obgryzło?! ale raczej myślę że haczyk urwał się przecinając żyłkę łopatką-innego wytłumaczenia nie ma.Świeżo założony przypon 16 bez supełków itd.Zobaczymy co będzie jutro :wink: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamiast sandacza same sumki.

A dziś zawody z okazji Dnia Dziecka- w najmłodszej grupie (2006-2010)- ponad 70 dzieci :shock: Córa zajęła 8 miejsce, a synek startował tylko "symbolicznie". :wink: Na szczęście pogoda dzieciakom dopisała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybka wzięła pod podmytym korzeniem na czarnego jiga z czerwonym łebkiem mojego autorstwa. Walka niesamowita po braniu ryba z taka siłą uderzyła w dół rzeki że nim się obejrzałem stałem po pas w wodzie, nagle wróciła do swojej miejscówki i czułem już tylko zaczep, myślałem że to już koniec i ciągnąłem na siłę , pstrąg się wkurzył i sam opuścił miejscówke. Nagle zaczął płynąć w moją strone, ominął mnie i pruł w góre rzeki :shock:

Szedłem za nim może 15 metrów, nagle znalazł jakiś konar pod którego się schował, i trzy razy go z niego wyprowadzałem zanim dał się podebrać. Ręce trzęsły mi się jeszcze pół godziny po wypuszczniu rybki ...

Ale do rzeczy....

Tegoroczny rekord pobity :)

Czerwcowy kropasek lorbasek wagi ciężkiej :smile:

kropaswagaciezka.jpg

C&R!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki Dawid :mrgreen: u mnie takich nie ma ,zresztą i tak nie lubię łowić na spining :???: Dziś tak jak wczoraj padało cały dzień,a że nie mogłem usiedzieć w domu to poszedłem z DS na rybki, założyłem płaszcz OP1 do kostek to nie zmokłem ,ale zmarzłem w dłonie.Rybki nie dopisały , tylko 2płotki i 2okonki , no i tak jak wczoraj coś tam zaciąłem i straciłem haczyk :evil: jednak to jakieś felerne haczyki ,trzeba chyba pod szlifować łopatkę.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj szczupaczek 55cm na "stuningowana" obrotówke mepps'a srebrną. Rybka cieszy ze wzgl na to że zbiornik jest dziki i pod wielką presją ("taśmowiec" w Gliwicach obok giełdy samochodowej). Zazwyczaj o wyniki tam jest ciężko a tu prosze 1 wymiarowy szczupak tego roku, oczywiście wrocił do wody.

W sumie nawet nie mam jeszcze karty podbitej więc zbiorniki jakie dowiedzam ze spinem są mocno ograniczone, niestety ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odra zachodnia wczoraj wieczorem - ustał zachodni wiatr i rybki zaczęły współpracować. Trzy leszczyki na feederka: 41cm,17cm,28cm strasznie chude i słabe. Największy był poza wodą może z 25 sekund, a i tak musiałem go długo uruchamiać, bo się rozleniwił i chciał grzbietowym popływać. Ostatecznie rybki w formie wróciły na żerowisko. Porzucałem trochę spiningiem za szczupłym (bo żal trochę takie słabe rybki łowić, bo to holuje się jak dodatkowy koszyk i jest duże ryzyko uśmiercenia), ale albo on nie chciał atakować, albo ja jeszcze nie umiem go łowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś rybki nie biorą dziś na DS 1płotka na kuku i 2okonki na robaka ,widziałem też 2spiningistów łażących za szczupakiem-ale nie pytałem czy coś bierze :wink: Z nudów na feedera założyłem malutkiego twistera i czepną się okonek :mrgreen: Jednym słowem bieda z nędzą. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybka wzięła pod podmytym korzeniem na czarnego jiga z czerwonym łebkiem mojego autorstwa. Walka niesamowita po braniu ryba z taka siłą uderzyła w dół rzeki że nim się obejrzałem stałem po pas w wodzie, nagle wróciła do swojej miejscówki i czułem już tylko zaczep, myślałem że to już koniec i ciągnąłem na siłę , pstrąg się wkurzył i sam opuścił miejscówke. Nagle zaczął płynąć w moją strone, ominął mnie i pruł w góre rzeki :shock:

Szedłem za nim może 15 metrów, nagle znalazł jakiś konar pod którego się schował, i trzy razy go z niego wyprowadzałem zanim dał się podebrać. Ręce trzęsły mi się jeszcze pół godziny po wypuszczniu rybki ...

Ale do rzeczy....

Tegoroczny rekord pobity :)

Czerwcowy kropasek lorbasek wagi ciężkiej :smile:

Obrazek

C&R!!!!!!!!

David zakochałam się w twych okularach :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: hehehehehe , daj namiary gdzie je kupiłeś , wybieram się w niedługim czasie nad morze śródziemne to do opalania będą jak znalazł. Ładny potok u mnie dziś słabiutko 2 potoczki na 39 i 44 cm reszte w okolicy 30 cm........ryby ogólnie ładnie brały :grin: Brat miał w czwartek życiówkę 62 zm potok na czarnego twistera,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj kolejny, chyba już dwudziesty w tym sezonie szczupak! Niestety kolejny niewymiarowy. W tym sezonie jeszcze nic wymiarowego, nie wspominając nawet o jakiejś rybce, którą można by było się pochwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na DS kilka leszczyków - brały mocniej niż wczoraj. Próbowałem znów porzucać spiningiem, ale bez rezultatów. Parę osób trolingowało i jakieś tam rybki około-wymiarowe ciągali - wszystko w torbę. Poza tym zatrzęsienie małych komarów. Pogoda dopisała, mimo iż przez godzinę kropiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu Warta- Luboń, koło aquanetu.

Byłem pierwszy raz w tym miejscu, mało oblegane ( a raczej w ogóle), Warta bardzo wąska, duzy nurt, ale chciałem spróbować, bardzo kiepski połow, oprócz tego klenika, jeszcze jeden mniejszy, raczej się już tam nie wybiore.

Metoda połowu Feeder, kukurydza.

Rybki oczywiście wszystkie z powrotem wróciły do wody:)

985771eef1111c53m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

02,06

Ponieważ pozostało trochę wolnego czasu po robocie to pojechałem na ryby .Cel spining +przepływanka (kleń, świnka) .Gość przy pomnie w ciągu 30min złapał 4 klenie wszystkie 50+. A drugi tradycyjnie 5 świnek i do domu. I jak się tutaj nie denerwować. bo u mnie na zero ciągle pomimo zastosowania kukurydzy , pęczaku , czereśni i nic ! Nawet brania Kumpel ojca załatwił specjalne przynęty będziemy trenować jutro tego białoryba .

03,06

Jak ktoś nie wie jak wygląda pechowy dzień wędkarza to napiszę. W domu podczas pakowania okazało się ,że mamy połamane wędki ( ja z tym łamaniem wędek kilka postów temu żartowałem) w sumie 6 sztuk straty ok. 2000zł. :neutral: Fajnie się zaczyna nie ? Wszyscy na wszystkich kto zawalił sprawę i dlaczego.No dobra bierzemy zapasowe wędki i jakoś na te ryby jedziemy ale już po humorze na rybach. W pewnym momencie zablokował się mnie kołowrotek bo żyłka zaczęła się skręcać. I blacha za bardzo opadła na dno i pozostało mnie nic innego jak zostawić ją tam na zawsze.... U ojca lepiej ale był problem znajomy twierdził ,że trzeba zastosować cieką żyłkę i chyba była za cienka bo przypony strzelały jak szalone na tych rybach( miała być żyłka dobrej jakości , a i tka pod koniec musieliśmy zastosować swoją) . Miał podobno pięknego pstrąga na kuku ale żyłka nie wytrzymała.A co najgorsze przyjechało dwóch miejscowych i w 2h mieli po komplecie świnki ( wszyscy na chamskie wędki z bazarku takie same kołowrotki , grube żyłki bez przyponu) .... Tyle nas to kosztowało czasu i siły aby wszystko było ok :sad: .Oprócz tego pogoda nas nie rozpieszczała ciągle od wieczora padał deszcz , więc przerwy początkowo były dosyć długie potem to już było nam wszystko jedno i zmokliśmy do suchej nitki. Kiedy mój pech do ryb się skończy bo naprawdę zaczyna się wszystkiego odechciewać.Sześć wyjazdów trzy różne techniki , sześć rożnych łowisk i ciągle nie poczułem ryby na wędce. Nie wiem kiedy następny wyjazd ( w Boże Ciało nie wypada w następny weekend ma lać) i nie wiem czy to już nie będzie wyjazd na łódkę....Miejmy nadzieje ,że tak , miejmy nadzieje ,że się odkuje z rybami i miejmy nadzieje ,że do tego czasu zakupie jakieś nowe wędki :evil: A przede mną następny tym razem naprawdę stresujący acz krótki tydzień....

Swoją droga muszę chyba jeszcze więcej pisać i pytać na tym forum bo coś muszę naprawdę robić źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś po robocie jakieś 2,5h na kuku metoda DS kleń 28cm. Płoć taka sama tylko grubsza :mrgreen: i jeszcze 7płotek w wymiarze 27/24 wszystkie tłuściutkie , złote gruntowe! nęciłem kukurydzą z procy -zdjęcia fonem wyszły jakieś zamazane więc nie wklejam, aparatu nie mam,muszę coś wymyślić(statyw) aby ładne zdjęcia wychodziły,nie tylko rybek ale i mojej osoby , nie mam żadnych zdjęć na rybach,sam łowię ,więc nie ma kto zrobić,a przydała by się pamiątka na stare lata :wink: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.