Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dziś na rybach??? Czerwiec 2012r.


Winko

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 170
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Za mną cały dzionek czesania pstrągowej rzeczki. Warunki masakryczne, były odcinki że przez kilometr nie mogliśmy dojść do wody, tak rzeczka zarosła. Ryby nie żerowały, niski stan wody i niesamowita lampa.

......ale cierpliwość popłaca :)

Potok samiec złapany na woblerka hand-made Wojtka Grocholi, model śliz.

pstragdzisiaj2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem z nocki nad zalewem wiślanym, ogólnie wpadło kiladziesiąt sztuk babki, okonia, jazgarzy oraz kilka płotek, sandaczyk oraz 8 węgorzy z czego prawie wszystko wróciło do wody. Pokusiłem się wziąć do domu po dwa okonie dość spore bo po 40cm oraz 2 węgorzyki też ładne bo ponad 80cm. Udało się uciec przed nadciągającą burzą. Cała noc parna oraz duszna to pewnie dziś cały dzień będzie do kitu. Fotek brak bo nie było chęci do robienia fotek po browarkach heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mną cały dzionek czesania pstrągowej rzeczki. Warunki masakryczne, były odcinki że przez kilometr nie mogliśmy dojść do wody, tak rzeczka zarosła. Ryby nie żerowały, niski stan wody i niesamowita lampa.

......ale cierpliwość popłaca :)

Potok samiec złapany na woblerka hand-made Wojtka Grocholi, model śliz.

Obrazek

Trzymasz fason :wink:

Jak duży był woblerek? podoba mi się przede wszystkim pstrążek z Jego warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki sa extra.. Większość ludzi wyciąga ręce.. A gdyby chciał nas okłamać to co za problem napisać, że miał 52cm, a nie 48cm?? bez względu na to jaka fote zrobił.. A takie zdjęcia fajnie sie ogląda!

Graty za pstrąga..

Ja wczoraj marnie, jeden mały boleń i nic wiecej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem z nocki nad zalewem wiślanym, ogólnie wpadło kiladziesiąt sztuk babki, okonia, jazgarzy oraz kilka płotek, sandaczyk oraz 8 węgorzy z czego prawie wszystko wróciło do wody. Pokusiłem się wziąć do domu po dwa okonie dość spore bo po 40cm oraz 2 węgorzyki też ładne bo ponad 80cm. Udało się uciec przed nadciągającą burzą. Cała noc parna oraz duszna to pewnie dziś cały dzień będzie do kitu. Fotek brak bo nie było chęci do robienia fotek po browarkach heh

Gratuluje ogólnie połowu.... Szkoda tylko że do 15 lipca na węgorze jest okres ochronny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem doskonale o okresie ochronnym węgorza lecz to był nie wiem jak to nazwać "wyjątek"?

Akurat te dwa egzemplarze wzięły jak nie widziałem brania w nocy i zanim wyciągnąłem je na brzeg to były już praktycznie bez sił a haczyk tkwił gdzieś daleko daleko w brzuchu haki miałem duże bo z nastawieniem na sandacze nocka była planowana. Po odcięciu żyłki w wodzie wyglądały praktycznie jak martwe(chociaż węgorz jest strasznie mocną rybą). Nie miałem nigdy takich przypadków więc dlatego nie widziałem czy należało także praktycznie martwą rybę wrzucić do wody czy po prostu zabrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z linem może być już ciężko teraz. U mnie właśnie zaczęły tarło.

Wczoraj i dzisiaj poza płotkami i wzdręgami cisza z linem. Trzeba będzie przeczekać ten czas polując na szczupaki :razz:

Nie jest chyba tak zle jak piszesz. Wyciagnalem dzis cztery w ciagu godziny, do malych nie nalezaly - na oko pomiedzy 0.6 a 1.3kg. Musze kupic wage zeby miec troche lepsze rozeznanie w wielkosci, podpisze sobie zdjecia itp.

Wydaje mi sie ze tutejsze liny mialy tarlo troche wczesniej ze wzgledu na pogode. Byc moze kwestia pogody i odpowiadalo im cisnienie, rano padalo a pozniej przejasnilo sie i zaczely sie brania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wypad na Odrę we Wrocławiu w ok. Kromera, mostu kolejowego 20:00-01:30. Na wątróbkę 2 małe sumki i ładny kleń 49cm. Na trupka również kilka brań ale nic nie wyciągnąłem. Jedna sztuka ładnie nawet zagrała na hamulcu ale się spięła, nawet nie zdołałem zobaczyć co to było. Nie wiem czy to sprawka księżyca ale komary nie dawały spokoju nawet po zmroku. 26 st C w nocy a ja w zakapturzony w polarze biegam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem dwa liny, ok 35 cm. Dzis rano cztery liny, dwa powyzej kilograma i dwa troche mniejsze. Na koniec szczupak, ok 40 cm. Oceniam na oko, nie kupuje wagi zeby nie nosic kolejnych klamotow a tego mi nie brakuje. Zaczne nosic jakas miarke, bede mial co mierzyc :mrgreen:

Nie wiem czy to sprawka księżyca ale komary nie dawały spokoju nawet po zmroku. 26 st C w nocy a ja w zakapturzony w polarze biegam :)

Moj kolega stosowal ocet na komary, wlewal to spryskiwacza po zuzytym srodku. Nie bylo wiekszych problemow z tymi milymi owadami.

Czytalem kiedys w Wedkarzu Polskim o aromacie smietankowym do ciast, do kupienia w kazdym spozywczym. Nie slyszalem opinii od ludzi ktorzy uzywaja. Domyslam sie ze nie kazdy bedzie sie sprawdzal, kazdy producent ma swoje sposoby na produkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mazurach od rana parno i duszno od godziny 6-10 tylko 1płotka na kuku(DS) po południu przyjechał do mnie kumpel więc przeszliśmy się na jedną miejscówkę ,którą kiedyś wypatrzyłem ,ale nic nawet ukleja nie trąciła , no i wreszcie przeszła ulewa z gradem i burzą (schowaliśmy się pod mostem :mrgreen: ) kumpla też gryzły komary i inne muchy, a mnie nie-od razu domyśliły się kto tu miastowy :wink: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem z nocki nad zalewem wiślanym, ogólnie wpadło kiladziesiąt sztuk babki, okonia, jazgarzy oraz kilka płotek, sandaczyk oraz 8 węgorzy z czego prawie wszystko wróciło do wody. Pokusiłem się wziąć do domu po dwa okonie dość spore bo po 40cm oraz 2 węgorzyki też ładne bo ponad 80cm. Udało się uciec przed nadciągającą burzą. Cała noc parna oraz duszna to pewnie dziś cały dzień będzie do kitu. Fotek brak bo nie było chęci do robienia fotek po browarkach heh

nie czasem ma węgorz ma teraz okres ochonny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wypad na pstrąga można udać za udany , pomimo ,żadnego pstrąga na brzegu za to natrzaskałem jak głupi uklei i znalazłem piękne lipieniowe miejsce.Reasumując wrócę jeszcze na to miejsce.A ukleje poprawiły mnie refleks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w miejscu które mnie nauczyło pokory i wędkarstwa czyli moim rodzinnym miejscu a mianowicie dunajcu, Kilka pstragów w granicy 27-33cm, i dwa małe klenie z jednego rocznika po 38, generalnie słabo ale jak na godzine 15 i upał to bardzo dobrze: )

Wypad nieplanowany z drugą połówką więc wiecej było opalania niż łowienia ehehh, ale jutro o 4 rano ruszam na poważny spinning bez kobiety na swoje stare miejscowki boleniowe nie łowiłem na nich kilka miesiecy:)

Dobrze czasem odpocząć od nudnej wisły:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem sił w sobotę w kilku miejscach w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego jednakże dzień wcześniej zrobiłem mały wywiad środowiskowy w kilku miejscach.

Dzięki czemu dowiedziałem się że ryby wybrały się na urlop :/ ale nie patrząc na to wybrałem się na rybki czego efektem były 3 płotki, 2 krąpiki i duuuuuużo świeżego powietrza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.