Skocz do zawartości
tokarex pontony

Co sądzicie o nauce języka angielskiego?


sorok

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Temat rzeka - warto - nie stoisz jak ciele w sklepie, restauracji, wypożyczalni aut, WC, lotnisku, w miejscach rozrywki, na ulicy pytając o drogę, hotel, ciekawe miejsca czy dzwoniąc po pomoc - gdziekolwiek poza granicami kraju - nieważne - Czechy, Niemcy, czy gdziekolwiek dalej Afryka, Ameryki, itd - w każdym cywilizowanym kraju angielski daje możliwość komunikacji. Do pracy Ci ktoś przyjedzie - byle serwisant do drukarki, innej maszyny, czy to przemysłowej, czy innej - dogadasz się jak człowiek. Dwa tyg temu jechałem pierwszy raz pociągiem od 8lat i na stacji w Krzyżu (taki koniec świata) przestraszeni Irlandczycy nie mogli dogadać się z panią w okienku - umieli tylko "peron" i "Poznań" - pani mówiła do nich wolniej, głośniej i dużymi literami - nie pomogło. Pomogłem. Pojechali. Internet - tu fora, strony, witryny wszelkie anglojęzyczne to ogrom wiedzy - często manuale, testy, opisy, dokumentacje są niedostępne w Pl, a dostępne w sieci w lengłidżu. W dzisiejszym świecie to norma - możesz kaleczyć, ale jeśli choć trochę znasz język i Ty oraz Twój rozmówca chcecie, to się dogadacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka - warto - nie stoisz jak ciele w sklepie, restauracji, wypożyczalni aut, WC, lotnisku, w miejscach rozrywki, na ulicy pytając o drogę, hotel, ciekawe miejsca czy dzwoniąc po pomoc - gdziekolwiek poza granicami kraju - nieważne - Czechy, Niemcy, czy gdziekolwiek dalej Afryka, Ameryki, itd - w każdym cywilizowanym kraju angielski daje możliwość komunikacji. Do pracy Ci ktoś przyjedzie - byle serwisant do drukarki, innej maszyny, czy to przemysłowej, czy innej - dogadasz się jak człowiek. Dwa tyg temu jechałem pierwszy raz pociągiem od 8lat i na stacji w Krzyżu (taki koniec świata) przestraszeni Irlandczycy nie mogli dogadać się z panią w okienku - umieli tylko "peron" i "Poznań" - pani mówiła do nich wolniej, głośniej i dużymi literami - nie pomogło. Pomogłem. Pojechali. Internet - tu fora, strony, witryny wszelkie anglojęzyczne to ogrom wiedzy - często manuale, testy, opisy, dokumentacje są niedostępne w Pl, a dostępne w sieci w lengłidżu. W dzisiejszym świecie to norma - możesz kaleczyć, ale jeśli choć trochę znasz język i Ty oraz Twój rozmówca chcecie, to się dogadacie.

Popieram, jak najbardziej nauka języków a zwłaszcza angielskiego jest nieodzowna w dzisiejszym świecie. Sam tego niejednokrotnie doświadczyłem będąc poza granicami kraju, mając niewielki zasób słów angielskich, a wtedy ręce bardzo bolą jak chcemy się czegoś dowiedzieć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój promotor mawiał, że angielski nie jest językiem obcym... i po części ma rację.

W tej chwili bez przynajmniej jednego języka obcego ciężko o dobrą posadę. Oczywiście są wyjątki, jednak język to podstawa. Ja bardzo żałuję, że zaprzestałem naukę na poziomie szkoły średniej. Dzisiaj byłoby mi duuuużo łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dawno temu angielskiego zaprzestałem się uczyć i teraz właśnie zastanawiam się nad spróbowaniem. Coś tam gramatyki już znam mówić w miarę potrafię, ale to jeszcze nie jest to co powinno być... Patrzyłem już na możliwości nauki w internecie i widziałem, że można znaleźć sporo materiałów do nauki, oprócz tego są jeszcze konwersacje przez skype typu english by phone i fora z masą porad. Od tego zacznę i zobaczę jak będzie szło. Z lepszą pracą to fakt, gdzie nie popatrzysz wymagają płynnego angielskiego. Nawet na ryby za granicę się wybrać to warto umieć coś po angielsku powiedzieć. Szkoda, że to obcokrajowcy nie muszą uczyć się polskiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.