Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wisła w Krakowie


Gość Holik

Rekomendowane odpowiedzi

Widzicie wątróbka to taka uniwersalna przynęta znam ludzi którzy wątróbki używają do połowu lina , karpia bo podobno the best ( raz sprawdzałem u mnie nic). Jednak jak czasem spotykałem się z nimi na rybach to mieli efekty. Więc nie do końca mogę się zgodzić ,że wątróbka =sum.

Oczywiście nie da się tego jednoznacznie określić. Swoją drogą mam dobrego kolegę, który wybrał się w zeszłym roku na urlop do gospodarstwa agroturystycznego chwalącego się możliwością złowienia dużych karpi. Kilka dni na kulki i inne typowo karpiowe przynęty nie przyniosły efektu. Podpatrzył miejscowych i okazało się, że właśnie łowią na wątróbkę. Udało mu się w końcu złowić 10kg sztukę i to tylko dzięki tej przynęcie. Jeszcze inna sprawa, że rodzaj przynęty również jest dyktowany specyfiką łowiska ale to chyba każdy rozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
pietruh, Gratuluje ryby ale i emocji oraz radości jakie zafundowałeś synkowi. Żona też pewnie szczęśliwa bo to nie byle jaki spacer był :wink:

Dzięki, oczywiście wszyscy byliśmy podnieceni a młody jeszcze opowiadał o sumie przed zaśnięciem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sum dalej prężnie pływa więc wszystko w porządku, to normalne że takie przyłowy się zdarzają ale łowienie na wątróbkę "białej" ryby to już przesada !!

ps: przedwczoraj z "mojej" miejscówki chłop zawinął do domu z 10 dorodnych Jaśków...więc wszystko w ramach ogólnie przyjętych limitów- ciekawe co by było gdyby każdy z tego dozwolonego limitu skorzystał -i oczywiście smacznego!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na Wisełce przeżyłem mały szok:-) teraz już wiem co czuł w niedziele pietruh. Wybrałem się po pracy ok 17 na Wisłę z zamiarem upolowania bolenia, jednak po godzinie dałem sobie spokój. W porównaniu do niedzieli boleń nie żerował tak intensywnie i zmieniłem sprzęt na lżejszy. Licząc na jazia lub okonia rzucałem małą obrotówką i znów nic... założyłem małego pstrągowego woblerka ok 3-4 cm i już po 15 minutach pierwsze branie i spad:-(( Trochę zirytowany dalej rzucałem woblerkiem a woda wokóó mnie wprost kotłowała się i rybki co chwilkę coś przeganiało. Około godziny 20 kiedy już miałem zawijać się do domu, 2 metry od brzegu mocne szarpnięcie i przemiły dźwięk hamulca:-)) 5 sekund walki i już wiedziałem że to coś większego. Po 2 minutach zdezorientowany przebiegiem akcji wiedziałem już że coś się dzieje. NIgdy nie złapałem suma ani nawet nie próbowałem, po 15 minutach udało mi się wyciągnąć go na brzeg, miał jakieś 80 cm i tak jak koledze pietruhowi wziął całkiem przypadkowo (mały pstrągowy woblerek). Udało mi się nawet nakręcić filmik i kliknąć parę fotek ale ze względu na okres ochronny nie mogę ich dodać:-(( chyba że ktoś chce zobaczyć na priva:-) Dodam tylko że nie tylko woblerek był "nie na suma", żyłka 0,20 wędka lekki spinning 5-30 g wyrzutu:-)) To mój pierwszy sum w życiu i taka duża ryba:-) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na Wisełce przeżyłem mały szok:-) teraz już wiem co czuł w niedziele pietruh. Wybrałem się po pracy ok 17 na Wisłę z zamiarem upolowania bolenia, jednak po godzinie dałem sobie spokój. W porównaniu do niedzieli boleń nie żerował tak intensywnie i zmieniłem sprzęt na lżejszy. Licząc na jazia lub okonia rzucałem małą obrotówką i znów nic... założyłem małego pstrągowego woblerka ok 3-4 cm i już po 15 minutach pierwsze branie i spad:-(( Trochę zirytowany dalej rzucałem woblerkiem a woda wokóó mnie wprost kotłowała się i rybki co chwilkę coś przeganiało. Około godziny 20 kiedy już miałem zawijać się do domu, 2 metry od brzegu mocne szarpnięcie i przemiły dźwięk hamulca:-)) 5 sekund walki i już wiedziałem że to coś większego. Po 2 minutach zdezorientowany przebiegiem akcji wiedziałem już że coś się dzieje. NIgdy nie złapałem suma ani nawet nie próbowałem, po 15 minutach udało mi się wyciągnąć go na brzeg, miał jakieś 80 cm i tak jak koledze pietruhowi wziął całkiem przypadkowo (mały pstrągowy woblerek). Udało mi się nawet nakręcić filmik i kliknąć parę fotek ale ze względu na okres ochronny nie mogę ich dodać:-(( chyba że ktoś chce zobaczyć na priva:-) Dodam tylko że nie tylko woblerek był "nie na suma", żyłka 0,20 wędka lekki spinning 5-30 g wyrzutu:-)) To mój pierwszy sum w życiu i taka duża ryba:-) :mrgreen:

Doskonale wiem co czujesz heheh. Jak chcesz to podeślij foty na priva. Gratuluję i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam filmiki, kto chce zobaczyć niech poda e-maila na priva to wyślę, filmiki razem mają 70 mega więc musicie też mieć miejsce na poczcie:-) Na forum nie mogę ich dodać bo złamię regulamin (nie można dodawać zdjęć ryb złapanych w okresie ochronnym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziś wybrałem się z dziewczyną na rekonesans nad Wisłę w okolicach toru kajakowego przy Kolnej. Wziąłem kocyk, picie, jakieś jedzonko i na doczepkę wędkę;) Najlepsze miejsce, na końcu kamienisto-błotnisto-piaszczystej "plaży" zajęło kilku panów z piwkami rozebranych do slipek.

Z tego co widziałem niestety pełne nastawienie na sumiastego, puścili w bój ciężkie żywcówki z ukleją i wpatrywali się w te bojki... Odechciało mi się po tym łowić, a i tak mętna woda nie zachęcała do łowienia.

Na Podgórkach spotkałem też paru "czereśniaków", pogadałem jak efekty i zaczęli się wychwalać, że z piątku na sobotę na żywca na noc 3 sumy 100-120. Na pytanie czy puścili - "a coś pan, zgłupiał - kto by wypuścił tyle ryby"?

Czyli, jak zwykle w czerwcu ta sama historia nad Wisłą... Po prostu dno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon na wąsiaste w tym roku zaczął się dla niektórych ponad miesiąc temu. Na moje pytanie jak wyniki w lipcu i sierpniu uslyszalem "a wtedy to gdzies znikaja"...

Na szczescie wszystkie sumy ktorych zlowienia bylem swiadkiem wrocily do wody:)

A jest szansa ze dzisiaj wieczorem już będzie lepszy kolor? Czy lepiej odpuścić sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś raczej nadal będzie płynęła lekko trącona woda. Innym wędkarzom to nie przeszkadza i mówią, że nie wpływa to aż tak bardzo na brania. Ja jednak jak widzę "kawę z mlekiem", to jakoś zaczynam powątpiewać i szybko tracę motywację:)

Nie wiem jak to jest, może niech wypowiedzą się doświadczeni wiślani łowcy:) Sum raczej żeruje jak gdyby nigdy nic, a jak zachowuje się wtedy np. kleń/jaź i boleń?

Mam dobry patent, jeśli chodzi o wybadanie, co się dzieje nad Wisłą (poziom wody, czy czysta itp.) - dzwonie do faceta na Stopniu Wodnym Kościuszko a on daje sprawdzone info:)) tel. 124299114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sumami niestety tak jest, po tarle biorą jak głupie i do początku sezonu nie zostaje ich dużo. A jak sezon sie zacznie to slychac tylko, paaaaanie w maju i w czerwcu to broły, teroz to gdzies popłynęły te sumy. Ja nawet wiem gdzie popłyneły, do zamrażarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto w takim momencie mieć w telefonie numer do niektórych bohaterów z naszego forum :mrgreen: . Kara napewno zostałaby wymierzona :mrgreen: , tylko nie wiem w którą stronę :mrgreen:

Powinni pałką po piętach nap...alać jak za PRL. Takie lekcje miejscowe łaziory i inny element pamiętali długo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, drodzy forumowicze, mam do was zapytanie. bardzo poważne :)

Gdzie warto wybrać sie ze spinningiem na Bolenia na naszej Wisełce??

Proszę nie wymieniać przewozu od strony brzegów i kujaw, przebadane i bez rewelacji;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.