Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wisła w Krakowie


Gość Holik

Rekomendowane odpowiedzi

No jeśli jest tak jak opisujesz, to rzeczywiście nie za ciekawie. Co z tego, że ktoś wyznaje C&R, jeśli łamie podstawowe przepisy. Z tą hipokryzją wśród wędkarzy to niestety racja.

Swoją drogą, trochę hardkorowo na tak tłumnie obsiadanej i kontrolowanej miejscówce śmigać w biały dzień na 5 wędek:) Ja już odpuściłem ten tor kajakowy, bo co przyjadę to nawet nie ma gdzie się wcisnąć.

Ale mimo wszystko ta kluseczka ładniutka.

Wczoraj na Wiśle gryzło, ale same maluchy: 4 sandałki ~30cm i jeden wąsaty ~55cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Oj tam oj tam. Kolega lars bodajże coś tam z zawodem policjanta będzie miał wspólnego to ćwiczy ;).

Davly bo Cię nad wodą przećwiczę :razz:

Larss1 jak z Ciebie taki "pitbull" to zapraszam na Dąbie pod zaporę (od strony elektrowni). Tam praktycznie codziennie tuż po zmroku co najmniej 2-3 osoby targają pod samą zaporą co się da:-) Ja tam życia dla ratowania paru rybek narażać nie zamierzam a i za zgłaszanie takich "zjawisk" nikt mi nie płaci , ale skoro już się tak udzielasz w kwestii nieprzepisowego połowu to może coś z tym zrobisz:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Larss1 jak z Ciebie taki "pitbull" to zapraszam na Dąbie pod zaporę (od strony elektrowni). Tam praktycznie codziennie tuż po zmroku co najmniej 2-3 osoby targają pod samą zaporą co się da:-) Ja tam życia dla ratowania paru rybek narażać nie zamierzam a i za zgłaszanie takich "zjawisk" nikt mi nie płaci , ale skoro już się tak udzielasz w kwestii nieprzepisowego połowu to może coś z tym zrobisz:-))

Czyli jakby Ci płacili to wtedy byś dzwonił ?? Postawa godna prawdziwego wędkarza, mam w dupie ochrone moich wód bo mi za to nie płacą. Hahahaha, jak tak Ci żal impulsów w telefonie to daj numer konta, podeśle Ci na jakis starter, będziesz miał telefon służbowy, może byc ? Nie mówie, że masz iśc tam i lac ich po głowie, ale dla spokoju własnego sumienia mógłbyś zadzwonic na policje albo psr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam. Kolega lars bodajże coś tam z zawodem policjanta będzie miał wspólnego to ćwiczy ;).

Davly bo Cię nad wodą przećwiczę :razz:

Larss1 jak z Ciebie taki "pitbull" to zapraszam na Dąbie pod zaporę (od strony elektrowni). Tam praktycznie codziennie tuż po zmroku co najmniej 2-3 osoby targają pod samą zaporą co się da:-) Ja tam życia dla ratowania paru rybek narażać nie zamierzam a i za zgłaszanie takich "zjawisk" nikt mi nie płaci , ale skoro już się tak udzielasz w kwestii nieprzepisowego połowu to może coś z tym zrobisz:-))

Kolego a może właśnie już coś robię...

A kto mówi że masz życie nadstawiać? No to gratulować biernej postawy. W takim razie możesz się czuć współwinny bo dajesz ciche przyzwolenie na łamanie prawa...

Rozumiem że w wypadku też komuś nie udzielisz pomocy bo Ci nikt za to nie zapłaci... tyle że w takim przypadku mógłbyś być sądzony za nieudzielenie pierwszej pomocy...

Aha rozumiem, że łowisz tak żeby Ci się "składka zwróciła"... no bo po co płacić za nic...

Aha... jedni są niczym pittbull a inni to ratlerki... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rozumiem że w wypadku też komuś nie udzielisz pomocy bo Ci nikt za to nie zapłaci... tyle że w takim przypadku mógłbyś być sądzony za nieudzielenie pierwszej pomocy... "

Nie porównuj ratowania ludzkiego życia lub udzielania komukolwiek pomocy do donoszenia na kłusowników... być może niektórzy z nich to twoi koledzy po pracy , którzy są jeszcze większymi hipokrytami niż ty sam...

Bierna postawa bierze się z faktu iż każdy doskonale wie kto i kiedy tam kłusuje i nic z tym nie robi bo mu się nie chce a bierze za to pieniądze. Łapanie kłusowników to nie moja praca, a jeśli należy do twoich obowiązków to masz dwie godziny aby dotrzeć pod elektrownię i coś z tym zrobić a nie tracić czas na pouczenia 13 latków na forum gdzie czujesz się jak Chuck Norris:-))

"

Aha rozumiem, że łowisz tak żeby Ci się "składka zwróciła"... no bo po co płacić za nic... tak "ratlerku"? :smile:"

w tym roku jeszcze żadnej ryby nie zabrałem i nie zamierzam , a już szczególnie z Wisły:-) stać mnie na płacenie składek i nie oczekuję ich zwrotu ale jak widzę za co przystaje mi płacić to mam duże obiekcje...

gdyby tacy "szczekacze" z forum jak ty w życiu codziennym mieli tyle odwagi nad wodą co tutaj może i kłusownictwo było by na mniejszą skalę, ale pewnie wolisz szukać kłusowników na forum niż nad wodą i i odwagi Ci pewnie brakuje:-))

możesz mnie nazywać jak chcesz ale prawda jest taka że "bijesz w nie ten dzwon". zamiast pouczać nas na forum idz sie wykazać nad wodę:-):mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propo kłusoli na Wiśle...

Dziś na Kujawach pod zaporą 4 typów dresów zrobiło sobie gruntową zasiadkę, w międzyczasie uprzyjemniali sobie czas rzutami na spinna. Dodam, że łowili gdzieś w połowie tej 250m strefy ochronnej i rzucali zestawy prosto pod te kaskadki. Siedzieli po drugiej stronie, naprzeciwko kamiennej plaży.

Poza tym dość tłoczno, około 19:30 kilkanaście osób łowiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby tacy "szczekacze" z forum jak ty w życiu codziennym mieli tyle odwagi nad wodą co tutaj może i kłusownictwo było by na mniejszą skalę, ale pewnie wolisz szukać kłusowników na forum niż nad wodą i i odwagi Ci pewnie brakuje:-))

możesz mnie nazywać jak chcesz ale prawda jest taka że "bijesz w nie ten dzwon". zamiast pouczać nas na forum idz sie wykazać nad wodę:-)

Po pierwsze:

Nie trafiłeś bo właśnie robię coś w tym kierunku

Po drugie:

Skoro poczułeś się dotknięty wpisem o hipokryzji to najwidoczniej masz coś na "sumieniu"

Kończę tą nic nie wnoszącą dyskusję z Tobą.

Do zobaczenia nad wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sam nie wiem czego wędkarze chcą. Z jednej strony nadają na kłusoli, mówią że powinny się sypać srogie kary itd. Z drugiej strony pobłażliwość wobec samych siebie i bierność nad wodą jest wszechobecna. "to nie moja sprawa" "mi za to nie płacą" "są inni od tego" "nie jestem donosicielem".

Po drugie, żyjemy w państwie prawa. Więc ogólna idea państwa prawa jest taka że wszyscy mają go przestrzegać. A więc wędkarze ustawy o rybactwie i RAPRu też.

A larsa widziałem kiedyś jak wepchnął do wody szarpakowca z tekstem "spróbuj teraz rękami!"

A żeby mi admin nie dał ostrzeżenia za, nie wiem w sumie za co, to napiszę że:

Na wiślę krakowskiej tak sobie, jakiś drobny sandaczyk się trafiał ostatnio poniżej przewozu.

Ale zapuściłem się raz daleko w dół wisły za kraków i złowiłem 3 ładne szczupaki co mnie bardzo zaskoczyło. Także gdzieś tam te zębate są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A larsa widziałem kiedyś jak wepchnął do wody szarpakowca z tekstem "spróbuj teraz rękami!"

widać słusznie dostał ostreżenie za groźby wobec innych użytkowników

Bardzo mi przykro, ale w takim tonie jak Lars grożący komuś że go oćwiczy nad wodą nikt nie będzie się na tym forum wypowiadał.

Ostatni raz powtarzam - podkręcanie dyskusji i siebie nawzajem w temacie odbiegającym od głównego skończy się kolejnymi ostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze:

Nie trafiłeś bo właśnie robię coś w tym kierunku

i jak? zrobiłes coś w tym kierunku czy tylko się pochwaliłeś?

Po drugie:

Skoro poczułeś się dotknięty wpisem o hipokryzji to najwidoczniej masz coś na "sumieniu"

nie poczułem się dotknięty ale gdybyś był bardziej inteligentny to pewnie ty byś się poczuł:-) a sumienie mam czyste bo rybki wypuszczam:-)

teraz to ja kończę dyskusję a jak chcesz ją dalej kontynuować to do zobaczenia nad wodą:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich ! co prawda jestem użytkownikiem innego forum, ale postanowiłem zabrac głos u Was :)

piszecie w ostatnich postach o dużej presji i obleganiu stanowisk na plaży przy torze kajakowym, łamaniu przepisów itp....

A zastanówcie sie kto w dużej mierze sie do tego przyczynił ?!

WY !!! właśnie na tym forum haczyk.pl

piszecie o tym torze kajakowym już od wiosny i jakie tam ryby ludzie łowia, to piszecie o sumach w maju, ładnych sandaczach itp....

Pamiętajcie że Wasze posty czyta cała polska i śląsk też, nastepnym razem przyjedziecie w swoje ulubione miejsce a tam będą rodziny ślązaków w namiotach koczowac i tyle połowicie, a to co tam pływa to będzie historią !

Pochwalic złowioną się rybka zawsze można, ale po co pisac dokładnie gdzie i kiedy :shock:

Myśle żo to jest juz i tak za późno, ale da Wam to do myslenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie podajemy co łapiemy , gdzie i na co to jaki jest sens w ogóle dzielenia się tym na forum?

Po co w takim razie robić wpisy typu: dzisiaj złapałem bolka na Wiśle...

a kolejny wpis :

aha , super gratuluje kolego...

Trzeci znów się pochwali: złapałem dwa pstrągi ale nie powiem na jakiej rzece i na co bo za tydzień przyjedziecie i mi wszystkie wyłapiecie:-))

Może się mylę ale forum to "miejsce" gdzie nie tylko chwalimy się co złapaliśmy i ile miało centymetrów lub kilogramów ale także poznajemy nowe miejsca, metody , przynęty itp. Przecież nikt nie każe wpisywać gdzie dokładnie łapie czy też w którym miejscu... Wisła jest długa i szeroka a miejsca znajdzie się dla każdego czy ktoś jest ze Śląska czy Krakowa. Przecież wędkarzy w Polsce nie ma 5 milionów, jest to hobby popularne ale nie aż tak bardzo żeby nie wspominać o miejscach połowu i metodach na forum bo jeszcze nie daj Boże zaraz ktoś z namiotem przyjedzie i na naszych oczach wszystko wyłapie i zje ...

Wpisując takie posty zastanówcie się więc zatem po co wchodzicie na to forum bo jeśli nie po to by dzielić się informacjami z innymi to tylko po to by podkradać pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli kogoś uraziłem to bardzo przepraszam !

majki83 forum jest do tego zeby sie dzielic informacjami, ale w sposób przemyslany...wejdz na znaną stronę spinningistów www.jerk............i poczytaj troche, nie znajdziesz tam słowa o miejscówce w których piękne okazy zostały złowione. Tylko ogólnikowo np: Wiślany sandacz lub odrzański bolek.

Jęsli chcesz podzielić się dokładnie z kolegą z forum to od tego jest priv.

Jeszcze jedno ale to do innego kolegi z forum który powoływał się na RAPR. Chyba nigdy nie czytałeś punktu regulaminu który mówi o odległościach od zapory, zpiętrzeń wody itp...

To ja Ci powiem że ogólnopolski regulamin odległości od ostatnich zabudowań na wodzie jest 50m, a nie jak piszesz 200m !

200m to wymysł krakowskich dziadków.

Pozdrawim Was wszystkich i połamania kija :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pagori jestem w PZW od 89 roku i miałem sezony bardzo dobre, dobre i kiepskie. Rozumiem że jak ktoś nie moze nic złapać to jest załamany i idzie na łatwizne, ale jaką frajde daje ryba złowiona w swojej miejscówce o której nikt nie wie i jeszcze jak sie okaże że łowisz tam ryby za każdym razem :smile

Ja ten rok nie zaliczam do dobrych, ale jeszcze sie nie skończył :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200m jest nie wymysłem dziadków a Urzędu Marszałkowskiego po konsultacjach z innymi instytucjami. Co do kłusownictwa, jest i będzie niestety.

Poruszając kwestię miejscówek, to rację macie Pagori i PePe. Sporo osób jeździ tam gdzie ktoś coś łowi, sami nie szukają. Bazują na necie, forach i opowieściach. Później jadą w takie miejsca, ludzi sporo, a z ryby zostaje łuska i bebechy na brzegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.