Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wisła w Krakowie


Gość Holik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Udało się po dłużej przerwie od wędkarstwa usiąść i odpocząć nad wodą.

Co prawda nie w Krakowie, ale PZW Kraków. Ryba choć drobna brała  cały czas, było to jednak łowienie z marszu i dość... leniwe ;) więc jedyne co do zwabienia ryby lądowało w łowisku to zanęta z koszyczka :)

 

 

DSC01789.jpg

DSC01781.jpg

DSC01779.jpg

DSC01766.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, zalogowałem się na forum bo coraz rzadziej jeżdżę na ryby, więc przyda się czasem jakieś rozeznanie. Oczywiście również podzielę się relacją. Na Wiśle łowię od 10 lat, ale głównie Sandomierz, Połaniec. Moja ulubiona metoda to feeder.

Z racji zmiany miejsca zamieszkania około 3 lat temu zacząłem jeździć na Wisłę w okolicach Piekar. Za drugim razem jak byłem połowiłem leszcze 50-60cm i się zakochałem w miejscówce. Tak jeździłem raz od Piekar, raz od Tyńca, trochę na Skawinkę, ale ogólnie coraz gorzej. Z racji tego, że na chwilę obecną mogę przyjechać nad wodę 5-6 razy (malutkie dzieci i obowiązki rodzinne) trudno jest mi określić, czy się pogorszyło w tym rejonie z rybami, czy mam tylko wędkarskiego pecha.

Widzę, że umieszczacie na forum zdjęcia pięknych ryb, a chyba uda mi się w sobotę 6tego sierpnia wybrać na nockę i tutaj takie moje zapytanie, czy walczyć w Piekarach? czy może wybrać się na inny odcinek Wisły, być może lepszy o tej porze roku. Z góry dziękuję za podpowiedź :) Załączam zdjęcia z Piekar kiedy miałem efekty.

DSC_0725.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wojtal - ja tez zaczynałem w Tyńcu i Piekarach 3 lata temu, tez się zakochałem w tym miejscu i tez miałem rewelacyjne wyniki. Począwszy od zeszłego sezonu ryba strasznie siadła, albo koczownicy ze Sląska zjedli wszystko albo ryba gdzieś się wyniosła. Narazie się przeniosłem na inny odcinek żeby nie stracić kontaktu z większymi rybami, ale na pewno będę wracał w tamte rejony bo klimat jest zdecydowanie najlepszy. Na dzień dzisiejszy odradzam. Fota mojego PB z 2014, 68 cm. Teraz ma już na pewno ponad 70 i liczę ze jeszcze go złapie ;)DSC_0377.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na to, że nie zjedli :) W zeszły roku jak się już mega nastawiałem na jesieni i szło coraz gorzej, to robiłem obchód po wszystkich dookoła, też się nastawiali i mówili, że niemożliwe że tu nic nie bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
O 6 sierpnia 2016 o 13:58, SzwagierJanusza napisał:

Wyskoczyłem wczoraj na W3 w godzinach 20-24. Woda fajna ale łowienie strasznie utrudniał porywisty wiatr. Na brzegu zameldowało się sporo drobnego leszcza, 3 średniaki 44-45 cm, oraz brzana 50 cm. 

13900504_1048636301839756_1905061499_n.jpg

 

Panowie obok wyciągnęli leszcza 52 cm oraz jazia 48 cm.

Brzanka na jaką przynętę się porwała ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, SzwagierJanusza napisał:

Brzanka to przyłów na klasyczny feeder z białym robakiem. 

Ty lepiej zdradź na co ta łopata uderzyła ;) gratulacje!

To żadna tajemnica, 3 białe robaki na spławik, 4m od brzegu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na W2 w sobotę od 18tej do niedzieli do 10tej. Ogólnie non stop atakowały leszczyki dłoniaki, ale w niedzielę pojawiły się leszcze około 45cm, kilka karpików około 30cm, karaś ... a cała noc atakowały sumki około 40cm.

2.jpg

4.jpg

5.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sumy kolego biją na wszystko i całą noc, zaczynają wkurzać jak karłowate :D Jedyne na co nie biją to chyba owocowy pellet :D

Z soboty na niedziele wybieram się na Tyniecką, chociaż jak patrze na pogodę to boję się że pierwszy raz w tym sezonie, wrócę bez fotek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na w2, okolice galerii Kazimierz ostatnio różnie. Na spławik dużo drobnicy. Są płocie, ukleje, malutkie leszcze. Nawet zdarzył się przyłów w postaci małego sandacza. Łowiłem też trochę na grunt. W sobotę byłem od 9 do 15 złowiłem 2 małe sumy i 3 małe leszcze takie do 30 cm. Wczoraj od 18 do 22 złowiłem 3 małe leszcze. Największy miał 37 cm. Brania bardzo delikatne. Dosłownie były to 2 centymetrowe ugięcia szczytówki.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wczorajsza sesja na W3 w godzinach 19-24, skupiłem się głównie na testowaniu nowych zestawów na klasycznym feederze i pierwszy raz próbowałem się z methodą na rzece. Katastrofy nie było ale szału też nie. Oprócz leszczyków wielkości dłoni po zmroku zameldowały się 4 leszcze 43-45 cm. Do tego 2 spady, urwany przypon na metodzie po zacięciu i parę bankowych brań klasycznie spartolonych przez moją nieuwagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj nad wodą i takiej biedy to ja dawno nie miałem. Najpierw pojechałem poniżej Dabia. Tam każda miejscówka zajęta. Wracam swoje stare miejsce koło galerii kazimierz - tam też zajęte. W międzyczasie zadzwoniła do mnie dziewczyna że chętnie do mnie dołączy i weźmie koleżankę. Myślę sobie nie będę z nimi po krzakach latać bo wiadomo jak to z kobitami bywa (zazwyczaj szczury robią sobie rodeo i latają w te i na zad, albo nie ma gdzie koła rozłożyć). Poszliśmy więc koło ujścia wilgi od strony hotelu forum. Siedziałem od 18 do 21. Łowiłem na spławik i grunt. Przez te 3 godziny miałem tylko 1 branie na spławik i wyciągnąłem leszczyka mniejszego niż dłoń.

"To jest dramat ku***"

- Zbigniew Stonoga

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szkoda, że taka kicha. Ale ja w tym tygodniu sobie chyba w piątek przed południem uderzę :-) Tak sobie teraz pomyślałem o spiningu po zmroku (właśnie jest ciemno :-). Czy ktoś z kolegów próbował na miejskim odcinku tego? Z tego co czytałem to po zmroku drapieżniki wychodzą na płycizny, a na tym odcinku nie za bardzo są chyba takie. Jestem ciekawy waszych doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.