Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wisła w Krakowie


Gość Holik

Rekomendowane odpowiedzi

Przypominam o zakazie łowienia przez weekend na odcinku Grabie-Niepolomice, szczegoly na stronce PZW.

Fajnie jak by kiedyś ktoś wpadł na pomysł odcinka no kill np od przewozu do mostu kolejowego przylasek rusiecki, marzy mi sie co :D

Odcinek ten jest oblegany przez krakowskich wędkarzy a takie posuniecie uważam było by bardzo słuszne dla wędkarzy szukających wrażeń i emocji a nie tylko mięsa ;)

C&R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Wystarczy na początek wprowadzenie górnych wymiarów ochronnych i już powinno to dać dobry efekt.

To niewiele pomoże, choć popieram.

Bardzo dużo ryby wynoszą z nad wody miejscowe dziadki, a to dla kota, a to dla sąsiada.

Twierdząc, że jaź to chwast, sumek to szkodnik itd.

Przeganianie ich z nad wody niewiele pomaga, bo jak się odejdzie, to powracają :(

Jeśli byłby bezwzględny zakaz zabierania ryb, to już nie mogli by tłumaczyć się, że martwe leżało przy brzegu, a kot takie jeszcze zje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast napawać się tym projektem tutaj lepiej było by o niego powalczyć? Wystarczyło na walnym w kole zgłosić taki wniosek do ZO. Ciekawe co by było jak wpłynął by z kilku kół? :roll:

Fakt - Polak potrafi jedynie narzekać, i jest mocny jedynie w gębie (mówię to niestety o sobie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jaka woda na wiśle. Okolice łączan , kamienia mnie interesują. Chciałbym jutro na spina gdzieś jechać , tylko nie wiem jaka woda po ostatnich opadach. Za wszelkie info z góry dzękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj wraz z kolegą odwiedziliśmy wisłe. Celem był boleń. Niestety żadna rapka nie dała się upolować. Na "pocieszenie" trafiła się taka rybka:

(zdjęcie sprzeczne z regulaminem wstawiania zdjęć na forum.admin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tak będzie dobrze.

http://www.tinypic.pl/djsg7hne6twi

Dodam , że sumek miał 125 cm.

Problem jest w tym, że Sum ma okres ochronny !!!

Po przypadkowym złowieniu powinno się go od razu wypuścić z powrotem do wody.

A kto powiedział , że sum nie został wypuszczony.

kłania się regulamin wstawiania zdjęć na forum:

8. Aby zdjęcia umieszczone na stronach haczyk.pl, nie łamały przepisów prawa, a w szczególności RAPR i Ustawy o Rybactwie śródlądowym zabrania się umieszczania na forum zdjęć i filmów:

- złowionych ryb, które są objęte całoroczną ochroną prawną,

- złowionych ryb niewymiarowych,

- ryb, które zostały złowione w okresie ochronnym (określonym w RAPR),

Nie mam wątpliwości że ryba nadal pływa w Wiśle, a przynajmniej mam taką nadzieję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Wyprawa w piątek udała się złowieniem bolka 51 cm i klenia 35 poza tym chodziłem jeszcze za dwoma bolkami lecz nie udało się:) byłem w moich stałych miejscówkach Ok. Nowego Brzeska, Gęste trawska i pokrzywy dały się we znaki przedzierając się, jak dla mnie największa zmora dla spiningu ale ten urok ma trzeba sie na męczyć żeby coś złowić :) Ciekawe jaki jesst poziom wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.