Skocz do zawartości
tokarex pontony

Bolenie na plyciznie


robisum1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie znalalem wczorej fajny odcinek starorzecza gdzie moglem obserwowac ja sie woda gotuje to bily chyba bolenie .Spektakl odbywal sie na odcinku ok 200m i na plyciznie max 50cm wody a najczesciej 20-3cm ,Chcialbym was zapytac dlaczego nie udalo mi sie miec ani jednego brania oprocz jednego okonka probowalem na wszelkie przynety jakie mialem pod reka ,gumy,blaszki,obrotowki,woblerki male i duze Powiedzcie jakiej przynety powinienem uzyc

Dodam ze mialem tylko jeden woblerek typowo bolenioy taki z pionowym malym sterkiem ale i on nic nie pomogl

Bolenie byly roznych wielkosci i mniejsze i wieksze takie ze woda bryzgala w powietrze na metr POMOCY jutro chce tam znowu jechac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Bo boleń nie jest taki łatwy do złowienia. Ostatnio też tłukły w klatce między główkami i też nie miałem ani brania. Według mnie to bolenie czają się tam i uderzają w stada drobnicy, i nie chce im się gonić za pojedynczą sztuką/woblerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje drobnicy było co niemiara ,bo nawet jak nic ich nie gonilo to rybki same dawaly znać ze jest ich pelno ,ale spektakl był piękny co się napatrzyłem to moje po 2 godzinach dałem spokój i odłożyłem wędkę usiadłem pod drzewem i obserwowałem

.Jakie przynęty sa na bolenia najlepsze w takich przypadkach wiem ze nie ma reguły ale zapewne sa jakieś przynęty które bardziej im pasują ,ja nigdy nie nastawiałem sie bolki ale po tym co widziałem to chce spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Podstawowa zasada jest taka,nie rzucaj przynety tam gdzie boleń atakuje,zauwaz gdzie robi nawrót,poczym rzucaj przynete tak aby przeciąć mu droge,boleń trzyma sie schematu podczas ataku,

i jeszcze jedna waźna info,rozprysk wody to nie atak na ukleje,to jest rozbicie stada,po tym dopiero rapa wybiera cel,dla nas tak tego nie widać bo rapa robi to w pare sekund.Odświeźyłem temat mam nadzieje ze te info sie przyda na następny sezon :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

no niestety jest taka reguła, że na wodzie stojącej bolenia niezwykle ciężko złowić. Np. na starorzeczu w Głosce koło Brzegu Dolnego zdarzają się takie dni, że bolenie tak tłuką że po prostu woda się gotuje, ale jeszcze nie spotkałem wędkarza, który potrafiłby je w takiej sytuacji regularnie i nieprzypadkowo łowić.

Oczywiście można próbować obserwować gdzie odpływa boleń po ataku, czyli szukać jego ostoi, miejsca gdzie normalnie przebywa, ale na stojącej, otwartej wodzie w zasadzie sie to nie sprawdza. Bolek przebywa w takich łowiskach w toni i nieustannie się przemieszcza - generalnie czarna magia. Na tamtym starorzeczu udało mi się złowić kilka dużych bolków ale głównie przypadkiem, na typowe boleniowe przynęty raczej nie reagowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.