Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

sandacz a stalki


dario

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Z racji tego,że robi się za zimno na łowienie stacjonarne, postanowilem pochodzić ze spinningiem za sandaczem. I tu pojawia się pytanko; Czy stosować przypony wolframowe, w razie gdyby szczupak uderzył , czy nie. Jeśli nie, to czy można na końcu plecionki wiązać krętlik z agrafką, lub samą agrafkę, ułatwia wymianę gum. Pytałem się paru osób w tej kwesti, ile osób tyle odpowiedzi , każda inna, już zgłupiałem......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

bo kazdy ma swój sposób który jest wypadkową wygody/łowności/pewności/kasy itp - przy gumach same agrafki wystarczą w zupelności. Mozesz też zawiązać pętelkę na żyłce.

i po prostu za nią zapinać samą gumę (pętla w oczko i przekłądasz przez nie przynętę). Jesli łowisz tylko na gumy to jest wg mnie najbardziej ekonomiczne w miare pewne i szybkie rozwiazanie. Jednak najlepszym jest zawsze najprostsze - wiązanie żyłki do gumy jakimś szybkim węzłem np: http://www.sarzyna.pl/prv/marcz/wedkarstwo/foto/wezly/petelka%202.gif ogólnie im mniej żelastwa tym lepiej chodzi przynęta itp.

co do przyponów, jesli jest duzo szczupaka no to sam musisz zdecydować, ewentualnie szukac przyponów, niekoniecznie wolframowych np fluorocarbon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do przyponów, jesli jest duzo szczupaka no to sam musisz zdecydować, ewentualnie szukac przyponów, niekoniecznie wolframowych np fluorocarbon?

fluorocarbon nie daje żadnej ochrony przed szczupakiem, jest cięty tak samo jak żyłka czy każda plecionka. Temat był juz zresztą na forum poruszany.

Podejść do tego, czy nastawiając sie na sandały - tak jak pisał kolega wyżej - jest wiele. Ja kieruję się dwiema okolicznościami: tym, jak często w sandaczowym łowisku trafiają się szczupaki oraz ilością zaczepów. Jeśli szykuje mi się spore rwanie to rezygnuję ze stalek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

.. a może podejść do tematu z innej strony a mianowicie przejzystości wody oraz rodzaj łowiska (rzeka , stały zbiornik), oczywiście populacja szczupaków musi byc brana pod uwagę . Moim zdaniem w zaporówkach/jeziorach gdzie sandacz ma relatywie sporo czasu na reakcję przypon zmniejsz ilość brań jaki by nie był . Powiem więcej czasmi plecionka też

Pozdrawiam Radzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Łowię sandacze kilkadziesiąt lat i nie zauważyłem różnicy w ilości brań z przyponem i bez. Inna sprawa, że nie stosuję wolframów, tylko robię sam z najcieńszej struny od gitary, bądź z plecionki metalowej kupowanej w sklepie Żbika (9kg wytrzymuje 7.5kg po zrobieniu przyponu najmniej; testowałem dragonowskie i inne - wytrzymują połowę). Ale nawet, gdy jeszcze łowiłem na wolfram, surflon, który jest dość gruby - nie widziałem różnicy, a łowię dość skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.