Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Karpie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Z pewnoscią nie ma ich tam wiele ale napewno są. Ci, którzy tam wędkują, jako przynęty używają ziemniaków i różnego rodzaju ciast ale to nie przynosi żadnych efektów. Czym je zanęcic i na co łowic. Z góry dzieki za pomoc.

Może spróbuj czegoś żywego- białe lub czerwone robaki. Do tego jakąś zanętę sypką na ryby karpiowate z dodatkiem kukurydzy z puszki i białych robaków lub pinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 317
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

witam ja łowie karpiki an koszyczek zanetowy do kotrego wkladam zanete z kulek podrobionych pelletu i kupczej zanety..przypon robie z cienszej zyłki i lapie albo an włos na kulke proteinowa albo na włos na kukurydze...lecz wiekszą czesc moich karpiowych podbojów to na ten sam sposób lecz nie na włos lecz na haczyk zakładam kukurydze twardza o smaku czy zapachu waniliowym sam nie próbowalm wiec nie wiem lecz pachnie wanilią i do kukurydzy nagkladam jeszcze dwa biale robaki i na to mam super brania lecz kazdy mzoe mi przyznac racje ze nie wszedzie na to samo one biora wiec próbuj wszystkiego pozdrawiam na zasiadce na te piekne ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze popołudnie poświęciłem na spacer i obserwację płycizn i trzcinowisk pod kątem badania aktywności karpików :twisted:

img0429uq8.th.jpg

Mimo kolejnego słonecznego dnia nie zauważyłem spławów (jak to miało miejsce w czwartek), ani żadnych innych oznak aktywności :roll: Najlepsze więc na jutro, wydaje się miejsce na pograniczu trzcin i głębszej wody. :cool: Czyli cypelek na którym łowiłem w czwartek :mrgreen:

img0426qh3.th.jpg

Wieczorem rakieta z ziarnem poszła w ruch, a rano atakuję :twisted::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

ja słyszałem od mojego znajomego ze on na karpia zakłada groch, ale gotowany z kolendra i mu ładnie biorą ja osobiście jeszcze tego nie testowałem więc jak to z tym jest nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jadę na karpie w poniedziałek :mrgreen:

Niestety pewnie mogę liczyć tylko na małe sztuki, bo te duże skubańce na Krężniczance to podobno tresowane są, i tylko jakieś specjalne zestawy wielce profesjonalne mogą je skusić :roll:

A i inną rybką nie pogardzę, ale na karpika się nastawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy widzac zerujace i aktywne karpie w trzcinach, chociazby te karpiki jest wieksza szansa na dopadniecie ich??Gdy zobaczy sie owe "kregi" badz uderzenia zarzucac tam zestaw??Lowiac na koszyczek rzucac w glab jeziora na glebokie wody czy moze wzdluz brzegu parenascie metrow??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Mam pytanko. Starałem się łowić karpie na pobliskim jeziorku. Jak dotychczas mi to nie wychodziło. Może dlatego, że noce i woda są zimne i karpie jeszcze nie żerują w pełni? Chociaż co kwadrans widzę jak potężne karpisko wykłada się na powierzchni często pokazując swój ogon. Łowię koszyczkami na rurce antysplątaniowej ( 15-30g.) do tego feederek, żyłeczka główna 0,25 przypon z 0,21 i małe karpiowe haczyki nr. 4 kukurydza smakowa - próbowałem wanilię, miód, Tutti-Frutti... muszę się dowiedzieć co z peletem jak nkładać na hak i spróbuje :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że noce i woda są zimne i karpie jeszcze nie żerują w pełni?

to też jest przyczyna. Proszę o to byś zadał bardziej konkretne pytanie bo nie wiem na co odpowiedzieć. z pelletem jest podobnie jak z kulami proteinowymi. a o tym jest dużo na forum. Proponuję abyś dobrze poszukał. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Proszę o to byś zadał bardziej konkretne pytanie bo nie wiem na co odpowiedzieć.

ok to tak: ile czasu trzeba nęcić kuku by podszedł chociaż mały karp?

Czy dwa ziarnka kukurydzy to wystarczająco jak na karpia?

Czy nęcić daleko od brzegu czy raczej bliżej? Głębokość przy brzegu to około 2-3m. a kawałek dalej 3-3,5. Dno porośnięte roślinnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A probowal ktos moze na zaneta Trapera Carp Special. Zaneta wyglada na obiecujaca, gruba zaneta:kukurydza,troche pelletu,orzechy itp. Moze ktos sie pochwalic rezulatami przy uzywaniu tej zanety ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VooDoo

Witam jestem amatorem w lowieniu karpi na wlos i zaczynam dopiero (narazie na kukurydze).

I mam jeden problem. Oto mój zestaw ( kukurydza na włosie i na haku ryż dmuchany)

a6e102b4aca2031bm.jpg

Testowałem ten zestaw w wannie i niestety przez ryż haczyk ma inne ustawienie na dnie, i czy nie będzie robił on problemu przy zacięciu karpia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mój zestaw ( kukurydza na włosie i na haku ryż dmuchany)

A gdzie taki patent znalazłeś??? :cool: Hak powinien być w linii z przynętą, jak karp zasysa to hak powinien swobodnie prosto "wskoczyć" do paszczy karpia a w takim patencie to hak jest odchylony ku górze, no chyba że ten włos jest bardzo krótki... praktycznie kukurydza dotyka haka. Kukurydzę proponuję nabijać na haczyk (jedno, dwa ziarka) a włosa używać do kulek proteinowych (tonących i pływających i pelletu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A ja mam takie pytanie a raczej pytania :

1. Jade nad jeziorko będę tam 1 raz jeioro o nazwie Głuchowo woj. Kujawsko-Pomorskie niedaleko Torunia czy wie ktos moze cos o tym jeziorze ?

2. Jak pojade tam to mam szanse na karpia ? I jak juz to co mam mu podać ? z tego co wiem to jest tam dużo karpi są tam nawet sztuki okolo 20 kg i z tego co mi wiadomo to tamtejsza ryba nie jest przyzwyczajona do kulek proteinowych.

Jak możecie to pomóżcie bo w następnym tyg. jade tam na jezioro. Prosze wypowiadać się na forum lub prywatnie. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo juz tego od ..... na forum co podac karpiowi, poczytaj i poszukaj nieco jest u gory taka funkcja szukaj, warto uzyc, a czy cos zlowisz, kto to ma wiedziec?moze wejsc w zanete wszystko a moze nic nie wejsc, to jest wedkarstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam. mam pytanie odnosnie łapania karpii. chce lowic na dosc duzym akwenie (ok 6 h) jest to wyrobisko pożwirowe. mam możliwość łapania na kilku głebokościach(od 3-7 metrow) w lowisku przewarzaja karpie ok 5 kg. bede je lowil na feeder. na jakiej z wyzej wymienionych glebokosci moge ich sie spodziewac?? (dodam że w lowisku niema praktycznie zadnej roslinnosci) z gory dziekuje za odpowiedz.

"badz wedkarzem, nie miesiarzem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpie mozesz spotkać zarówno na 3metrach jaki na 7m ,zalezy to od pory roku ,pory dnia ,jeśli nastawiasz się w dzień to będa na glębszej wodzie ,jeśli wieczór i noc to będą na płytszej .A mnie zastanawia czy ta żwirownia jest jeszcze czynna ,czy tak młoda że nie ma roślinności ,a może jest amur ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje przekonanie wieloletnie było że do konica pażdziernika i zawsze tak koniczyłem ,ostatnie lata pokazały natomiast że listopad i nawet grudzień jest możliwymi miesiącami dołowienia karpi .Wszystko to zależy od pogody ,w zasadzie konicze z karpiami jak woda ma 5-6stopni i niema długo brań ,niekiedy moze się ocieplić w grudniu i karp jeszcze żeruje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie lata pokazały natomiast że listopad i nawet grudzień jest możliwymi miesiącami dołowienia karpi .

Zgadza się. U nas karpie (a zwłaszcza te z jesiennego zarybienia) brały w zeszłym roku nawet w grudniu. Jako dowód mój raport z 8 grudnia :cool:

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=1183&postdays=0&postorder=asc&highlight=jak+dzi%B6+by%B3o++rybach&start=1005

Podobnie karpie (powiedzmy karpki, bo okazów nie łowię) doskonale biorą wczesną wiosną, czasem nawet jeszcze wali śnieg a karpie biorą jak wściekłe. Jedne warunek trzeba łowić w miejscu ich zimowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

jakie zapachy polecacie na ten okres na pana Karpia? i bardziej kulki czy kuku ? w tym zbiorniku gdzie chce łowić mało osób łowi na kulke ale jak zacznie łowić to łowi duże Karpie powyżej 5-6 kg ale... to są zawodowcy :roll: hehe mówię o łowieniu bez wcześniejszego nęcenia i wyrobisku hm... myślę ok 1,5 ha z góry dzięki za pomoc :smile::arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
mówię o łowieniu bez wcześniejszego nęcenia

Na pewno będą wtedy słabsze efekty. A karpia do kulek musisz przyzwyczajać.

Na forum było o tym pełno. Sprawdź co nasz spec od karpi - Maniek napisał :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
a zdziwiłbyś się że nie byłyby słabe...

Powiedziałem słabsze :wink: Wiadomo, że jak umiejętnie zakarmimy i przyzwyczaimy ryby do jednej pory i któregoś dnia zasiądziemy na stanowisku to będzie lepiej :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.