Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Karpie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

w tym zbiorniku gdzie chce łowić mało osób łowi na kulke
Nic nie szkodzi ,wystarczy ze karp wie ze to dobre żarcie ,a wyniki zapewnione tym bardziej teraz,tobie terz proponuje kulki ponieważ kuku moze i napewno bedzie wyjedzona przez "drobnice" :mrgreen: jeśli leszcza 3-4kg mozna tak nazwac. :mrgreen: Co do smakow czy raczej aromatów to jest to trudne do sprecyzowania bo każda woda ma swoją preferęcje ,ale od dluszego czasu czytam ze na wodach nie plynących najlepiej sprawdzają się "smrody",ale nie koniecznie u ciebie może tak samo być.Możesz skutecznie używać tak samo wanilli lub scopexu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 317
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość wobler129

Pozwoliłem sobie przenieść dyskusję z tematu "Jak dziś było na rybach" ze strony 15 tutaj :wink:

Tak więc:

z kulkami proteinowymi zacznę kombinować od wiosny, jak na razie sobie daję z tym spokój.

Ja bym radził teraz a na wiosne będziesz już większość wiedział co i jak i nie będzie trzeba kombinować :grin:

pellet się zakłada na hak, na włos czy na co?

Pelletem się nęci. Ma to do siebie, że nie skiśnie / zepsuje się na dnie. Po pewnym czasie zaczyna pracować i tworzy atrakcyjną dla ryb chmurę zanętowo-zapachową.

A jak chcesz później nęcić kulkami to pomyśl. Zobacz. Karmisz nimi parę dni - tydzień i w końcu zasiadasz na łowisko. I np. podkarmiasz mniejszą ilością. To jak karp ma trafić na właśnie tą Twoją kulkę, jak na dnie leży ich np. 20. Szanse to 1 na 20. Czyli marne :wink: Więc jak chcesz kombinować z kulkami - a widzę, że chcesz to spraw sobie dip. W dipie moczysz przynętę, która będzie na haku / włosie. Dip utrzymuje się na przynęcie i nadaje jej zapach i wtedy przynęta staje się bardziej atrakcyjna dla karpia.

Pellet słuzy do nęcenia karpia.

Nie koniecznie karpia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Wobler mylisz się co do palletu otóż też się na niego łowi

Tego nie wiedziałem. Ale przeznaczony jest głównie do nęcenia.

A na zasiadkach karpiowych, gdy przynęta leży na dnie po parę-parenaście godzin to jak jest z tym pelletem na haku / włosie? Nie mięknie zbyt bardzo ? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie łowienie na pallet to łowienie w którym przynęte zmienia się co ok 45 min(zależnie od tego po jakim czasie rozpada się pellet) dobrym rozwiązaniem jest łowienie na pellet na spławik(ja widziałem jak ktoś łowił na pallet wyniki nawet miał ładne)

a pytanie do znawców karpiowych:

1.Jaki powinienem mieć sprzęt na początek przygody z Karpami?(nie zamierzam narazie łowić sztuk powyżej hm...10kg powiedzmy :razz: )

2.ile dziennie Karp powiedz hm..4kg jest w stanie zjesc kulek proteinowych?

PS. moim celem/wyzwaniem do którego będę zmierzał to złapanie chociaż 1 Karpia ponad 40kg z pływających na Sieniawie :cool::cool::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nikt mi nie odpowie ? :sad:

Są dwa rodzaje pelletu.

1. Zanętowy który rozpuszcza się w czasie około 0,5-1,0h

2. Haczykowy (do metody włosowej) z gotową już dziurką do włosa i one rozpuszczają się z tego co sie orientuje w kilka godzin (zależy od producenta)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam necilem pelletem TB, i raz przewiercilem go wiertelkiem na wlos i heja do wody. Po 3 gdy sciagnalem zestaw, pellet z wierzchu byl miekki ale spokojnie jescze sie trzymal na wlosie. W sumie dalej niemoglem go zgniesc w palcach :cool: .

Teraz probuje lowic na pellet wlasnej roboty i tez sie sprawuje bez problemowo (na wlosie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelet wymyślono jako zanęte i taką pierwotną miał funkcje ,kulki jako przynęta ,a pelet jako zanęta ,cóż to jest pelet ,pelet to zubożona forma granulatu ,w granulacie używane są takie skladniki które nie są potrzebne w wedkarstwie .Mowię o granulatach w hodowli ryb ,nie tylko zresztą karpi.Ale wędkarze to taki światek co szybko potrafi zrewolucjonizować nawet zwykłą pasze dla ryb hodowlanych ,więc zaczęto przystosowywać pelet jako nie tylko zanęte ale i przynęte .Ba nie tylko karpiarze zaczeli stosować pelet jako przynęte ,ale i sumiarze ,

.Jaki powinienem mieć sprzęt na początek przygody z Karpam
niektóre pelety rybne są bardzo skuteczne na te ryby. Napewno solidny,karpie to silne ryby.
.ile dziennie Karp powiedz hm..4kg jest w stanie zjesc kulek proteinowych?
Moze i z 0,5kg ,ale nie sęk w tym ile może zjeści jeden ,pomyśl ile może zjeści 20 karpi nie pisze już 100 karpi ,bo pewnie nikt w to nie uwierzy.Teraz zastanów się jak je zatrzymać w lowisku ,czy 1-2kg kulek wystarcz?
moim celem/wyzwaniem do którego będę zmierzał to złapanie chociaż 1 Karpia ponad 40kg z pływających na Sieniawie

Bardziej realnie radze ci podejści do tematu z karpiami ,jeśli powaznie chcesz mieć wyniki ,np .pierwszy 10kg to sukces apotem pierwszy 20kg,Itd ,choć życze ci i tego 40kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tą 40 chce za jakieś 20 lat :cool: najpierw trzeba się nauczyć łowić mniejsze okazy :razz: a poza tym było już wielu znanych Karpaiarzy z Polski i Europy którzy sobie nie poradzili na tym zbiorniku :shock: więc to jest dodatkowa motywacja hehe to było takim offtopem a teraz pytanko jakiej używacie żyłki do połowu karpi 0,30 0,35 ? a może plecionki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek a Ty jadąc na dłuższy wypad powiedzmy hm...6 dni ile bierzesz kulek kuku i palletu
:shock: .Moje najdłusze zasiadki to 2 dniowe ,ale to wyjątkowe sytuacje ,jak np potrzebuje wiedzieć kiedy biorą karpie ,tz o której godzinie i jak już to złapie[godziny] to normalna zasiadka trwa u mnie 2-3godz ,mówie wtedy na ten przedział czasowy "złota godzina" ,bo w zasadzie zdarzają się dwa góra trzy brania ,sporadycznie cztery brania ,a raz w życiu mialem pięć brań w ciągu złotej godziny i wszystko powyżej 8kg.Nie stosuje typowych zasiadek karpiowych ,bo nie uważam się za karpiarza choć z karpiami mam już z 30latdo czynienia.Od razu powiem z peletu zrezygnowałem ,pelet może jest dobry ale na stawie lub jeziorze ,ale na rzece nie.Pozatym koszty ,są wysokie,kulki i kuku mi stykają .A ilości są naprawde spore .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo narazie jestem nowicjuszem
To widze ,nie możesz się wzorować na moim łowisku ,no chyba ze będziesz łowił na Odrze to co innego .Każde łowisko to inna specyfika ,pomyśl jeśli u mnie pływa np.10 karpi po 10kg ,a u ciebie 10 karpi po 5kg to nie sądzisz ze ilości mogą być inne ,co z tego ze ci napisze ze zużywam tygodniowo średnio 8kg kulek i 10kg kuku ,u ciebie może być to za dużo lub wręcz za mało.Jak obliczyć ,ilości potrzebnych kulek ,tylko po przez obserwacje wody,karpie rzadko bo rzadko ale jednak się pokazuja .Pozatym trzeba pamiętać ze do kulek się przyzwyczajają nie tylko karpie ,ale i leszcze i klenie ,lin też lubi słodką kulke.
le dni wcześniej nęcisz łowisko?
To różnie ,zalezy od pory roku ,jesienią niekiedy wystarczy trzy dni ,podrząd i już są brania ,a niekiedy i miesiąc trzeba nęcić ,zanim zaczniesz musisz sobie odpowiedzieć ale szczeże czy podołam,czy wystarczy mi sił ,a niekiedy deszcz leje jak z cebra a nęcić trzeba jechac.Nie chce cię zniechęcać ,ale też nie chce abyś popadał w koszta nie przemyśliwszy sprawy ,karpiarstwo to najcięży kawałek "haczyka" :sad:

A tu mowa o jednej porcji

5ab7d98f1b4c5535m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

witam

może ktoś mi odpowie na takie dziwne pytanko

trzy tygodnie temu zarybili nasze jeziorko nie jest to duży staw a ryb było kolo 800 kg wszyscy sie cieszyli,jednak prawie w ogóle nie biorą tylko sporadycznie ktoś złapie, w ogóle sie nie spławiają i nie widać ze żerują

powiedzcie co to może być i gdzie te karpie!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.