Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Karpie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 317
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
1. Czy karpie łowisz tylko z gruntu?
Teraz gdzie łowie [rzeka} to tylko z gruntu,ale dużo karpi łowiłem z powierzchni wody ,ale to latem [lipiec sierpień] na skórke chleba lub bułeczki.Dodam że rekord takiego połowu to 12kg ,czyli nie takie male .
2. Czy mozesz powiedziec jak wygląda Twój podstawowy zestaw?
Powiem że mam pod tym względem ulatwione zadanie ,bo rzeka wymusza na karpiach szybką reakcje ,zasada kto szybszy ten lepszy ,choć te największe co pływają nie podzieliły by mojej opini.Zestaw najprostrzy jaki może byc ,bez warjactwa i kombinowania,przypon najczęściej 25-30cm ,jak bardzo długie rzuty [długie to 70m]to nieco skracam przypon o 5cm ,solidny krętlik ,stoperek na żyłce i dopiero rurka anty ,naoglądalem się różnych "warjactw" i kombinowalem z zestawami ,nic to nie dalo ,brały na zwykły zestaw.
3. Czy używasz koszyczka lub spreżyny?
Nie ,choć sporadycznie sprawdzam czy z koszykiem coś się zainteresuje ,kolega natomiast uzywa sporadycznie sprężyny ,dla sprawdzenia .Gdybym miał w zbiorniku ,maluchy pewnie bym spróbował sprężyny.
4. Czy teraz jest dobry czas na karpia?
Powiem ze najlepszy ,jedynie problem to zlokalizować go jesienią to sztuka bo trzyma się już zimowych leży ,tam gdzie będzie zimowal.Ale jak trafisz to brania murowane do silnych mrozów.Sam zmieniam miejscówke teraz na zimową ,u mnie to jest troche inaczej ,bo rzeka ponęce pewnie z tydzień i zobaczymy co będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ze najlepszy ,jedynie problem to zlokalizować go jesienią to sztuka bo trzyma się już zimowych leży ,tam gdzie będzie zimowal

U nas całkiem nieźle żeruje, ale ten z zarybienia sprzed 3 tygodni. Wymagane dość porządne nęcenie (powiedzmy 10 kul zanętowych wielkości pomarańczy) z dodatkiem ziaren, ale bez przesady.

Co ciekawe na haczyk powiedzmy nr 4 (na feedera) anemiczne brania, dużo ryb spiętych. Założyłem małego Ownerka nr. 8 każdy solidnie zapięty :wink: Karpik o tej porze jest ostrożniejszy niż w lecie. Czasem nie od rzeczy jest założyć dwa białe robaczki i np. jedno ziarenko ryży dmuchanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek u mnie na innym zbiorniku niż dotychczas próbowałem łowić pojawiły się karpie. Codziennie co 10-15 minutek na środku jeziorka, gdzie dorzuciłbym ciężarkiem 100g skaczą i wariują karpie. Cały czas w tym samym obszarze :shock: Piękne są te spławy tak po uszach daje porządny plusk że... :mrgreen: Jak będzie łódka to popróbuję tam połowić, ale to na następny rok :wink: Ciekawostka to na tym jeziorze łowię sandacze - i pokazują się karpie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek a jakiego należało by użyc cieżarka na wody stojące :?:

Mańkiem nie jestem ale popraw to trochę. Chodzi o kształt czy wagę? :cool: Jak na to odpowiesz to myślę, że ułatwisz zadanie Mańkowi :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek a jakiego należało by użyc cieżarka na wody stojące :?:

Mańkiem nie jestem ale popraw to trochę. Chodzi o kształt czy wagę? :cool: Jak na to odpowiesz to myślę, że ułatwisz zadanie Mańkowi :grin:

Prwade mówiac to miałem na myśli i to i to :razz: Kolor zbliżony do koloru dna :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.