Skocz do zawartości
tokarex pontony

Spinningowy kalendarz


Szwagier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakładam że nie brakuje takich spinningistów, którzy polują na jeden lub dwa gatunki, lub tylko kilka miesięcy w roku. Pytanie jednak pragnę zadać przede wszystkim tym, którzy nie odpuszczają niemal przez cały rok. Jak wygląda wasz spinningowy kalendarz ?, lub też jaka ryba według was bierze najlepiej w danym miesiącu. Nie chcę zawężać pytania do wody stojącej/płynącej czy też konkretnych warunków atmosferycznych. Nie interesuje mnie ścisła, naukowa wypowiedź, tylko wasze odczucia i nastawienie. Zacznę pierwszy:

Styczeń - podlodowo

Luty - podlodowo

Marzec - raczej odpuszczam

Kwiecień - kleń, jaź

Maj - kleń, jaź, szczupak

Czerwiec - boleń, okoń,

Lipiec - sum, brzana, boleń, okoń

Sierpień - boleń

Wrzesien - boleń

Październik - sandacz, szczupak

Listopad - sandacz, szczupak

Grudzień - robię porządki w sprzęcie i przygotowania na następny sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Szwagier napisał:

zakładam że nie brakuje takich spinningistów, którzy polują na jeden lub dwa gatunki, lub tylko kilka miesięcy w roku.

Otóż są również i tacy. Ja generalnie od 1go stycznia do ostatniego grudnia uganiam się niemal tylko i wyłącznie za kleniem. Oprócz tego od 1go lutego do końca sierpnia czasem wybieram się za pstrągiem a tylko raz czy dwa razy do roku za sandaczem czy też szczupakiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wiosnę mam zamiar poświęcić przede wszystkim jaziowi, okoniowi i też troszkę kleniom na rzeczkach, w wakacje jak moje jeziora wypełni szalejący, śmiecioróbny bydlęcy swar odkładam wędki i oddaję sie podróżom motocyklowym z żoną i moze przeniosę sie okazyjnie znowu na klenie i jazie rzeczne a potem zobaczymy. Szczupaków dość sie nałowiłem w tym roku wiec zostawię je sobie na pore jesienną, raczej nie rusze za nimi w maju, zeby sie nie denerwowac bo u mnie kultura łowienia "szczupoka" ekhhhmm nie nalezy do najlepszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
... zeby sie nie denerwowac bo u mnie kultura łowienia "szczupoka" ekhhhmm nie nalezy do najlepszych

skąd ja to znam :mrgreen:

to niestety za łatwa ryba dla przeciętnego mięsiarza, starcza dobry karaś i stalka albo nawet struna z gitary (widziałem już taki zestaw ;). No ale PZW widać nie ma zamiaru z tym nic zrobić bo jest popyt ;) Szczupakowi w kalendarzu dałbym spokój do czerwca.

aa i zapomniałem - wczesną wiosną parę razy ruszę też za pstrągiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styczeń - Pstrąg Potokowy, Tęczowy

Luty - Pstrag Potokowy, Tęczowy

Marzec- Pstrąg Potokowy, Tęczowy

Kwiecień- Pstrag Potokowy, Teczowy, Kleń

Maj- Boleń, Pstrąg Potokowy

Czerwiec- Pstrag Potokowy, Boleń

Lipec- Brzana, Sum, Potokowiec, Boleń

Sierpiń- Brzana, Sum, Potokowiec, Boleń

Wrzesień- Sum, Boleń, Brzana / Lipienie Tęczaki na muche

Październik - Okonie / Lipienie, Tęczaki na muche

Listopad - Okonie / Lipienie, Tęczaki na muche

Grudzień - sporadyczne wypady nad wode i wielkie oczekiwanie na rozpoczęcie sezonu pstrągowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styczeń, Luty- odpuszczam, konserwacja sprzętu, zakupy.

Koniec Marca - kleń, jaź

Kwiecień - kleń, jaź

Maj - kleń, jaź, boleń

Czerwiec - kleń, boleń

Lipiec - boleń, sum

Sierpień - boleń, sum

Wrzesień - sandacz, okoń, boleń

Październik - okoń, sandacz

Listopad - okoń, sandacz

Grudzień - okoń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarcinMistkowsk

"to niestety za łatwa ryba dla przeciętnego mięsiarza, starcza dobry karaś i stalka albo nawet struna z gitary (widziałem już taki zestaw ;) . No ale PZW widać nie ma zamiaru z tym nic zrobić bo jest popyt ;) Szczupakowi w kalendarzu dałbym spokój do czerwca. "

Niestety nie zgodze się z tobą ,za dużym szczupakiem trzeba się nachodzić i to ostro a wyciągnąć to też sztuka i opanowanie emocji. Moje pierwsze szczupaki dostarczały mi takich wrażeń podczas holu że nogi się trzęsły :) Szczupaki możesz łapać cały rok,wystarczy po złowieniu dać buzi i oddać wolność. Nikt Ci za to wędki nie zabierze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.