Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Nysa Kłodzka


p.majzel

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Jareksm dzięki też pozdrawiam.

Lód jak cholera.... hehehe

Ja w domu od rana dzisiaj robiłem żuki i chrusty na klenie, pudełka wypełnione po brzegi, ale co tu robić w taką pogodę... trza kręcić dalej... ;-)

Do wiosny chyba jeszcze hohoho ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek nie bo nie lubie na rzece łowic na spławik czy grunt wole spining. Ale wiem że w zeszłym roku ładnie połowili brzany na ser w okolicach barda.

Salmiak jak ci sie tak nudzi to zrób mi kilka boleniówek na nowy sezon bo nigdy bolenia nie złowiłem.

Lód jest i chyba do marca bedzie a tak fajnie było w grudniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam gościa z Przyłęku, który co roku pokazuje mi piękne brzany złowione w okolicach mostu. Niestety pokazuje mi je zamrożone i wypatroszone, ale na prawdę to są niezłe okazy, 80, 90 cm po wypatroszeniu i bez głowy. Nie pochwalam tego i żal mi tych brzan, no ale on jest miejscowym "wędkarzem" a ja przyjeżdżam jako gość. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAWID, no niestety nie sprawdzisz tego co mówię, możesz w to uwierzyć albo i nie. Ja nie mam interesu w tym aby koloryzować. Przekazuję to co widuję co roku. Gość faktycznie łowi takie brzany, że mózg staje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAWID, zgadzam się z Tobą, żal jak patrze na takie potwory, nie mówię, że zawsze łowi takie kabany, ale w ciągu roku trafiają mu się takie. Obiecał, że kiedyś mnie weźmie w to swoje miejsce na rzece, ale coś się ociąga :). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salmiak nie mam muchówki i jakoś mnie nie kręci ta metoda może kiedyś...ale na bolenie musze sie w tym roku wybrać już w zeszłym miałem sie wybrać i zapolować.

Co do tych brzan to nie wiem po co mu te ryby bo ponoć się ich zjeść nie da, ponoć mięso gumowe i bezsmakowe. Mi chodzi o złowienie jej bo ponoć to zajeb....waleczna ryba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych brzan to nie wiem po co mu te ryby bo ponoć się ich zjeść nie da, ponoć mięso gumowe i bezsmakowe. Mi chodzi o złowienie jej bo ponoć to zajeb....waleczna ryba.

To chyba najwaleczniejsza ryba jaką miałem na kiju, oj warto warto próbować, siła, prawdziwa siła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich gorąco w tą mroźną pogodę :) Jestem od niedawno na forum mam na imię Robert i chciałbym się wtrącić w dyskusje ponieważ również spaceruje po nysie Kłodzkiej z muchówką i wiąże z nią duże nadzieje w tym sezonie , poprzednie sezony potrafiły zaskoczyć , w tamtym miałem ładnego leszcze 65cm i 4kg był naprawdę gruby i ciężki jak na swój rozmiar , co świadkiem jest mój kolega z tego forum (Salmiak ) z którym często biczujemy wody muchówką , wziął na suchara w miejscu gdzie nysa wypływa z korzeni . Brzany nie złowiłem jeszcze ale w tym roku zamierzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba najwaleczniejsza ryba jaką miałem na kiju

a jak wygląda sprawa połowu brzan na spin? Większa szansa jest na spin, czy np.: na ser z gruntu?

pozdro dla kol. Roberta

Dzięki kolego za pozdrowienia również pozdrawiam , na spinning nie słyszałem od znajomych żeby ktoś złapał , ale na ser kolega wyciągnął taką 70parę cm w okolicy barda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łowiłem nigdy na Nysie, ale z przeprowadzonego wywiadu z moim starszym koegą, który tak masowo łapie brzany to podzielę się z wami informacjami. Brzany łowi w Przyłęku od mostu w kierunku Barda. Łowi je tylko i wyłacznie z gruntu. Na hak zakłada takie zielone robaczki, które żyją w kokonie z kamienia, to są "kłódki" i to chyba jest nielegalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.