Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Nysa Kłodzka


p.majzel

Rekomendowane odpowiedzi

suhhar, wierze na słowo, to po prostu chory kraj. :sad: Gadałem ze znajomym z SSR z obszaru Lądek, jutro będzie interweniował w okręgu. Pisałem właśnie dzisiaj do Tomka, ze może powalczyć z większą rybą - ponieważ zarybili dorodnymi sztukami, a tu masz. Ludziska korzystają (to chyba nieodpowiednie słowo) ile wlezie - zabierają co popadnie. Miałem nadzieję że większość po prostu chce łowić ryby, a nie je wytłuc, ale chyba jestem zbyt naiwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jarku ja też mam doświadczenia niestety przykre ze Ścinawką. Owego czasu łowiłem lipienia w okresie jesieni, ludzi co nie miara, patrzyli się na mnie jak na bandytę, bo wypuszczałem ryby i te wymiarowe i niewymiarowe. Ci natomiast pakowali co mieli. Dlatego na Ścinawkę już nigdy nie pojadę, kiedyś był jeszcze kleń, był duży pstrąg bo i łowili ponad 60 cm okazy. Teraz została tylko woda, śmieci i "tubylcy" z czerwonym robakiem.

Kontynuując temat Nysy Kłodzkiej... Dużymi krokami nadchodzi ten "moment" ;-) .

Niestety moja cierpliwość jest bardzo słaba i ograniczona.

Pewnie w przyszłym tygodniu gdzieś pojadę ;-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Specjalnie musiałem konto założyć w każdym razie jest od cholery wędkarzy którzy na ścinawce właśnie wyławiają wszystkie małe pstrągi

Nie ma dla nich żadnych zasad, wszystko widze z okna. Kradną na potęgę, na 100 metrach 10 wędkarzy. Pakują niewymiarowe ryby do reklamówek.

Dzwoniłem do straży ale tam nikt nie odbiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hehe suhhar w końcu wylądowałem na małej rodzimej rzeczce, oczywiście z muszką.

Na początku trafiłem kilka potoczków do 20 cm. Potem Udało się trafić pod wymiarka 29 cm. Trafiłem na intensywne zbieranie muszek z powierzchni, po zmianie muchy ze streamerka na suchą muszkę połowiłem ok 15 sztuk w jednym miejsce, nie przekraczającym 23 cm. Trafił się też rodzynek 36 cm. Wszystko pływa. Bardzo zadowolony z wypadu, miałem na Nysę jechać ale nie dałeś znać jaka woda w porę ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem wieczorem w piątek, w okolicach Bartnik. Metoda DS - przynęta - chlebek. Miałem jedno mocniejsze uderzenie, niestety nie zacięte, poza tym małe podskubywania.

No i mała niespodzianka - przy ściąganiu zestawu uderzył pstrgal - ale jakiś taki nietypowy (nie jestem specetem od kropków). Wydaje mi się że to mały tęczak (cały srebrny, bez kropek, jedynie na grzbiecie nieliczne kropki a właściwie mozaika - no i niestety był cały w małych pijawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pani brzanka weźmie na wobka... no cóż wyciągne cykne foto i do wody :) na nic się nie nastawiam ( czytaj opis :) ) chce tylko spędzić miło czas nad wodą ;) nastawiać się bede w pierwszy weekend majowy na króla drapieżników na ujściu do nyskiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIemka ! dzisiaj pierwsze rybki w tym nowo rozpoczętym sezonie ;) Kleni ani widu ani słychu za to pstrążki atakowały. Jeden 28 ładnie wlaczący reszta malizna ale ważne ze się coś działo ;)

tak wygląda rzeczka

2d016da0fa.jpg 1292dd380d.jpg

i rybki ;)

http://www.imghost.pl/?id=a5adc83474

http://www.imghost.pl/?id=fe7c1b1528

jutro powtórka ;)

acha miałem kontrole ssr :shock: ale to miło że ktoś rzeki pilnuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj technops nie wiem na co Ty łowisz ale ja dzisiaj życiówkę kropka złowiłem całe 35 cm ;)

f5ef0e1262.jpg

na wobka własnej produkcji. Dodatkowo 2 piekne uderzenia ale mam zlego kija na rzeke i nie daje rady. Pozniej bylem na scinawce i sie działo jak nie mały kropek to duzy spiety i tak w koło. Oczywiscie urwałem 2 wobki ;/ wiec w przyszlym tyg biore sie za kolejną partię swoich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suhhar, ja łowie na sklepowe i może błąd :P widziałem gostka też laził w okolicy ujścia i zero. W wodę poszły wszystkie wobki, blachy dobrze, że gumami nie rzucałem :) na ścinawce też byłem, ale woda czysta, zresztą pewnie też bym nic nie złowił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może powiesz, w których miejscowościach obławiasz ? nie pytam o miejscówkę bo wiadomo, że musiałbyś mnie wtedy zastrzelić :P ja dzisiaj byłem w Gorzuchowie, ale obczajam Ścinawkę Średnią powyżej śluzy i w górę. I miałem tam niedawno takiego bydlaka pstrąga, że jeszcze stygne jak pomyślę, że sie zerwał ( ponad 0.5m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.