Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dziś na rybach? Luty 2013r.


Winko

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny zimny miesiąc i kolejne chwile spędzone na łowiskach. Dla niektórych z nas na lodzie a jak dla mnie to początek sezonu pstrągowego :lol: Życzę wszystkim połamania na okazałych rybach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Qwszem właśnie wróciłem znad wody ale niestety dorodne koropasy jakoś nie chciały dzis ze mną współpracować - tak więc tym razem będzie bez zdjęcia z okazem na życzenie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gobio Gobio,

Jakbyś nie zauważył mało, kto teraz daje fotki z rybami na forum ze względów pogodowych. Musieli byśmy może do połowy miesiąca czekać aż, by ktoś założył temat od razu ze zdjęciem a tak możemy chociaż podyskutować jak było nad woda, czy się już coś zaczyna ruszać itp.

@TEMAT

Mam tak wielką ochotę wyskoczyć za kleniami, ale samemu jakoś nie bardzo mi się chce wyruszać. :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Winko, u mnie podobnie. Ja wczoraj byłem z muchówka na pstrągach. Woda wysoka, pośniegowa, brudnawa ale nie syfiasta, miałem jedno dość mocne szarpnięcie co raczej nie sugerowało na zaczep, ale zacięcie było puste. Zresztą nie nastawiałem się ze od razu na muchę w pierwszy dzień pstrągowego sezonu coś złowię, choć w innych, czystszych partiach rzeki połowili.

Machaj węda ryby będą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił mi się dzisiaj taki dzikusek :mrgreen: Najlepsze jest to że już go raz zlapałem w tym samym miejscu w listopadzie na nimfe :wink: A więc warto wypszczać rybki, do czego zachęcam wszystkich uzytkowników forum :grin:

tczrr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu moja ulubiona rzeka na tyle się wyklarowała że można było dziś przy pięknej słonecznej pogodzie pospacerować sobie w poszukiwaniu pstrąga. W sumie miarowych było siedem z czego najdłuższy mierzył sobie 36cm. Może i kabanów nie było ale za to spędziłem mile dzień nad wodą .

040213r1.jpg

PS:

Oczywiście wszystkie pływają nadal w dobrej kondycji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lutym każdy wymiarek cieszy - GRATKI :mrgreen:

Gobio Gobio napisał:

Skoczył na: wobka hand made 5cm.

Wedka: do 10gr

Kołowrotek:biały

Plecionka:czerwona i cieńka

Wspomniałeś nieco o kolorach w swoim poście, szkoda tylko że ten wobek 5cm był jakiś niekolorowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałeś nieco o kolorach w swoim poście, szkoda tylko że ten wobek 5cm był jakiś niekolorowy

apropos kolorów to te Twoje kropki są ślicznie ubarwione.

A wobek: z roztocza średnio kolorowy- beżowy z czerwonymi akcentami w okolicach pokrywy skrzelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gobio Gobio, uciekinierzy ze stawów hodowlanych, tęczak ma to do siebie że spływa, to ryba dwuśrodowiskowa, zostaje może 5 % z tego co ucieknie i te ryby dziczeją. Nie wypiera potoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że DAWID po krótkiej przerwie wraca do formy :mrgreen: Gratuluję Ci tych pięknych pstrągali :wink: Ja również miałem dziś mały spacerek ale to już nie było to co wczoraj. Mocny wiatr, deszczyk i tylko trzy miarowe kropki- na cos muszę winę zwalić :mrgreen: Do tego wszystkiego delikatnie skułem dorodnego potokowca. Najgorsze jest to że dość dokładnie zdążyłem się mu przyjrzeć! Miał może i z pięć dych - teoretycznie, a praktycznie taki wstęp ma większość bajek i legend o nie wyciągniętych potworach :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś również któryś już dzień z rzędu z wędziskiem w ręku nad wodą. Efekty? Co prawda szału nie było bo tylko trzy ledwo miarowe kropki ale największą radość sprawił mi dzisiaj kleń który połakomił się na żabkę :mrgreen:

060213r6.jpg

060213r11.jpg

060213r27.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.