Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było dziś na rybach? Luty 2013r.


Winko

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sezon 2013 postanowiłem rozpocząć na luzaku - od niedzielnego wypadu nad pobliską rzeczkę. Z założenia miał być to jedynie krótki rekonesans terenu... nie zabrakło jednak miłej niespodzianki....

0016ip.jpg

Na koniec ryba wróciła do wody.... a ja niechcący razem z nią.....

To zdjęcie ku przestrodze jak zdradliwy potrafi być zaśnieżony brzeg.

0017li.jpg

Mokry lecz szczęśliwy wróciłem do domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lechfor

Ładna ryba :wink: , to zdjęcie z wczoraj ? Tyle śniegu macie ? U mnie już ani śladu. Lód na stawach już ledwo - ledwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lechfor, na Podlasiu śniegu jest jeszcze od groma, na łąkach i w lasach po kolana

Przyznaj że chciałeś poczuć to co ryba wracając do wody

Nie wątpię, że uczucie musi być piękne. Wolałbym jednak przekonać się o tym latem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy raz w nowym roku zainicjowałem sezon federkowy :mrgreen: Co prawda nie udało się żadnej ryby na brzeg wyciągnąć ponieważ było tylko jedyne branie i jedynie spięty ładnie spasiony klusek który połakomił się na dwa ziarenka kuku :evil: Powolutku już białoryb zaczyna ożywać po zimie więc liczę, że już z dnia na dzień będzie coraz lepiej jeśli pogoda będzie tak ładna jak dzisiaj :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy raz w nowym roku zainicjowałem sezon federkowy

Jak można wiedzieć, rzeka czy jezioro?? Planuje w niedzielę jechać na Odrę za kleniem, ale trochę mnie przeraza wysoki stan wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wirefree

Byłem dzisi na Odrze 2 starorzecza i port rzeczny zero kontaktu z ryba woda wysoka.

Jesli klen jest to na głebokiej wodzie w dołkach. Z moich obserwacji wynika ze jak nie ma uklei to innej eyby tez nie ma. Tzn pewnie jest ale głeboko i bardzo leniwa. przedwczoraj polowilem kilka okonkow na paprochy ale stawek byl maly i prowadzilem bardzo wolno po dnie przynete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kukasz,

Oczywiście, że rzeka. Woda w Pasłęce również średnio brudna i dość wysoka jeszcze, ale starałem się szukać miejsc gdzie uciąg wody był spowolniony przez zakola lub powalone drzewa. Przy burtach jeszcze klenia u mnie nie ma(za dużo kaczek przy brzegu), dlatego starałem zarzucać sprzęt między burtą a środkiem rzeki tak żeby nie było za głęboko i za płytko tak z 1,5m głębokości. Ogólnie widziałem, że ludzie łowili z gruntu krąpie i leszczyki, ale to łowili z zanętą i koszykami, a ja po prostu nastawiłem się wyłącznie na klenia.

wirefree,

Toć wiadome, że jak zimno to ukleja będzie na głębszej wodzie..to dopiero początek ciepła(mam taką nadzieję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wirefree

Wlasnie dlatego jestem zdania ze jak nie ma uklei (nie widac jej) to polowy w ODrze mozna uznac za wypad rekreacyjny tylko i wylacznie. No chyba ze ktos łowi z gruntu to wtedy OK, mozna cos zlowic ale spinning to raczej za wczesnie na Odre.

:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rapa-man

heh no tak bo przecież metodą spinningową nie da się obłowić dna,kolego twsiterek 5g główeczka i ogień :) jutro jadę na ujście Widawy do Odra,liczę na kleniki i jazie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wirefree,

Nie sądzę, że masz racje ale nie będę ingerować w Twoje zdanie, bo u mnie uklei nie widać a ojciec co weekend łowi na spławik płoć, klenie, ukleje itd..Może uda mi się również wybrać na spławik to z miłą chęcią porobię zdjęcia złowionym uklejom :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wirefree

Jutro a raczej dzis jade na starorzecze wieloblota zobaczymy czy klenie juz wyplynely na glowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wirefree,

Nie sądzę, że masz racje ale nie będę ingerować w Twoje zdanie, bo u mnie uklei nie widać a ojciec co weekend łowi na spławik płoć, klenie, ukleje itd..Może uda mi się również wybrać na spławik to z miłą chęcią porobię zdjęcia złowionym uklejom :mrgreen:

No, lepiej nie ingeruj w jego zdanie bo on i tak wie lepiej, w tym i nie tylko tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.