Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wędka 2,70 Jig 3-15g


gp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pomogliście mi bardzo wcześniej w wyborze wędki, dlatego proszę o pomoc przy kupnie dłuższej 2,70. A może dłuższa? :wink:

Tu już będzie raczej wklejanka. Będę używał jej głównie na zbiorniku zaporowym, łowiąc z brzegu. Przynęty to główki o ciężarze 5-10g, ale czasem i błystkę zapnę.

Nie mam żadnych typów bo wędek jest sporo, ale myślę nad Mikado jako dobry stosunek jakości do ceny :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

gp, jesli chodzi o mikado lubie łowic tymi wedkami ... i ufam im :) i znów postaram ci podpowiedziec , jak chcesz fajna wklejaneczke to zobacz MIKADO TAURUS LIGHT DO 17 G swietny kij ... !!! polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej wędki nie widzę ale wypatrzyłem podobne:

MIKADO SENSEI NEEDLE SPIN 270m C.W. 14g

Mikado Essential Feeling 270 do 15g

MIKADO SENSEI FEELING 270 cm 15g

Ciekawe, czy różnice są tylko w nazwie i to efekt marketingowy, czy to całkiem różne wędki?

W takie cenie (110-130 zł) chyba nic lepszego nie kupimy :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gp, jesli chodzi o mikado lubie łowic tymi wedkami ... i ufam im :) i znów postaram ci podpowiedziec , jak chcesz fajna wklejaneczke to zobacz MIKADO TAURUS LIGHT DO 17 G swietny kij ... !!! polecam

Racja to kijek godny polecenia, łowiłem nim kilka miesięcy i sprawiał się dobrze. Niestety pękła mi szczytówka w tym kiju i miałem spory problem z reklamacją wędki (możliwe, iż źle trafiłem, gdyż inna wędka mikado sprawia się dobrze).

Obecnie mam Dragon Thytan Sensitive 2,7m 2-15g jest nieco twardsza o bardziej szczytowej akcji, dobrze wykonana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutor Mikado przekonuje mnie że najlepszy kij MIKADO w dobrej cenie do lekkiego jigowania to MIKADO LEXUS SAPPHIRE SPIN 2,8m/ do 13g.

Tylko czy główka 10g nie będzie za ciężka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutor Mikado przekonuje mnie że najlepszy kij MIKADO w dobrej cenie do lekkiego jigowania to MIKADO LEXUS SAPPHIRE SPIN 2,8m/ do 13g.

Tylko czy główka 10g nie będzie za ciężka?

Wklejanki są do finezyjnego wędkowania najmniejszymi przynętami. Ja osobiście np. do jigów 10g lub większych używam kija o większym CW niż 15g.

Jeżeli miałbym wybierać pomiędzy Kongerem, Mikado a Dragonem w tym przedziale cenowym kupił bym wspomnianego Dragona. Dragon robi kije z zapasem mocy bardziej twarde o szczytowej akcji - tym samym bardziej uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejanki są do finezyjnego wędkowania najmniejszymi przynętami. Ja osobiście np. do jigów 10g lub większych używam kija o większym CW niż 15g.

Jeżeli miałbym wybierać pomiędzy Kongerem, Mikado a Dragonem w tym przedziale cenowym kupił bym wspomnianego Dragona. Dragon robi kije z zapasem mocy bardziej twarde o szczytowej akcji - tym samym bardziej uniwersalne.

To prawda o Dragonie, jednak są trochę droższe od Mikado. Dlatego właśnie wybiorę MIKADO. Mikado ma bardzo wiele rodzajów, to kwestia marketingu. Niektóre są podobne. Sprzedawcy mówią, że to kwestia koloru, uchwytu, itd.

Pozostaje jeszcze kwestia c.w. Wybiorę coś między:

Mikado Archer Ultralight Spin 270 do 17g

MIKADO SENSEI NEEDLE SPIN 270m do 14g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się zastanawiać, jeżeli zdecydowałeś się na Mikado kup tą 17g. Różnicy chyba wielkiej co do wykonania nie będzie, a zawsze to parę gram więcej, może i da radę z "większą" główką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się zastanawiać, jeżeli zdecydowałeś się na Mikado kup tą 17g. Różnicy chyba wielkiej co do wykonania nie będzie, a zawsze to parę gram więcej, może i da radę z "większą" główką.

Myślisz, że ta 14g nie da rady przy główce 10g?

Kolejna podobna to: Mikado Sensual Ultralight Spin 270 do 18g.

Jakie znaczenie ma ilość przelotek :?:

Najlepiej gdybym to wziął do ręki, ale niestety u mnie w sklepach nie ma :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć... nie trzymałem tego kija, ja osobiście jak łowię główkami powyżej 10g używam kija o cw 22g. Ilość przelotek - czym więcej tym lepiej rozkłada się siła na kijek. Wyobraź sobie jak byś miał na kiju np tylko 3 przelotki - kij pracował by co najmniej dziwnie.

Ten ostatni kij zapowiada się całkiem rozsądnie. Ja na Twoim miejscu kupił bym właśnie coś bliskiego tego CW. Na malutkie główki połowisz i większą udźwignie, taki kijek w mojej ocenie jest bardziej uniwersalny, a przy takich cw na pewno i tak będzie czuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć... nie trzymałem tego kija, ja osobiście jak łowię główkami powyżej 10g używam kija o cw 22g. Ilość przelotek - czym więcej tym lepiej rozkłada się siła na kijek. Wyobraź sobie jak byś miał na kiju np tylko 3 przelotki - kij pracował by co najmniej dziwnie.

Ten ostatni kij zapowiada się całkiem rozsądnie. Ja na Twoim miejscu kupił bym właśnie coś bliskiego tego CW. Na malutkie główki połowisz i większą udźwignie, taki kijek w mojej ocenie jest bardziej uniwersalny, a przy takich cw na pewno i tak będzie czuły.

Kupiłem taki pośredni co do c.w. :wink:

MIKADO SENSEI FEELING 270 cm 15g

Ma 9 przelotek więc jest OK. Z tych do 15g jest podobno właśnie najsztywniejsza.

Ja uwielbiam delikatne kije, jakby nie Ty to kupiłbym o niższym c.w. :lol:

Nie zapomnę holu z tamtego roku, na małej rzeczce na kiju Mikado do 12g, pstrąga 50 cm :grin: Kij był tylko krótszy bo 210 cm.

PS. Tak przy okazji. Jest gdzieś ranking najlepszych woblerów, chodzi mi o firmy. Interesują mnie woblery na pstrąga, klenia, jazia, okonia :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę się spóźniłem z poradą. W mojej ocenie jeśli chcesz łowić główkami 10 g i obrotówkami to na kiju do 15 g się zajedziesz. Tak delikatną wędką nie będziesz miał z czego zaciąć, bo przy podrywaniu przynęty szczytówka i tak będzie już mocno wygięta. Nie wspominam już nawet o blaszce. Nawet przy aglii dwójce łowienie takim kijem to będzie miazga - szczytówka na maksa wygięta, kij w takiej sytuacji traci swoje walory, bo jego elastyczność jest wykorzystywana przez opór przynęty a na hol ryby już niewiele zostaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już ten kij, nie wiem jak on może opisany być jako do 15g, jest bardzo cienki. Będzie jednak służył tylko do miękkich przynęt. Do blaszek kupiłem Konger Iri Lucky 3-10g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
kij 3 - 10 g do blaszek???? Chyba do takich 00. Wędka do blaszek powinna być sztywna, a od kija do 10 g raczej nie można tego oczekiwać. Poza tym będziesz teraz nosił ze sobą 2 kije??

Nie bardzo rozumiem takiego podejścia. Skoro jest napisane, że ciężar wyrzutu 3-10g, to rzucamy przynętami o takim ciężarze :idea:

Błystka o nr 1 ma wagę 3-4g. Czyż nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego gp ciężar wyrzutu podany na kiju informuje o bezpiecznym zakresie gramatury wyrzutu przynęty czyli w omawianym wypadku wędka zacznie się "ładować" przy przynęcie 3 gr. Górna granica 10 gram oznacza maksymalną bezpieczną wagę przynety dla kija. Jednak nie bez znaczenia jest jakim rodzajem przynęt będziesz rzucać. Kij poza gramaturą wyrzutu posiada swoje przeznaczenie. Wklejka do 10 gr jest z natury delikatna i przeznaczona do obsługi jigów. Montując na takim kiju błystkę sprawiasz, że opory w wodzie które ona wytwarza uniemożliwią Ci komfortowe łowienie. Nie sugeruj się tylko i wyłącznie zakresem gramatury kija ale przedewszystkim jego przeznaczeniem. Łowienie takim kijem jigami do 10 gram jak najbardziej natomiast do blaszek 3-4 gr polecam kij z zakresem 3-18 gr, 5-20 gr - ale nie WKLEJKA. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już ten kij, nie wiem jak on może opisany być jako do 15g, jest bardzo cienki. Będzie jednak służył tylko do miękkich przynęt. Do blaszek kupiłem Konger Iri Lucky 3-10g.

Iri Lucky to kij z przeznaczeniem głównie na klenia i jazia obsługujący małe woblerki - szczególnie smużaki i płytkoschodzące. Przy gramaturze blaszek 3-4 gr (jak pisałeś) zagubisz przyjemność z łowienia ponieważ szczytówka pod oporem blachy w wodzie uniemożliwi Ci wyczucie brania - o zacięciu już nie pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rapa-man

Panowie kolega gp wspomniał że bedzie łowił na wodzie stojacej a nie na rzekach,więc problemu wiekszego z blaszkami 3-4 g nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę tu nieporozumień powstało, więc wyjaśnię :wink:

Jeśli chodzi o połowy na gumki na stojącej wodzie, to kupiłem MIKADO Sensei Feeling do 15g. JEST TO WKLEJKA

Jeśli chodzi o połów na małe blaszki 0-1, to kupiłem KONGER Iri Lucky 2-10g. NIE JEST TO WKLEJKA.

Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rapa-man

Głupoty gadasz pare dni tem testowalem luckiego na odrze,rzucalem malymi wirowkami w nurt,kijek pracuje super,jestem bardzo zadowolony :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.