Skocz do zawartości
tokarex pontony

Drapieżnik z gruntu.


aqwal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w tym sezonie nastawiam się na drapieżnika z gruntu, wędzisko Jaxon Cantara Tele Carp 3,60 30-90g. Będą to zasiadki szczególnie na szczupaka, sandacza oraz węgorza. Pierwsza rzecz, chcę zrobić zestaw.

Lecz powiedzcie mi jakiej wagi ma być pałeczka? Jakiej średnicy ma być żyłka? Nie potrafię określić wagi drapieżników bo będę łowić na różnych zbiornikach, lecz każdy będzie to woda stojąca. Następna sprawa to jak zahaczyć rybkę? Nie będę przekłuwać jej oraz wkładać jej haka w oczy, to 2 opcje odpadają, proszę o skuteczną radę, taką aby martwa rybka nie wypinała się i zacięcie było skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Moim zdaniem lepsze jest użycie rurki antysplątaniowej plus ciężarka z krętlikiem zamiast tego co pokazałeś :) wychodze z założenia im mniej skomplikowany zestaw tym lepiej. Ja mam nawinięte ok 450 metrów żyłki 0.30mm i jest ok. Co do przebijania rybka i tak jest martwa więc nie obchodzi jej jak ją przekłujesz ważne żeby nie spadła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam dno muliste, dużo zaczepów więc wolałbym raczej ten zestaw, tylko doradź mi jaka waga tej pałeczki. Wiem, ale samemu po prostu nie chcę tak robić więc chciałbyś aby podał mi inne możliwości. Poza tym jaki sygnalizator użyć? Ustawić wędkę na podpórkach oraz do jednej wkręcić elek. sygnalizator brań i otworzyć kabłąk? Żyłka 0,30 jeśli tak mówisz, to taką zastosuję, a znasz jakąś dobrą niedrogą? Szpula 200 metrów najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaxon-amado-am-400-wolny-bieg-karpiowy

Ja ten kołowrotek miałem w ubiegłym sezonie. Łowiłem nim na Odrze, feederem na DS, ale także na żywca z gruntu i właśnie z wolnym biegiem. Jak na pierwszy sezon, był to dla mnie bardzo dobry kołowrotek, a przy tym w przystępnej cenie. Do dziś dnia, bezawaryjny, ale za parę dni idzie w odstawkę, bo już ciut lepsze kręciołki czekają na otwarcie sezonu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jeżeli nie dysponujesz kołowrotkiem z wolnym biegiem jest stary patent umożliwiający napięcie żyłki do sygnalizatora (czy to elektronicznego czy bombki). Potrzebujesz gumkę recepturkę którą zakładasz na wędkę w okolicach kołowrotka - najprościej na dolniku za kołowrotkiem. Po zarzuceniu i napięciu żyłki na kołowrotku chwytasz żyłkę i "podkładasz" ją pod gumkę. Otwierasz kabłąk. Przy braniu drapieżnik wyjmie żyłkę spod gumki i będzie ją wyciągał ze szpuli kołowrotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.