Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kaczawa - od tamy w Prochowicach do Odry


Kukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym podpytać czy ktoś z Was zna ten odcinek Kaczawy?

Byłem tam w tamtym roku 2 lub 3 razy wracając z Odry. Wyniki mizerne, bo głównie kiełbie się czepiały i ukleje. Ojciec złowił okonia a ja klenika. Tym co przykuło moją uwagę było jedno ciut mocniejsze branie, po chwili wyłożył mi się na powierzchni leszcz, lecz niestety wypiął się(chwilę wcześniej bawiłem się hamulcem kołowrotka).

W obliczu samej drobnicy, ten leszcz napawał mnie optymizmem i nabrały trochę wartości opowieści znajomych o rybach cofających się z Odry.

Myślicie, że rzeczywiście można na tym odcinku Kaczawy trafić każdą rybę, która występuje w Odrze??

Jak się zapatrujecie na połów feederem w takiej rzece w chwili obecnej, mam na myśli podniesiony stan i nieco "trąconą" barwę??

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 2 months later...

Przybliżyć.. hmm od samego ujścia kaczawy do odry musiałbyś trochę przejść, ale dojechać tam możesz jadąc z lisowic w kierunku prochowickiego rynku. Mijasz most na kaczawie, 4 domy za mostem po lewej jest żużlowa droga którą dojedziesz pod samą elektrownię, droga biegnie wzdłuż młynówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem gruntówki, ale nie mam pojęcia jak łowić w Kaczawie....

Łowiłem z koszykiem, ale mam wrażenie że robię za dużo zamieszania i w okolicy haczyka zostają same kiełbie i uklejki. Z drugiej strony może wpływ ma godzina, ponieważ zazwyczaj jak juz trafiałem na Kaczawę to około godziny 10 rano.

Jeżeli jest tu ktoś kto łowi tam regularnie, to proszę przybliżyć mi techniki, przynęty, godziny i miejsca w których łowić ;) wiem, że proszę o dosyć dużo, ale moje dotychczasowe doświadczenia na Kaczawie niczego mnie nie nauczyły ;p ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Cinex181

Czy to tutaj => http://wikimapia.org/#lang=pl&lat=51.275525&lon=16.352903&z=18&m=b ?

A jeszcze jedno pytanie, bo nigdy nie byłem na odrze (kwiatkowice). Możesz mi zapodać linka z tej mapy http://wikimapia.org/#lang=pl&lat=51.279260&lon=16.429281&z=14&m=b gdzie na odrze łapać na spining. Bo zupełnie nie znam tych rejonów.

Ta mapa jest spoko bo można podać dokładnego linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.