Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowiska na śląsku


xym

Rekomendowane odpowiedzi

Z Katowic na sandacza i szczupaka masz:

28km do Świerklańca (Kozłowa Góra), zbiornik zaporowy ponad 500 ha, możliwość wypożyczenia łodzi na miejscu (stanica PZW)

25km do Przeczyc, zbiornik zaporowy ponad 500ha, możliwość wypożyczenia łodzi na miejscu (stanica PZW)

20km do Imielina (Dziećkowice) - zbiornik 700ha możliwość wypożyczenia łodzi na miejscu (stanica PZW)

20km do Dąbrowy Górniczej - Pogoria III 174ha

27km na Sosinę ~50ha

do tego Pławniowice, Dzierżna i parędziesiąt mniejszych zbiorników, stawów.

A co polecalibyście na początek? W którym zbiorniku najłatwiej coś złapać nie znając wogóle wody? :?:

Myślałem żeby zacząć od Przeczyc. Najpierw rozeznanie ze spinningiem a potem jakąś zasiadka z żywcem na sandacza lub szczupaka. Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

słuchaj Witek podaj nazwe miasta lub wiochy :lol: he he jeżdze cały czas do jankowic łowilem zawsze do tego mostu dalej nie,tak ogolnie znasz jakies miejsca na mietusa wlasnie tam gdzies w tych okolicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

kika, Witam przeczyce to ciekawy zbiornik obfituje w liczne gatunki ryb drapieżnych -sandacz- okoń- szczupak- sum -wegorz-. Są tez płocie leszcze tołpygi itp podobne gatunki jednym słowem wszystko od roku 2009 zakaz połowu z wyspy. Gorace miejsca polecam wjazd od strony Boguchwałowic ciekawe miejsce mozna podjechac samochodem blisko rybaczówka i szansa na wypożyczenie łódki pozdrawiam... i do zobaczenia nad wodą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

sluchaj tomo von rojo jesli mozna wiedziec to w jakiej miejscowosci lowiles na pszczynce bylem ostatnio w pszczynie i Łąka chyba tak sie nazywa ta miejscowosc ale nic kompletnie zero i jak mozesz napisz jaka metodą lowisz bo ja próbowałem na lekka przeplywanke dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek poczytaj sobie rozdział o sumie. Tam znajdziesz masę informacji na temat tej ryby, jak i jej połowu. Porozmawiaj z miejscowymi wędkarzami na temat tej ryby i miejsc jej połowu. Nie wydaje mi się, abyś tak z marszu, nie posiadając choćby ogólnej wiedzy o tej rybie złowił ją. Doświadczenia zdybywa się latami.

Ja łowię na dużego żywca, a wabię sumy kwokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.