Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik Dziećkowice


mafusa

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witam,odwiedzielm ostatnio nasze dzieckowice,wywiercilem z 15 dziur w roznych miejscach na roznych głębokosciach i efekt...bez brania :???:żywej duszy nie widzialem na zbiorniku.Pojechalem jednak tego samego dnia na jedno z lesnych jeziorek gdzie w obecnym sezonie nałapałem dosc sporo okoni i tez bez szału-jeden pasiak ok 15 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łowiłem na południowo-wschodniej stronie zbiornika przy tym białym budynku.Miałem 3 letnią przerwe w wędkowaniu(w polsce) wczesniej miałem tam calkiem przyzwoite wyniki.Byłem w czwartek przed sylwkiem,łowilem na mormyszke + ochotka.Następnym razem chyba jednak posłucham speca i pojade na starą pompe :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid

Czyli łowiłeś koło "telewizora" :?: kiedyś do było rewelacyjne łowisko okonia :mrgreen:

Jest jedno ale , tam jest strasznie głęboko :!: czy troszkę nie za wcześnie na 6-8m :!:

Może trzeba było poszperać przy trzcinach na spadzie na 2m :!:

I jeszcze jedno tam obecnie jest betonowy płot :!: można tam gdzieś bezpiecznie podjechać i zaparkować w miarę blisko wody :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze przy samym telewizorze jest brama ktora jest prawie zawsze otwarta a w zasadzie nie pamietam kiedy byla zamknieta,z zaparkowaniem samochodu nie ma problemu :cool: Kombinowałem na pónoc od budynku w tej delikatnej zatoczce gdzie głębokosc wynosi 1,5-2m i niestety tez bez rezultatu :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowałem na sporej dlugosci betonow kumpel mi podpowiadal ze tam miał brania calkiem niedawno a pozatym widzialem wywiercone dziury czyli ktos tez tam próbowal :wink: spiningowałem troche w poprzednim roku na dzieckach pasiakow jest tam mnostwo tylko szkoda ze większosc nie przekraczała 20cm, niestety nie złowilem ani jednej sztuki przyzwoitego okonia nie wspomne o sandale czy szczupłym o ktorego kiedys było wiele łatwiej :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

panowie jak sytuacja z lodem w okolicach "rur" chciałbym się wybrac jutro połowić . W zeszlym tygodniu było ok ale potem po deszczu nie dało się wejśc. No ale ostatnie dni to były mrozu i mam nadzije ze będzie się dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malyhary, byłem trzy razy w obecnym tygodniu na dzieckach i sprawa wyglada tak ze rybki najlepiej biora pod wieczór.Najlepsze efekty byly od godziny 15.30,najwiekszy problem w tym ze ciezko uszczelic grubszego okonia niz 20 cm :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie poniekąd retoryczne ale celowe. Gdzie na tak głębokim zbiorniku nastawiać się na białoryb na wiosnę, chodzi mi o połowy z brzegu, podobno ryba zaczyna w miarę żerować później niż na innych zbiornikach. Większość poprzedniego sezonu spędziłem nad tą wodą, bez nadzwyczajnych efektów. Jakieś opinie o miejscówkach na brzegu na lewo od rybaczówki? Wiem że woda trudna i trzeba ją poznać.

Podrzuci ktoś sensowny wywód na temat wiosny na dziećkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykle bywa tak ze po zejsciu lodu płocie karpie i leszcze zaczynają brać właśnie pod lasem aż do wysokiego napięcia koło Doilidów.Jakoś tak to bywa przynajmniej przez pierwsze 2-3tygodnie ale zazwyczaj dopiero po zmroku i wtedy jeździ tam sporo ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykle bywa tak ze po zejsciu lodu płocie karpie i leszcze zaczynają brać właśnie pod lasem aż do wysokiego napięcia koło Doilidów.Jakoś tak to bywa przynajmniej przez pierwsze 2-3tygodnie ale zazwyczaj dopiero po zmroku i wtedy jeździ tam sporo ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem tamtego roku na wiosnę, w to miejsce, 1 dzień brań , po czym 4 wyjazdy bez skubnięcia, i znowu dzień dwa dobre brania, po czym echo przez tydzień, to potwornie "chimeryczna woda", w miesiącach letnich trafić na dobre brania to już totalna loteria.

Takie pytanko, obczaił ktoś czy mają wpływ na brania te niewielkie ale zauważalne wahania poziomu wody? i co z tym dużym dziećkowickim leszczem? nie miałem z nim przyjemności ani razu w tamtym sezonie, wszystko do 45cm ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie w zeszłym sezonie leszcza większego niz 51 nie widziałem a co do tych wahań to różnie mówią u nas na wschodniej stronie nie miały one znaczenia ale nie wiem jak z braniami "od lasu". No niestety to ciężka woda i rybe trzeba solidnie podnęcić bo jak nie jest na braniu to większość ludzi wraca "o kiju" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, powroty o kiju to standard, ale potrafi wynagrodzić ta woda te bezrybne dni, sęk w tym że na dziećkach nęcić nie wolno żadnym cholerstwem poza ziarnem. Osobiście popieram, bo wszelakie zanęty sypkie,z pieczywa itp. o przecudownych właściwościach wabienia dużych karpi czy amurów to oczywisty kretynizm. Pewnie to odstrasza co większe ryby. Więc ziarno - dozwolone 2kg na dobę. Kilka leszczy i dwie grubsze płocie pozamiatają to w godzinę :mrgreen: norme pasowało by przekroczyć o 5kg ;/ , uwielbiam martwe przepisy...

- malyhary - na wschodnim siadałem tak z 5lat temu, czasem efekty były, siadał gruby karp, zaraz za pasem zielska. Nie wiem jak teraz. Od strony lasu nigdy efektów nie miałem, teraz próbuję zwalczyć to zjawisko i udowodnić sam sobie że coś da się połowić, w z roku na rok słabszych dziećkach :neutral: , jak będzie taki sezon jak poprzedni to zmieniam akwen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety u mnie tez zeszły sezon był bardzo ciezki ale mam nadzieje w tym roku nadrobie z czasem poznam zbiornik a mam go bardzo blisko i zawsze przyjemnie sie nad nim spedza wolny czas szczegulnie nocki sa urokliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.