Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik Dziećkowice


mafusa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy był ktoś dzisiaj na Dziećkowicach we wczesnych godzinach rannych?

pomijam, że woda jak w studni (chociaż ktoś ponoć połowił leszcze nocą z łodzi)

ale te widoki - powietrze przejrzyste, czerwony wschód słońca a od południa (daleko, daleko) chmura i błyskawice - jeśli ktoś robił foty proszę wrzucać

pozdrawiam

kkza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Czyli na dziećkach cisza?Planuję wyskoczyć na łódkę w niedzielę z rańca i pogonić za jakimś zębaczem ze spinem(bo kupiłem se nową wędkę :grin: )Piotrek widział tamtą,ciężka była i bolały ręce od rzucania.Piotrek jaki kolor byś teraz doradził zapiąć :?: na szczupaka,sandacz nadal za białym gania?Ostatnio na 516 parę razy łapałem(płocie,karasie,linki-nie powiem ładne-szczególnie karaś smakował synkowi-linkowi brakło 4cm aby trafił na talerz :lol: )Teraz przyszła pora na jakiego zębatka bo na tym 516 same malutkie (20-40cm) ołówki.Na bulgocie już łowiliście?

Pozdro

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczupaki ostatnio stały na płytkiej wodzie ok 3metry za ośrodkiem żeglarskim i na wprost od rybaczówki na wyspach , a co do sandaczy to standardowo wszystko z głębokości 8m ale było ciepło i słonecznie !!!! a teraz załamanie pogody to sam wiesz czym to grozi na Dziećkach, ryba się przemieści i po zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - wybieram się w sobotę na Dziekowice, a ponieważ jadę aż z Bielska i nie bywam tam za często mam pytanko - jak wygląda sprawa z drapieżnikiem od strony lasu - na co łowic (blaszka/wobler)??

I drugie pytanie - słyszałem że na zbiorniku jest zakaz używania zanęt sypkich ?? Czy to prawda - a jeśli tak to czym najlepiej nęcic??

Dzięki za pomoc - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam kolegów po kiju.

Jako nowy na forum najpierw chciałbym wszystkich serdecznie powitać. Moja przygoda z wędkarstwem rozpoczęła się jakieś 15 lat temu, ale była nieszczęśliwie przerwana na prawie 10 lat. W tym roku powróciłem do spinningu - niestety trzeba się uczyć wszystkiego na nowo...

Zacząłem od Paprocan, ale mam już dosyć kaleczenia "pistolecików" i w niedzielę uderzyłem na Imielin. Liczyłem, że podejrzę miejscowych łowców sandaczy i szczupaków, ale okazało się to błędem. Niestety bez wcześniejszego rozeznania tematu w godzinach ~7 - 17 opłynąłem prawie cały zbiornik i NIC (nowa definicja słowa "nic" to 1 okoń ~15cm :razz: ). Łowiłem na wszystko, co miałem aktualnie ze sobą (wahadłówki 5-20g, obrotówki pojedyncze 1-4, podwójne, twistery w kolorach od białego przez brokatowane po prawie czarne, kopyta relaxa w różnych kolorach i rozmiarach, ciężkie gumy goldfish'a). Załamany efektami postanowiłem przeszukać internet i natknąłem się na ten wątek. Gdybym wiedział choćby połowę tego co się dowiedziałem z tej lektury może wynik byłby nieco inny. Może...

Mam prośbę - czy ktoś byłby tak uprzejmy i na zdjęciu np. z Zumi.pl, maps.google.pl lub jakimś planie barymetrycznym zaznaczył wspomniany "bulgot", "patyki" i inne ciekawe miejscówki? lub ewentualnie wrzucił je na jakichś fotkach? Niestety jestem wzrokowcem i jak nie zobaczę to ciężko mi będzie się tam dostać mając w pamięci jedynie suchy tekst. A może ktoś zechciałby przez jakiś weekend "popracować" w charakterze przewodnika po imielińskim morzu?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc

Pozdrawiam serdecznie

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na 7 stronie tego tematu Piotrek mi tłumaczył i przystępnie opisał nawet w metrach ciekawsze miejsca-może to Ci pomoże a na ten bulgot właśnie kierujesz się w tą stronę.Jak będziesz mijał starą pompownię a później jachty to patrz na przeciwległy brzeg będzie widać taką kępę drzew(przerwa-wspomniana kępa-przerwa) na nią się kieruj(w stronę przeciwnego brzegu).Szczerze mówiąc najlepiej poznawać ten zbiornik ze "starym wyjadaczem", ja poprosiłem właśnie Piotra i nie żałuję bo w ciągu paru godzin dowiedziałem się więcej niż przez miniony rok :grin: .Tu już koledzy nieraz mówili o tym zbiorniku że to studnia i coś w tym jest.Więc zamiast wertować mapy popytaj na miejscu lub nagraj z kimś na forum wypadzik-POLECAM-na pewno nie odmówią :wink:

POZDRAWIAM

Andrzej

Ps. okonki piętnastki mi również najczęściej wpadają :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej po sobocie dam znać ale dopiero w poniedziałek !!!

Jak patrzę na prognozy pogody to w niedziele za okoniem raczej na kanał na stare wyspy między zielsko i obok na płytkim zalanym na 2 mety , szczupak ten większy to pewnikiem w kanale będzie siedział albo przy bulgodzie od strony wielkiej przepompowni .

Ja pomacam za sandaczem i szczupakiem tym większym ,pistolety siedzą na płytkim i maszkiecom płotki i uklejki. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: dzięki Piotrek za wskazówki.Tych dwóch miejsc na pewno nie obskoczę(chyba że motorówką :mrgreen: ) ,jeżeli pojadę skoncentruję sie na jednym.Myślałem o tym bulgocie bo jeszcze tam nie zajrzałem no i wypad jak dojdzie do skutku to będzie z forumowiczem ,Brysonem który jest również zainteresowany bulgotem. Więc do wioseł panowie-trza wzmocnić mięśnie przed holem taaakiej ryby :mrgreen: .Chciałem też spróbować z tym bocznym trokiem,poczytałem na forum trochę,mam paproszki ,ołów.Rzucałeś tym zestawem coś ostatnio,bo wiem że też masz :???: Zobaczę jak mi to by szło a jak nie to spin bo nie chce mi się jeszcze za żywcem gonić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar skoczyć na bulgot (2,5 kilosa na wiosłach :mrgreen:)

z bocznym trokiem /wiesz jak ta metoda się nazywa :mrgreen: /

to koniecznie ołów zakładaj pomiędzy 6 a 10 gram !!!

6 gram jak łowisz od powierzchni do połowy wody !!!!

a 10 gram jak z dna !!! tam jest 8-10 metrów wody pamiętaj o tym.

Na okonia biały, motoroil , i ponoć ostatnio fiolety ???

Jak obskoczysz to daj znać jak było.

Połamania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam nie wiedzieć :mrgreen: przecież mi to pokazywałeś :grin: .Gorzej z tym ołowiem bo mieli najmniejsze 15g.Zawsze jak po coś idę to już nie ma.Tej kotwiczki podwójnej nielutowanej do dziś nie dostałem :!: .mam tą co mi dałeś i 2 nie co duże.Spróbuję to jakoś dociążyć.Gumek parę mam to popróbuję z każdą.muszę tylko przysiąść żeby to powiązać.Co do odległości to jeżeli tam są ryby to trza po nie iść bo bliżej nie chcą podejść :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczny trok spisał mi się doskonale,byliśmy na tym bulgocie(tylko 2 łodzie w tym nasza).Okoń brał doskonale na jasną zieleń z żółtym ,na taki niby fiolet i srebrną blachę.Gdybym był bardziej sprawnym spinningistą to dwucyfrowa ilość była by zaliczona.Mam nadzieję że Bogusia nie zniechęciłem do Dziećkowic brakiem szczupłego-następnym razem na pewno będzie :wink: a i sandacza też wytargasz - cierpliwości(podobno to cecha wędkarzy :mrgreen: )Dziś to był tylko mały rekonesansik.Jak dla mnie zabawa z okoniami była przednia.Boguś przyniósł mi szczęście-znów wyciągałem rybki z wody na Dziećkowicach :mrgreen: .Dzięki i życzę sukcesów w połowach sandałków no i sumów :wink:

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to łowią :wink: więc wolno tylko najpierw wykonaj rekonesans za dnia co do najlepszego miejsca .Widziałem że więcej wędkujących z brzegu jest od strony Dziećkowic no i przygotuj się na kontrolę :lol: -pamiętaj że dopuszczone jest nęcenie tylko ziarnem i to w ograniczonej ilości 2kg/wędkarz/doba.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.