Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kormoran Legnica


nanikosz

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o garść informacji o łowisku. Jak to jest z tym czyszczeniem? Czytałem na formach że co 2 lata i przenoszenie ryb? Czy to prawda? Jak dostęp do łowiska jest swobodny? Czy kąpielowicze nie przeszkadzają? Jak z wędkowaniem w nocy? Jak populacja karpia? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Z tym czyszczeniem, to ponoć już rzadziej niż co 2 lata, a do tego nie spuszczają wody całkowicie, tylko odgradzają jakąś część akwenu i odłowione ryby są tam wpuszczane - to info od kilku wędkarzy z Kormorana. Populacja karpia jest dosyć duża, nie wiem jakie są największe osobniki, podobno i powyżej 10kg, ale osobiście widziałem jak wyciągali cztero i pięciokilogramowe.

Oprócz tego dużo lina i szczupaka oraz bardzo ładne okonie.

Plaża stanowi jakieś 15% linii brzegowej, natomiast okoliczna młodzież okupuje niestety miejsca przeznaczone dla wędkarzy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie wędkował? napisałem do koła ale bez odpowiedzi. na nacie brak jakichkolwiek informacji?może jednak ktoś coś wie i podzieli się.
A co Ci mają odpisać jak ratują ryby by nie poszły z Czarną :twisted::mrgreen:

http://fakty.lca.pl/legnica,news,41306,Na_Kormoranie_worki_z_piaskiem_transportuja_lodziami.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KORESPONDENCJA WYMIENIONA Z GOSPODARZEM KOŁA PZW "LEGNICA MIASTO"

Dzień Dobry!

Piszę do Państwa jako do gospodarza wody. Próbowałem na stronie PZW znaleźć jakieś informację o łowisku ale nie udało się. Planuję przyjechać na karpia i proszę o garść informacji. Czy akwen jest ogrodzony czy jest swobodny dostęp? Czy można wędkować w nocy? Czy obowiązują dodatkowe opłaty? Oraz jak wygląda populacja karpia? Na forach piszą o czyszczeniu łowiska co 2 lata i przenoszeniu ryb. Pozdrawiam

Odpowiedź:

Witam! Kolegę. Praktycznie wszystko co przeczytałem jest prawdą, mogę tylko dodać że kąpielisko na którym znajduje się plaża jest ogrodzone, stanowiska wędkarskie poza terenem kąpieliska są ogólnodostępne dla wędkarzy i jest ich około 20. Ponieważ "Kormoran" jest usytuowany w obrębie miasta jest oblegany przez starszych wędkarzy i młodzież, nie ma też zakazu łowienia w nocy, głębokość akwenu jest około 1,5 m a w okolicy skoczni na kąpielisku jest około 4 m. Akwen jest co rok intensywnie

zarybiany, wpuszczane jest około 1 tony: płoci, karpia. lina, szczupaka, okonia, i innej drobnicy z odłowów. Ponieważ zbiornik jest odławiany co 2 lata, to wielkich okazów nie ma się co spodziewać np: karp do 4 kg, szczupak około 3 kg.

Z wędkarskim pozdrowieniem

wędkarz gawędziarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w piątek 5.07.2013 złowiłem okonia 20cm, oraz szczupaka około 45cm podczas 30 minut łowienia. Wszystko wróciło do wody. Ogólnie był widoczny ruch w wodzie. 6.07.2013 o godzinie 7:00 na łowisku było więcej wędkarzy niż ludzi w Tokijskim metrze. Nie było nie blachy zamoczyć. Przegięcie pały normalnie. 7.07.2013 o godzinie 19.00 - brak brań, wędkarzy mało max. 4-6 stanowisk zajętych. Uwaga na komary, mają parcie jak półTUSK na władze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ktoś coś więcej powie o kormoranie ?

W zeszłym roku jako że do zbiornika autem mam 4 minuty to bywałem dość często.

Efekt ? Linki 28-35cm szczupłe na blache ale to kurduple <50cm i niekończonca się liczba krasnopiórki :) Często widziałem jak targali karpiki do 4kg i spore karaśki.

Jakie macie Wy doświadczenia ? Która strona na co łowicie i jakie efekty ?

ps. Wiem że z łodzi nie można ale czy można łowić z wysp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.