Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Szwecja - gdzie??


artech

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 188
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam swoje miejscówki w Szwecji ale to totalne zadupia a lódkę mam od zaprzyjaźnionych szwedów. Wiem, że mój kolega zajmuje się organizowaniem wyjazdów do Szwecji na sprawdzone łowiska sandaczowe i szczupakowe ale odkąd moje kroki kieruję do Norwegii to nie interesowałem się tematem. Mogę zapytać jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Darboch, na pewno Ci takową dostarczę...Z niepokojem już myślę czy będę miał się czym chwalic...Wiesz jak to jest jak jedziesz i prosisz rybę żeby się wykazała częstymi braniami :mrgreen:

coś chyba mi się zdaje, że relacji jakiejkolwiek się nie doczekam :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Darboch, na pewno Ci takową dostarczę...Z niepokojem już myślę czy będę miał się czym chwalic...Wiesz jak to jest jak jedziesz i prosisz rybę żeby się wykazała częstymi braniami :mrgreen:

coś chyba mi się zdaje, że relacji jakiejkolwiek się nie doczekam :neutral:

witaj Darboch.Przepraszam za duuuuużą zwłokę ale problemy zdrowotne nie pozwoliły mi sięgac po komputer....Tak to już bywa.Za szybko lecą te lata.....ale do rzeczy.Relacja będzie i jestem pod WIELKIM wrażeniem Twojej wyprawy do Norwegii.Piękne krajobrazy i zdjęcia...Moje takie nie będą.Jak widzę Szwecja to nie Norwegia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam wszystkich i życzę Spokojnych Świąt.Pawro5.Byłem w tamtym roku z kilkoma przyjaciółmi w domku w Szwecji,który tu pokazałeś.Piękna okolica.Domek rzeczywiście położony w samotni w towarzystwie pięknych i rybnych jezior.Ale pomijając wszystko inne w życiu nie pojadłem tylu wędzonych węgorzy co tam.Szczupaków i sandaczy mam już dość chociaż więcej sandaczy łapaliśmy na helgasjon niż na jeziorach przy tym domku.W tym roku jedziemy tą samą ekipą w październiku.Pewnych rzeczy nie można sobie odmawiać.Pawro5 odezwij się jak będziesz na forum.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę na wyjazd zorganizowany od 19.05 na szkiery do Valdemarswik. Po wyjeździe na pewno coś napiszę i podzielę się przeżyciami. Koszt takiej przyjemności to niestety koło 3 tyś.

Spotkamy się więc na promie, o ile płyniesz w dzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RafałNP, mam kolege który regularnie tam jeździ. Co Cię interesuje to może jakos uda się pomóc ?

Będę wdzięczny za pomoc :lol:

Interesuje mnie w jakich miejscach łowili sandacze,z dna,czy raczej z otwartej wody na trolling,co było najbardziej skuteczne-gumy,woblery,jakie kolory,gramatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RafałNP, mam kolege który regularnie tam jeździ. Co Cię interesuje to może jakos uda się pomóc ?

Będę wdzięczny za pomoc :lol:

Interesuje mnie w jakich miejscach łowili sandacze,z dna,czy raczej z otwartej wody na trolling,co było najbardziej skuteczne-gumy,woblery,jakie kolory,gramatury?

PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Nie ma w tym jeziorze sandaczy, woda przezroczysta, prześwietlona (2-3m pod pow. wody widzisz atak zębatego na przynęte) i turkusowa, sporo roślin np. rdesty wystawiają szyszki na 4.5-5.5m, inna niż gdziekolwiek w Szwecji, głębokość nie powala, największa głębia około 12m, długość zbiornika około 12km, szerokość 1km - 3km, średnia głębokość 5m - 6m. Szweddzy wędkarze uważają te jezioro za najlepsze szczupakowe łowisko w tym kraju. Każdy chwali swoje, ale rzeczywiście nie słyszałem i nie łowiłem na bardziej rybnym (szczupak, okoń, węgorz, lin) akwenie. Moje zdanie :najlepsze łowisko szczupaka południowej Szwecji. Piszę o J.BOREN, natleniona, chłodna woda jest wynikiem połączenia tego eldorado kanałem z drugim co do wielkości w Szwecji gigantem J.Vatern. Właśnie z tego olbrzyma wpływa ta czysta, chłodna i natleniona woda, ale także imponujące osobniki w/w gatunków ryb w celu odbycia tarła na łanach podwodnych łąk, z których już nie wracają ponieważ znajdują w Boren wystarczające skupiska cennego pokarmu w postaci przeolbrzymich i licznych ławic białej ryby. Po wpisaniu na google nazwy tego jeziora, znajdziecie wiele opisów, na stronie wędkarskiego świata dwa filmy, na stronie Mikado opisy z wypraw. Jeśli jakieś zapytania z chęcią odpowiem i opowiem kilka zdarzeń z nad tego jeziora. Pozdrawiam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

od kilku lat jeżdżę z przyjaciółmi na ryby do południowej Szwecji za pośrednictwem tego biura/novasol/ i jesteśmy zadowoleni.Koszty wynajmu domku są małe.Właściciele domków mają na miejscu łodzie i silniki za naprawdę małą cenę i załatwiają wszystkie formalności związane z akwenami i kartami wędkarskimi.Z jednym Szwedem u,którego wynajmujemy domek już 3 raz z rzędu dogadaliśmy się tak,że dzwonimy do niego i rezerwuje nam domek poza novasolem co wychodzi jeszcze taniej...jakieś 25-30 zł za osobę na dobę.Domek leży 500 m od jeziora Mockeln.Droga przez las,prywatny pomost i ryby...sandacze,piękne sumy i szczupaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.