Skocz do zawartości
tokarex pontony

Uklejówki


Uklejarz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na oku Alborelle Evergreen'a 5m .

Kosztuje od 120 zł (okonek.com.pl) do ponad 180zł (!) (sklepmikado.pl)

Może ma ktoś z Was ten kij?

Co o nim sądzicie?

Możecie polecić coś innego w tym przedziale cenowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Uklejówka za 120 zł ???

Nawet jak bym spał na kasie i zamiast papieru toaletowego używał stówek to za uklejówkę tyle kasy bym nie dał.

Najtańszy kijek jaki jest na rynku wystarczy. A do połowu uklei wystarczający jest 3 m ,ryby te łowi się w pobliżu brzegu . Dłuższy kij = wyższa cena + ciężar.

Ale to Twój wybór i Twoja kasiorka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemasz racji ESSOX, najtańsza uklejówka wystarczy gdy łowisz sobie żywczyki, ale jeśli chcesz łowić ukleje na zawodach, to musi to być leciutkie dynamiaczne wędzisko, a ukleje czasami są dalej od brzegu, on jak rozumiem chce łowić ukleje na zawodach, bo są tacy ludzie, którzy tłuką setki uklei, i na tych rybach wygrywają zawody, ale o wędce samej ci nic niemoge powiedzieć, bo ja się w uklejki niebawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalgon Dokładnie!

Teraz używam - na ukleje- uklejówki 3,3 m za 5zł ze sklepu

"wszystko po 4 zł" :mrgreen:

Ale że jako łowie ukleje na kg to se kupuje coś bardziej "wyczynowego"

A ta mikado i tak jest tania .

Facet z wędkarskiego mi mówił że uklejówa Temptation może pęknąć przy nacisku na blank :? więc wole chyba tego evergreena i te kilkanaście gr więcej :mrgreen:

Się oswoje troche z tańszym węglem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemasz racji ESSOX, najtańsza uklejówka wystarczy gdy łowisz sobie żywczyki

No właśnie o takim łowieniu myślałem pisząc odpowiedź . Nie jest nigdzie w pierwszym poście zaznaczone ,że uklejówka ma być dla zawodnika łowiącego na zawodach metodą szybkościową.A ukleje jak są daleko to odpowiednią zanętą możesz ściągnąć praktycznie pod same nogi.

Wyczynowa uklejówka jest lekka jak piórko i kosztuje kilka stówek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wydaje mi się – nieskromnie mówiąc Szanowni Koledzy -, że się mylicie.

Nie cena, a przydatność odgrywa tutaj rolę, bo dlaczego jeden zadowala się samochodem marki Trabant, a drugi kupuje samochód Mercedesa? Funkcja się liczy, nie cena.

Wędka i wędka, to dwie różne przydatne funkcje każdej z nich. Oczywiście, można się zadowolić bacikiem 3 m za 15 zł, ale jaki z niego pożytek na szybkościowych zawodach wędkarskich? Do złowienia kilku żywczyków, owszem.

Można też bacika kupić na zamówienie. Producent najpierw sprawdzi twój charakter (a więc czy jesteś nerwowy, czy ślamazarny). Nerwowemu zrobi tzw. koński ogon. Ślamazarnemu sztywny, szybki kijek.

Nie jest to więc takie proste, jeśli ktoś łowi, lub chce łowić *zawodowo*. Dotyczy ta zasada wszystkich wędzisk, nie tylko tutaj omawianej uklejówki, którą jeśli weźmiesz w trzy palce za sam dolnik i się nie męczysz, TO DOBRA i *dobra cena*.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie uzywałem w prawdzie tej najnowszej jak to mówie "alborellki" :razz: ale mam starszy model z 2002 roku i powiem ci ze jest zarabista. Łowi się nia idealnie. Szybko i pewnie podciagasz uklejki i wiesz co? Nie musisz sie bać że ci sie tak łatwo złamie. Mozesz mi wierzyć lub nie ale mój rekord na nią to prawie półkilowa płotka, która zapłątała się gdzieś pod stadem uklejek. Polecam wedeczke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.