Skocz do zawartości
tokarex pontony

IX Ogólnopolski Zlot Sympatyków Haczyk.pl


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na relację z IX Ogólnopolskiego Zlotu Sympatyków haczyk.pl. Od razu wspomnę, że relacja zdjęciowo-tekstowa to dopiero początek, bo znacznie więcej materiału znajdzie się w filmach. :wink:

W tym roku zlot odbył się w Oleśnikowej Dolinie niedaleko Błędowa. O miejscu zlotu wiedzieliśmy, że to kameralne łowisko z dużymi rybami i takim okazało się w rzeczywistości.

Na miejscu zlotu pojawiam się z rodziną 14.08 wczesnym popołudniem w tym samym czasie dojeżdżają Tadeusz i Krzysztof z żonami, chwilę później Madman z rodziną- czyli mieszkańcy obu wysp.

Wita nas widok niewielkiego- kameralnego łowiska w "angielskim stylu", z wyspami, zatopionymi drzewami i jednocześnie dobrze zagospodarowanego- z wygodnymi stanowiskami dla wędkarzy, sklepikiem wędkarskim i dostępnym cały czas na łowisku gospodarzem- Mateuszem.

normal_IMG_0407.JPG

normal_IMG_0406.JPG

normal_IMG_0409.JPG

normal_IMG_0408.JPG

Jak się okazało, teren był idealnym dla licznej grupy dzieciaków, które pojawiły się na zlocie. Mogły grasować po łowisku położonym z dala od ruchu samochodów i innych domostw.

Również kwatery okazały się bardzo przyzwoite tak w części hotelowej jak i na wyspach.

Zaczynamy rozkładać obozowisko.

normal_IMG_0455.JPG

Wieczorem dojeżdżają Gregorek, Trini, Łukasz i Paulina

normal_IMG_0439.JPG

normal_IMG_0442.JPG

Łowisko wydawało nam się dość łatwe ze względu na swą niewielką powierzchnię i duże zagęszczenie ryb. Pierwszy dzień zlotu pokazał, że nie będzie łatwo- przyniósł pięknego amura złowionego przez ojca Madmana (patrz wyżej), jednak oprócz tej ryby niestety popołudnie i noc nie przynoszą efektów mimo zróżnicowanych przynęt na jakie łowimy.

Rano ze zdziwieniem stwierdzamy, że łowiący niedaleko nas wędkarz miał w nocy całą masę brań! Igor, bo tak miał na imię ten wędkarz, okazał się kluczową osobą dla naszego wędkarskiego sukcesu na zlocie. Od słowa do słowa dowiadywaliśmy się wielu ciekawych informacji na temat łowiska- w tym wszystkiego o niecodziennych preferencjach ryb i skutecznych przynętach.

Później spędziliśmy jeszcze sporo czasu na rozmowach z Igorem. Myślę, że w imieniu wszystkich zlotowiczów- dziękuję temu otwartemu koledze i świetnemu wędkarzowi za wspólnie spędzony czas i rady, które przyniosły nam wiele pięknych ryb. Mam nadzieję, że Igor- tak jak obiecał- zajrzy na forum i od czasu do czasu będzie chciał się podzielić swoją dużą wiedzą o rybach i przyrodzie.

Po zaopatrzeniu się w niezbędne przynęty wreszcie zaczynamy łowić. Najpierw branie u mnie, ale amur około 90 cm spina się przy brzegu. Zaraz po tym idę zrobić zdjęcia pięknego karpia Madmana

normal_IMG_0104.JPG

A tymczasem na moim kiju Gregorek holuje amura około 8 kg

normal_IMG_0466.JPG

normal_IMG_0472.JPG

Niedaleko padło jabłko od jabłoni, mój Krzysiu też garnie się do kamery.

normal_IMG_0454.JPG

Dojeżdżają kolejni uczestnicy zlotu Bronek i Radek z rodzinami oraz Amator z rodziną. Tylko w tym dniu udało się zgromadzić część ekipy do zdjęcia grupowego, później zbyt wiele i zbyt szybko się działo, żeby zebrać wszystkich na raz w jednym miejscu.

normal_IMG_0476.JPG

Później zaczyna się ostra jazda z rybami- Gregorek wyciąga kolejnego pięknego amura około 10 kg.

normal_IMG_0480.JPG

normal_IMG_0488.JPG

Wyspiarze też nieźle łowią. Tadek wyciąga upragnionego amura

normal_IMG_0112.JPG

Jego brat Krzysztof również nie próżnuje i łowi piękne karpie. Żona dzielnie podbiera.

normal_IMG_0111.JPG

normal_IMG_0127.JPG

Na naszych zestawach wieszają się też niebrzydkie leszcze

normal_IMG_0108.JPG

Na wyspie Tadek rozbrykał się z amurami. Łowi skutecznie w trudnym, zaczepowym łowisku

normal_IMG_0115.JPG

Tego dnia urządzamy też sobie imprezkę przy grillu i śledzikach które przywiozłem z tegorocznych nadmorskich połowów. Więcej na filmie.

Bronek ma pecha- spinają mu się dwie duże ryby, ale wreszcie skutecznie holuje.

normal_IMG_0123.JPG

Wieczorem dojeżdża Tomik z rodziną i spędzamy czas do nocy na rozmowach przy kijach.

Próbuję też złowić sandacza na rybkę. Mam branie już po 10 minutach od zarzutu, ale moje niedbalstwo powoduje, że ładny sandacz spina się przy brzegu... Do rana nie ma już brań na rybkę ani na wątrobę zastawioną na suma.

Rano budzi mnie odjazd na mojej wędce a całą czarną robotę odwala Trini holując ładnego lampasa.

normal_IMG_0502.JPG

Dzieciaki nie nudzą się ani na chwilę dzięki gromadzie przyjaznych psiaków.

normal_IMG_0512.JPG

Tymczasem kolejni haczykowcy łowią ładne ryby. Nawet Radek, dla którego to pierwsze wędkowanie, złowił pierwsze ryby i żonie ciężko było go namówić na przerwę śniadaniową. Tu Łukasz (mozambikanin) ze swoim karpiem

normal_IMG_0526.JPG

normal_IMG_0533.JPG

Mariusz (Amator) długo nie ma szczęścia do ryb, ale aktywnie pomaga innym

normal_IMG_0519.JPG

Wreszcie i on może uśmiechnąć się do zdjęcia z ładną, pełnołuską rybą

normal_IMG_0538.JPG

Wieczorem i Tomik może się pochwalić swoją nową życiówką, amurem 8 kg

normal_IMG_0103.JPG

Ostatnia noc przynosi kolejne ryby m.in. dziesiątkę u Gregorka

normal_IMG_0543.JPG

Oraz ładną rybę u Bronka a u mnie niewielkiego sandacza.

Tej nocy znów dyskutujemy przy grillu.

Ostatni dzień to już wyjazdy kolejnych zlotowiczów- ciężko się rozstawać...

normal_IMG_0111%7E0.JPG

ale cały czas trafiają się niezłe ryby

normal_IMG_0562.JPG

normal_IMG_0101.JPG

Wreszcie najbardziej zawzięta wędkarka- Paula łowi pięknego karpika koi.

normal_IMG_0105%7E0.JPG

Może spełni trzy życzenia? :mrgreen:

normal_IMG_0108%7E0.JPG

Ostatnie ryby zlotu

normal_IMG_0118%7E0.JPG

normal_IMG_0120.JPG

Wreszcie nadchodzi czas pożegnań... Dzieciaki nie potrafią utrzymać łez... Żal wyjeżdżać.

Cztery dni minęły bardzo szybko... Ja będę ten zlot wspominał bardzo dobrze. Poznałem kilku nowych, świetnych ludzi, spędziliśmy czas w uroczym, kameralnym miejscu, w tradycyjnie przyjaznej, rodzinnej atmosferze.

Co ciekawe, mimo niemałego przecież doświadczenia wiele się nauczyłem nowego o karpiowaniu. Na wiele miejsc na moich łowiskach spojrzę inaczej. Czasem szukając miejsc do położenia zestawów warto zamiast na horyzont spojrzeć pod nogi i zrezygnować z rutyny w zakresie przynęt.

Dziękuję właścicielom łowiska za życzliwe przyjęcie, gospodarzowi Mateuszowi za pomoc i dyspozycyjność o każdej porze. W zlocie wzięło udział ponad 30 osób, które stworzyły niezapomnianą atmosferę, dzięki której już dzisiaj nie mogę się doczekać kolejnego X Zlotu Sympatyków haczyk.pl. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

to i ja się pochwalę.

to już można nazwać życiówką :lol:

Gregorek dzięki za nauki bo dzięki nim wyciągnąłem tego smoka :lol:

No ładny- tego akurat nie widziałem na żywo :wink:

ps Tomek cholera jak wstawiać takie miniaturki zdjęc jak ty?

Tu masz wszystko opisane krok po kroku: Instrukcja dodawania zdjęć do galerii haczyk.pl

Bardzo udany zlot. Rodzinna atmosfera, świetna organizaca, dobre łowisko i warunki pobytu do tego złowiona ryba większa niż wszystkie dotychczasowe razem wzięte :wink::lol:

Do zobaczenia na kolejnym X zlocie :cool:

Miło słyszeć :wink: Oprócz świetnej atmosfery- mnie najbardziej cieszy, że każdy poczuł na kiju ładną rybę. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć ode mnie

thumb_Obraz_021%7E1.jpg

thumb_Obraz_024%7E0.jpg

Tomek i Grześ w akcji

thumb_Obraz_035%7E0.jpg

Grzegorz i jego ryba :mrgreen:

thumb_Obraz_038%7E0.jpg

Zdjęcie grupowe

thumb_Obraz_041%7E0.jpg

i jeszcze raz

thumb_Obraz_076.jpg

Grześ i Tomek w roli zaklinaczy :twisted:

thumb_Obraz_082.jpg

Łukasz dzielnie kręci

thumb_Obraz_090%7E0.jpg

Marcin ze swoją zdobyczą

thumb_Obraz_104%7E0.jpg

Leniwe pakowanie do wyjazdu

thumb_Obraz_119%7E0.jpg

Mój karpik na zakończenie zlotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do obejrzenia drugiej części filmu ze Zlotu :cool:

W tej części kolejne ładne ryby wyholowane przez haczykowców, ale również kilka przegranych walk- szczególnie Bronka, ale i do niego w końcu uśmiechnęło się szczęście.

Oprócz tego wieczorna imprezka przy grillu, domowej roboty śledzikach i czymś mocniejszym :wink: Wszystko z dużą dozą humoru i dobrej zabawy. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trzecia i ostatnia część filmu ze Zlotu. Haczykowcy holują kolejne dwucyfrowe ryby- czasem jednocześnie. Można też zobaczyć hol gigantycznej ryby Łukasza- z zaskakującym zakończeniem :wink: Do zobaczenia za rok na X Zlocie Sympatyków haczyk.pl! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitalnie się bawiliście Panie i Panowie !

To prawda, to był niezapomniany zlot! :wink: Wpadnij na kolejny :grin:

Będzie trzeba :) Data właściwie stała co rok, więc jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego za rok będę się bawił z Wami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.