Skocz do zawartości
tokarex pontony

sq1gym

Użytkownik
 • Ilość dodanej zawartości

  33
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

4 Neutral

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Szczecin
 1. Co nabyłeś jak to nie tajemnica? I daj znać jak się sprawuje, jak już dotrze do Ciebie.
 2. Kupuj teraz. Do wiosny będzie czas na trening. Ze mnie sąsiedzi mieli pewnie niezły ubaw jak kupiłem pierwszy zestaw. Zimą, wody pozamarzały, na innych zakaz spinningu a do wędki ciągnie. Rzucałem na trawniku pod blokiem 😁 W poprzednim poście chodziło mi przede wszystkim o to że zbyt lekkimi przynętami ciężko się nauczyć i łatwiej o brodę na szpuli a to wku.... i zniechęca. Szkoda przez taką głupotę jak źle dobrany zestaw na początek, zrazić się do czegoś co jest tak naprawdę fajne.
 3. Jak nie łowiłeś nigdy castem to na początek odpuść sobie łowienie na bardzo lekko. To prowadzi tylko do rozczarowań. Cast jest super ale zacznij od segmentu powiedzmy przynęt szczupakowych. Zakres gdzieś 10-30 gram. W nim jest najwięcej dostępnego sprzętu za rozsądne pieniądze. Generalnie im lżej tym trudniej i drożej. Jak opanujesz podstawy i ci się spodoba to zainwestujesz. Poniżej 2 gram już ciężko zejść z przynętą. Szczególnie mniej lotną. Zobacz na jerkbait.pl. Tam są wątki: łowienie białorybu na spinning, casting ultra light i różne inne dla początkujących. To kopalnia informacji.
 4. U mnie spoony zdecydowanie się sprawdzają. Łowię w miejscach mocno zarosniętych dlatego najczęściej używam rapali ratlin minnow spoon bo mają antyzaczep. Łowiłem na podobne z aliexpress, brania też są, ale mają gorszy antyzaczep. Trochę twardszy i mniej sprężysty drut. Na gryzonie nie łowiłem.
 5. Uzupełniając (poprzedni post nie dał się edytować): Punkt 15 dotyczy wód poza obwodem 5. Punkt 18 dotyczy obwodu 5. na obwodzie 5 spinningować można do końca lutego. Od 1 marca do 30 kwietnia jest zakaz połowu metodą spinningową i trollingu. Granice portu morskiego: http://www.port.szczecin.pl/granice-portu-morskiego-szczecin/ Zakaz spinningu w portach na podstawie Rozporządzenia MRiRW z dnia 6 lipca 2015 r. + zmiana z dnia 4 listopada 2016 r. (strona 4 dokumentu, paragraf 5, punkt 4): http://szczecin.oirm.gov.pl/main_libs/files/assets/1/Przepisy/UAKTUALNIONE WeDKARSKIE po zmianach.pdf
 6. Na obwodzie nr 5 teraz spinningować można. Nie wolno na innych wodach (kanały, jeziora) PZW. Obowiązuje też zakaz spinningowania od 15 września do końca lutego w obrębie portów morskich. Czyli dla nas wszystkie wody Urzędu Morskiego od Trasy zamkowej aż do Skolwina, wyłączając jezioro Dąbie. Mapa z obszarem portu jest dostępna na stronie portu.
 7. Sprawdź przepisy. Nie wiem czy warto na 4 metry czy większy. Specjalistą nie jestem ale chyba od długości 3,5 metra zmienia się obowiązkowe wyposażenie, które trzeba mieć. Dochodziły tam chyba: bosak, koło ratunkowe, gaśnica, apteczka i coś tam jeszcze. Jak to wszystko na 4m ponton wrzucić to będzie mniej miejsca niż na 3-metrowym.
 8. Ten Decathlonowski w wersji 5 m jest już dość ciężki, natomiast 4 m jak najbardziej ok. Moje dzieciaki nim łowią od dwóch sezonów. Fajny jest też Jaxon Silver Shadow. 4 metrowych nie widziałem, 5 metrowe są. Przekracza trochę twój budżet, bo kosztuje 70-75 zł ale bardzo fajny. Lżejszy od 5 m z Decathlonu. Sam mam 6 metrowy Silver Shadow SPX i jestem z niego bardzo zadowolony, ale to już większy wydatek.
 9. Mam wersję 360. To zdecydowanie nie jest kij od szczotki. Akcja właśnie raczej progresywna i ładnie amortyzuje odjazdy ryby. Kolega ma taki sam, na przyponie z żyłki 0,18 wyjął sumka 5,5 kg. Byłem świadkiem. Wykonanie jak dla mnie jest ok. Nie mam do czego się przyczepić, ale nie jestem estetą oglądającym lakier na przelotkach przez lupę czy nie ma mikropęknięć. Generalnie, jak dla mnie bardzo fajny kijek.
 10. Dotyczy wód Urzędu Morskiego czyli SUM http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1855/1 Granice portu w Szczecinie: http://www.port.szczecin.pl/granice-portu-morskiego-szczecin/
 11. Lekki i w dość rozsądnej (jak dla mnie) cenie jest Jaxon Silver Shadow SPX 600. Kosztuje około 160 zł, waży 218g według opisu producenta. Moje dzieciaki 7 i 8 lat dają radę. Ale najchętniej łowią zwykłym 4 metrowym batem za 20-kilka zł z Decathlonu.
 12. sq1gym

  Parnica

  Byłem wczoraj wieczorem ze spinem przy ujściu Zielonego. Kompletna pustka, ani brania. Poza mną żadnego wędkarza. Na samej Parnicy nawet drobnicy nie było widać. Jedynie pod mostem kolejowym trochę drobnicy i pojedyncze rzadkie ataki na nią były.
 13. sq1gym

  Węgorze 2016

  http://monitor.pogodynka.pl/#map/19.533,52.1384,7,true,false,0 Link do mapy stacji pomiarowych na rzekach (albo przez stronę www.pogodynka.pl, zakładka "rzeki" z lewej strony). Część stacji ma też pomiar temperatury wody.
 14. Zastanów się dobrze nad długością łodzi. Przy długości powyżej 3,5 metra zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury, bodajże ostatnie z 5 listopada 2010 r. znacznie wzrastają wymagania co do wyposażenia łodzi w: bosak, koło ratunkowe, gaśnicę itp. W efekcie jak weźmiesz wszystkie te graty to będzie mniej miejsca niż na łodzi 3,40 m.
 15. sq1gym

  Parnica

  Lewa strona mostu (Bulwar Gdański) PZW. Prawa strona mostu (Bulwar Śląski) SUM. Oczywiście po drugiej stronie Parnicy tak samo lewa strona mostu - PZW, prawa - SUM.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...