Skocz do zawartości
przewodnicy wędkarscy     przynęty na bolenie

oldBolo

Użytkownik
 • Ilość dodanej zawartości

  328
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  19

oldBolo last won the day on June 1

oldBolo had the most liked content!

Reputacja

318 Excellent

O oldBolo

 • Urodziny 03.08.1969

Informacje o profilu

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  Wrocław
 • Zainteresowanie
  http://www.resulto.pl/

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. oldBolo

  rzeka Ślęza

  Duża woda przygięła/przytopiła zielsko i było gdzie porzucać muchą. Nie byly zbyt chętne do wychodzenia ale zawsze coś na poprawę humoru było. Wszystkie 40tki (to chyba) porezerwowałeś dla siebie Jaceen Łowiłem w sobotę wieczorem 1,5h - 7 kleników +/- 25 cm. Zielsko na brzegach max wysokie i nie ułatwia zadania. (wcześniej na Odrze sympatycznego sumika złowiłem na gumę bo bolki nie chciały gryźć z powierzchni)
 2. oldBolo

  WROCŁAWSKA ODRA

  Witam, Wirus namieszał w planach wyjazdowych, urlopy teraz kolidują, ekipa się rozsypała a ja chcę połowić szczupaków (lub pstrągów) w Szwecji. Szukam 3 chętnych na około tygodniowy wyjazd do Szwecji w sierpniu - temat otwarty wszystko do dogadania - cel to szczupaki lub pstrągi (mucha). Preferowana lokalizacja - Laponia. Byłem w Szwecji już wiele razy więc mniej więcej znam tamte klimaty. Mam auto którym można jechać. Mało piję/dużo łowię na takich wyjazdach. Zapraszam chętnych na PRIV.
 3. od razu widać że człowiek nieobyty Google maps prowadzi i potem człowiek nie wie gdzie był ... - ot 21 wiek. (chodziło o Lwówek)
 4. wczoraj odwiedzałem (przejazdem) m.in. Bóbr w okolicy Lądka Zdroju - fajna rzeczka - miejsce jedno dobre do brodzenia było (inne za głębokie) ale woda podniesiona dużo śmieci niosła i na zero.
 5. a jeszcze co do Ślęzy - z muchą lepiej ci będzie teraz próbować w dolnym odcinku pomiędzy Lotniczą a Żernicką - tam jest głębiej i wolniej zarasta. Uwaga - ryby ze Ślęzy są strasznie zatrute i nie wolno ich zabierać do konsumpcji - ostatnio WFOŚ na moje zawiadomienie prowadzi dwa śledztwa co do nielegalnego zrzutu ścieków.
 6. od kiedy tam wysoka woda idzie? (mało wody w rzece to długo to pewnie nie potrwa a fajnie by było trafić jak już będzie obniżana)
 7. Jak do brodzenia to Kanał przeciwpowodziowy - płytka woda, wygodnie się rzuca ale ryby płochliwe, Ślęża - fajna to ona była - teraz już mocno zarośnięta próbuj ale będzie już cieżko. Widawa/Bystrzyca trudne na początek bo krzaki,drzewa ale ryby jeszcze tam pływają itp. Odra poniżej wrocka - są płytkie miejsca ale dla mnie temat dopiero na początkowym temacie muchowego rozpoznania. Powoli rozpoczynam rozpoznanie pstrągowych rzeczek naszych. Na mnie 40taki jakby ostatnio częściej łaskawym okiem spoglądają.
 8. Dzisiaj fajny dzień kleniowy - 26 ryb z tego 5ięć szt powyżej 40 cm (max 44 cm) - jak na mnie to mega wynik. 40tka na muchę to u mnie rzadkość a dziś kilka sztuk 40+ oraz sporo ładnych z przedziału 32-39.
 9. Siema - czy możesz dać znać gdzie bolki były aktywne?
 10. oldBolo

  WROCŁAWSKA ODRA

  czemu nikt się bolkami nie chwali? - nie biorą? - co tam z nimi? (tylko na muchę ostatnio łowię ale powoli chęć przychodzi za bolkiem rzucić woblerkiem ale taka cisza na forum że mam wątpliwości czy warto się wybierać)
 11. Miałem dziś klenizaura na muchówce - już kombinowałem jak go do podbieraka zmieścić (miał z 55 - 60 cm) ale popłynął z żukiem - cóż wiemy gdzie mieszka może jeszcze raz go w domu zastanę. Domek ma wygodny, pod krzakiem , przy zatopionej kłodzie. Ciężko będzie. Na pocieszenie mniejszych kleni było jeszcze.
 12. Teoretycznie trą się przy temp. wody 18st wiec na Widawie brakuje ze 2 stopnie (możliwe że jeszcze tygodnie całe miną zanim się wytrą patrząc na prognozę pogody). Ale na Bystrzycy tarły się już ostro w trakcie majówki (w piątek kilka złowiłem i wyglądały na wytarte). W weekend byłem przejazdem na rzece Płonia koło Szczecina - tam też nie wytarte (P.S. rzeczka chyba jeszcze bardziej cierpi brak wody niż lokalne Ślęża czy Widawa).
 13. oldBolo

  WROCŁAWSKA ODRA

  Znalazłem pobierak na kanale przeciwpowodziowym. Właściciela zapraszam po odbiór :,-)
×
×
 • Dodaj nową pozycję...