Skocz do zawartości

oldBolo

Użytkownik
 • Ilość dodanej zawartości

  166
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  8

oldBolo last won the day on September 17

oldBolo had the most liked content!

Reputacja

131 Excellent

O oldBolo

 • Urodziny 03.08.1969

Informacje o profilu

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  Wrocław
 • Zainteresowanie
  http://www.resulto.pl/

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. oldBolo

  Muszkarstwo - Wrocław i okolice.

  To też widzę, jak dobrze się podejdzie, dokładnie rzuci to branie jest natychmaistowe (wtedy chyba wszystko jedno co wpada do wody/jaka przyneta - jeżeli kleń jest zorientowany na powierzchnię i nie jest spłoszony to łyka w mig (zdarza się że nie trafia )
 2. oldBolo

  Muszkarstwo - Wrocław i okolice.

  To jest ciekawe, miewam podobne spostrzeżenia. Kiedyś przeczytałem o zasadzie 6 sekund przy suchej i łowieniu pstraga, Rzut spław 6sekund jak nie ma brania to ponawiamy rzut w inne miejsce itd. Przy kleniu chyba trzeba dłużej poczekać (im głębiej tym dłużej) bo czasami zdarza się że ten duży ogląda muchę (czego możemy nie dostrzegać z daleka) i dopiero z opóźnieniem bierze lub odplywa. Trzeba dlużej poczekać (niż zwykle to robię).
 3. oldBolo

  Muszkarstwo - Wrocław i okolice.

  Nieco z innej beczki – może komuś się przyda takie info / może ktoś to skomentuje / coś dopowie co pomoże lepiej wędkować. 1. Ryby przeważnie olewają moje muchy: Łowię na małych siurkach zwykle. Często wiem, że w danym miejscu - zwykle małym np. 2-5m2 lustra wody stoi kilkadziesiąt kleni (20-50 – 100 szt) różnych rozmiarów od np. 15 do 45 cm. Wiem bo widziałem je w danym miejscu wielokrotnie (w tym w momentach lepszego żerowania) lub wiem bo idąc w górę rzeki depczę miejsca w których chwilę wcześniej łowiłem i widzę kilkadziesiąt płoszonych ryb. Z takiego miejsca mam zwykle ledwie kilka brań. W pierwszych rzutach kilka kleni (lub ten sam kilka razy) wychodzi do muchy (bierze lub nie). Wyciągam z takiego miejsca zwykle pomiędzy 1-3 ryby (czasami zero). Po kilku rzutach (lub czasami już od pierwszego rzutu) ryby przestają się interesować muchami – czyli mimo tego że w takim mikrodołku jest kilkadziesiąt ryb które mogłyby połknąć muszkę olewają ją/nie chcą/nie dają się oszukać. Szybko się płoszą/przyzwyczajają lub czasami w ogóle nic płynącego po powierzchni ich nie interesuje. Są w danym miejscu ale mają moje muszki w nosie J. Do tej pory zwykle zakładałem, że ryb nie ma w danym miejscu – teraz już rozumiem przysłowiowe „biorą albo nie biorą”. Bywa, że przejście kilkunastu takich miejscówek daje kilkanaście ryb (kilka kilkanaście brań z każdego miejsca) a bywa że takie przejście daje tylko jedną rybę lub wcale. Ciągle jest dla mnie to lekko niebywałe że ryby tak są wybredne/zmienne/cwane 2. Niespodzianka: Co ciekawe bywa, że w miejscu w którym widywałem tylko małe klenie, do dużej muchy potrafi wystartować kleń o zaskakująco dużych rozmiarach (nie pokazywał się/krył ale do dużego kąska bywa że wyskoczy pierwszy). 3. Czas: Próbowałem nie jeden raz przechodzić ten sam odcinek rzeki dwukrotnie w odstępach czasu typu 1-4 h. Takie ponowne przejście (niezależnie od tego czy pierwsze obfitowało w ryby czy nie) jest zawsze dużo gorsze. W mojej ocenie kleń (zwykle) potrzebuje ponad 4 h aby ponownie normalnie zacząć żerować/aby przestać być spłoszonym.
 4. oldBolo

  Muszkarstwo - Wrocław i okolice.

  U mnie wczoraj sporo rybek - tak około 50-60 szt kleni i jelców do 35 cm (średnio 20+). Nieduże ale dużo i fajne klimaty - nowoodkryty siurek.
 5. oldBolo

  Muszkarstwo - Wrocław i okolice.

  Cześć, Czy na WAH króluje teraz nimfa czy może sucha? Czy na suchą można tam teraz fajnie połowić?
 6. oldBolo

  Muszkarstwo - Wrocław i okolice.

  Z myślą o powższym wyjeździe rozglądam się za wędką w klasie 3 może 3-4. Może ktoś ma coś takeigo na zbyciu?
 7. oldBolo

  Bystrzyca

  Łazi się tam mega ciężko ale klimaty fajne
 8. oldBolo

  Muszkarstwo - Wrocław i okolice.

  - fajne - dobrze widać dystans jaki nas dzieli - dla mnie kleniki 20+ dopiero zaczynają powszednieć
 9. oldBolo

  Bystrzyca

  Słabo znam tą rzeczkę - też dopiero w tym roku kilka razy byłem - pewno bywa różnie jak wszędzie. Pierwsze dwa razy chyba przyfarciłem trafiając z marszu w dobre miejsce i połowiłem dużo małego klenia (max 35), Dziś już "na pewniaka" wybrałem sie zwiedzać dziki odcinek - okolice Janówka i oczywiście przyzerowałem. Potem wróciłem na bardziej miejskie odcinki to 5 kleni złowiłem (max 36) ale dziś chyba nie byl dobry dzień na muchę - w miejscach w kórych poprzednio chętnie brały dziś nic lub tylko mikrorybki trącały muchy.
 10. oldBolo

  Muszkarstwo - Wrocław i okolice.

  ad. jarosłav Ile U ciebie łowisz mniejszych kleni aby w końcu padł jeden 50tak? Czy to bardziej statystyka czy może raczej celowe łowienie tych wielkich kleni. Szacun za te kleksy.
 11. oldBolo

  Muszkarstwo - Wrocław i okolice.

  U mnie na razie poprawiła się głównie ilość / jakość też się poprawia ale do mistrza daleko. Na nocki brakuje sił. Ostatnio dwa razy popołudniami połowiłem po 30-40 sztuk kleni pomiędzy 20-35 cm (większość bliżej 20tu). Z tymi większymi ciągle niewyrównane rachunki.
 12. oldBolo

  rzeka Ślęza

  Dziś pomyślałm, że skoro udało sie na streamera to i na wobka powino się udać dostać grubszego kleksa. Niestety zero (dwa małe pukniecia). Mega mało miejsca na prowadzenie wobka. Chyba spinning musi poczekać do listopada (na miejskim odcinku).
 13. oldBolo

  Liga Ślęzy 2018 - zasady - tabela

  Kleń 37 złowiony na muchę (zamieniam tego 35) 1.Marienty (arbiter ligi)2. jaceen....................... 38s/K+39s/O+40s/O = 117 pkt3. Budek........................41s/O+42s/K+42s/O = 125pkt4. andrutone5. peekol.......................42s/K+42s/K+41s/K = 125pkt6. Chmura7. Booryss8. Danek.9. Płatek88....................27s/K+0+0=27pkt10. Gu_miś....................30s/s+0+0= 30 pkt 11. PPu88......................42m/K+0+0=4212. RSM........................42s/K+41s/K+38s/K = 121pkt13. Carloss8314. jacolan .......DNS15. kamil.ruszala16. Joseph....................38s/K+36s/O +0=74 17. jaroslav18. Gryzon19. michalvcf20. Arturoo_Ma21. OldBolo...................38s/K+38m/K+38s/K+37 m/K= 151pkt22. McGregor23. mefis_7...................33s/K+32s/K+0 = 65pkt24. 24.RafiWRO
 14. oldBolo

  rzeka Ślęza

  Dzisiaj wybrałem się na ryby bez głównego pudełka z muchami W kamizelce ostały się streamery z pstrągowego wyjazdu i trzeba było sprawdzić czy w rzeczce uda się coś złowić na streamer. O dziwo jedno wyjście, jeden spadł i jednego udało się wyjąć - starczy na dodanie kolejnego cm do licznika. Czasami przypadkiem się uda .. i fotka na trawie z życzeniami połamania dla @Essoxa
 15. oldBolo

  Muszkarstwo - Wrocław i okolice.

  Booryss - a te rybki to na nimfy czy na streamera ? (ostatnio próbowałem zbudować zestaw do podwójnej nimfy – czy to zawsze musi się tak plątać?)
×