Skocz do zawartości
tokarex pontony

jaceen

Redaktor
 • Ilość dodanej zawartości

  3971
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  268

jaceen last won the day on December 13

jaceen had the most liked content!

Reputacja

3227 Excellent

4 obserwujących

O jaceen

 • Ranga
  Redaktor haczyk.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  dolnośląskie

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. W grudniowym wątku dominują leszcze i płocie:) Dorzucę od siebie rybkę, by to zmienić. Sandacz złowiony na woblera przeznaczonego pod bolenie. Miałem trzy pudełka gum i tylko dwa woblery. Dałem się namówić koledze na godzinę nocnego wędkowania i tak to się skończyło. Żeby nie było, to na tego woblera trochę sandaczy złowiłem. I to w nocy. Nie jestem zdziwiony jego atrakcyjnością wśród sandaczy. Natomiast zostałem bardzo zaskoczony, bo od jakiegoś czasu zdecydowanie nastawiałem się na złowienie fajniejszego sandacza na zakończenie sezonu. Niestety nie mogłem sobie poradzić. Dzięki zdecydowanej postawie kolegi nieuznającej mojej odmowy na dalsze wędkowanie, na wrocławskim odległym wygwizdowie, po kilkunastu minutach przydzwonił skromny, ale dający niesamowitą wiarę na lepsze kolejne dni.
 2. Jeszcze podkręcimy okoniową atmosferę:) W niedzielę spróbuję też powalczyć.
 3. Jaki plan macie na weekend? Iść na ilość, czy na wielkość?:) W każdym razie uważajcie i bądźcie skoncentrowani od pierwszego rzutu. PB może się pojawić w pierwszym, jak i w ostatnim rzucie;)
 4. Było blisko. Zabrakło kilka milimetrów, abym wymienił ostatniego okonia w swojej tabelce na trzydziestaczka. Szukałem ich dzisiaj całkiem dla mnie nietypowo. Nie zakładałem główek mniej niż 5 g. Miałem cztery brania i dwa pasiaki na brzegu. Ten większy w zasadzie, to nocny. Od trzech tygodni nie siadło mi nic poważniejszego na kiju. Dzisiaj może odczarowała się ta niemoc:) Przy wspomnianych okoniach złowiłem również dwa szczupaki (52, 69).
 5. jaceen

  rzeka Ślęza

  Po wpisie Andrzeja miałem zamiar w niedzielę jeszcze Ślęzę odwiedzić. Niestety zabrakło mocy. Przypominałem sobie widok letniego zarośniętego koryta na odcinkach miejskich i to skutecznie mnie zniechęciło. Nie znam sytuacji obecnie. W każdym razie w niedzielę zakończyliśmy rywalizację na LŚ 2019. Jeżeli nikt nie dorzuci do tabeli punktów do wtorku, to wynik się uprawomocni i zwycięzcą zostaje DANEK! Wynik 109 pkt jest niezłym osiągnięciem. Pamiętam, ile zachodu w poprzednich latach kosztowało mnie przekroczenie progu 100 pkt. Równą setkę uzyskał OldBolo, co daje drugie miejsce. Nie pamiętam dokładnie, ale w tym przypadku ryby do tabeli były zgłoszone po złowieniu metodą muchową? Również szacun za osiągnięcie. Największym okazem może poszczycić się RMS. Kleń 45 cm to może się śnić nie jednemu wędkarzowi na dużej rzece, a tu proszę, na ślumpie taki okaz:) Mimo bardzo trudnych warunków udało się mi uzbierać komplet. Tu sobie sam pogratuluję:) Punktował jeszcze Płatek88, co świadczy, że próbował:) Nie wiem, czy pozostali odpuścili rywalizację, czy mówiąc wprost, nie poradzili sobie z sytuacją na wodzie Gratuluję Dankowi, zwycięzcy Ligi Ślęzy 2019🥇👑👍💪. Dziękuję wszystkim biorącym udział, obserwatorom i cichym współzawodnikom:) Na obecną chwilę nie widzę szans na większe zainteresowanie i proponuję odpocząć od rywalizacji na ślumpie. Tym bardziej że można wykazać się, spróbować, w innych projektach typu GP haczyk, czy liga okoniowa. Gdyby sytuacja rzeki poprawiła się na tyle, że pojawią się głosy, aby reaktywować zmagania, to nic prostszego, niż odkopać wątek i rzucić hasło i czekać na odzew:) Pozdrawiam serdecznie, gratuluję i życzę mocnego przygięcia wędki!!!🎣 Ostatnie zdanie w sprawie ligi powinien zabrać arbiter. Kto wie, cuda się zdarzają. Może jakaś dyskwalifikacja?:))) Tabela do niedzieli 08.12.2019r 1. Marienty (arbiter) 2. jaceen 28 + 29 + 30 = 87 pkt 3. oldBolo: 38 + 32 + 30 = 100 pkt. 4. RSM: 45+0+0 = 45 pkt. 5. bRSM 6. McGregor 7. Budek 8. Marcinecki 9. Danek. 34+36+39=109pkt 10. Płatek88 29+0+0=29pkt
 6. Niewiele czasu pozostało, aby pogrążyć Budka:) Od dwóch tygodni uganiałem się za sandaczami i wielkie nic. Kilka drobiazgów, parę niezaciętych pstryków i w zasadzie się poddałem. Jeszcze ze dwa razy podejmę próbę, a resztę czasu poświęcam okoniom. Mimo że w tym sezonie okoni ilościowo mało połowiłem, to udało się wyrównać PB z poprzedniego sezonu a po trzech dniach poprawić o dwa centymetry. W tabelce został mi jeszcze jeden z dwójką z przodu. I będę dążył go wymienić na trzydziestkę. Założenie na ten sezon było przekroczyć 300 pkt i w miarę możliwości zakończyć dziesiątką trzydziestaczków. Niezależny od tego wszystkiego jest plan wstąpienia do klubu 40:) Jeżeli chodzi o przyszły rok, wstępnie wiemy, jakie zasady będą nas obowiązywały. Jedna zmiana będzie dotyczyć progu zgłoszenia. Od nowego roku przyjmiemy 22 cm. Trzeba będzie się upewnić, czy w jakimś okręgu wymiar ochronny może być wyższy i wtedy pozostanie z takich łowisk zgłaszać zgodnie z obowiązującymi przepisami. Przerwę w zgłoszeniach (czas na amory) proponuję od 2 marca do 30 kwietnia. Żeby przerwa się nie dłużyła, spróbujemy w tym czasie powalczyć z kleniami. Będą się liczyły trzy największe klenie (wymiennie) od początku marca do końca kwietnia. Mój postulat jest taki, żeby nie ograniczać się w kleniu tylko do metody spinningowo-muchowej. Spławik, grunt, spinning, mucha, w czym dobrze się czujemy, w tym można się sprawdzić. Rywalizacja również na zasadzie złów i wypuść. Kleń, to odrębna rywalizacja i nie będziemy w żaden sposób łączyć z okoniową. Jeżeli macie jeszcze uwagi, to proszę o sygnał. Jeżeli jest zgoda, to od pierwszego stycznia odpalamy kolejną okoniową edycję, nie zapominając, że grudzień jeszcze trwa i można poprawić wynik w bieżącej tabeli;)
 7. Ze sliderami mam bardzo małe doświadczenia. Na niewielkie rozmiary (5 cm), kilka ryb złowiłem na "powodziowym". Był to boleń, klenie i jazie. Liczyłem na okonie, jednak jeszcze nie udało się je przechytrzyć. Może kwestia doboru przynęty? Przeglądając prezentacje różnych firm z nowościami na sezon 2020 r., zwróciłem uwagę na ciekawą przynętę. Nie ukrywam, że od jakiegoś czasu mocniej koncentruję się na cykadach i wahadłówkach. Zgromadziłem już trochę blaszek i na efekty kilka razy nie narzekałem. Przynęta Savage Gear to coś bardzo ciekawego i zdecydowanie znajdzie się na nie miejsce. "Switch Blade Minnow" - wahadłówka, która ma dwie opcje zbrojenia i pracy.
 8. Bobrów nie będzie, ale żabek kilka powstanie. Na początek pierwsza w stylu crawler w całości własnego wykonania. Gumowe są niesamowicie proste i szybko się je przystosowuje, ale nie byłbym sobą, gdybym nie wystrugał kilka z lipy. Dla porównania gumowa z lewej strony 6 cm, po prawej z lipy 5 cm.
 9. jaceen

  WROCŁAWSKA ODRA

  Coś mi nie pasuje. Porozumienie na 2020r zostało podpisane 18.10.2019r i Jelenia Góra jest ujęta.http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/197315/60/porozumienia_zawarte_na_2020_rok Teraz na stronie pojawił się komunikat porozumień na 2019? Jakaś literówka dat? http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/198467/64/porozumienia_zawarte_na_2019_rok O co tu chodzi? W tym przypadku Jeleniej G. nie ma. Z godziny na godzinę wiemy więcej. http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/198542/60/informacja_rzecznika_prasowego_w_sprawach_biezacych Informacja rzecznika prasowego nr 2/RP/2019 ...
 10. jaceen

  WROCŁAWSKA ODRA

  Jednak wiadomo. We wrześniu na stronie okręgu pojawiła się informacja o nowym regulaminie na 2020. http://www.wroclaw.pzw.org.pl/wiadomosci/39226/60/regulamin_amatorskiego_polowu_ryb__uwaga_zmiany_od_1012020r Teraz odliczamy czas. Czy pojawią się odstępstwa i aneksy do końca roku? Szukam i jakoś nie mogę znaleźć nic nowszego. http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20180002003/O/D20182003.pdf Nie mogę się dzisiaj dodzwonić do wrocławskiego okręgu. Na obecną chwilę, na 1 stycznia szykuję sandaczową wędkę. Jedźcie na trocie a ja, jak bywało b.dawno temu w styczniu...:)
 11. jaceen

  WROCŁAWSKA ODRA

  http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/198466/63/skladki_i_oplaty_na_2020_rok Tradycji stało się zadość. Wiadomo ile, ale nie wiadomo za co. Drgnęło w porozumieniach. Może w ślad za tym, kiedyś, okręg się postara i ujawni regulamin, który będzie obowiązywał? Zapłać, a później dowiesz się za co. Tak, wstałem lewą nogą;)
 12. Pomysł bonifikaty za rybę w każdym miesiącu ciekawy. Z tym że nie jestem przekonany, aby w przypadku tylko kilku zawodników z uzbieranym kompletem podziałał mobilizująco na pozostałych. Gdyby wszyscy zawodnicy (24 osoby) "mieszało" kompletem od kilku miesięcy, to z pewnością poparłbym pomysł. Kolejna sprawa to bonusy za okazy. Taka ryba już sama w sobie jest bonusem:) i dodawanie kolejnych punktów według mnie "zabiłoby" rywalizację. Musimy mieć na uwadze, że część osób nie może spędzać tyle czasu nad wodą, aby spełnić wymóg uzbierania kompletu, dodatkowo w każdym miesiącu obowiązkowo coś dołowić, żeby nie odstawać od reszty łowiących cały rok. Kolejna sprawa. Kto miałby pilnować i wyliczać bonusy, pilnować dat, porównywać okazy? Ja wtedy się wypisuję:))) Pomysł miał na celu zachęcić do ostatniej chwili rywalizacji niezdecydowanych. Nawet teraz ktoś może się zmobilizować i dociągnąć do czołówki. Wszystko jest możliwe. Może być tak, że część wędkarzy może wędkować w krótkim np. urlopowym terminie. Bonusy dodawane w powyższych rozważaniach uniemożliwią nawiązanie rywalizacji. Liga klenia, czy innej ryby, jak najbardziej osobna. Nie ma planu łączenia. To miało być wypełnienie luki w czasie amorów okoni. Jak pomysł chwyci z kleniem, to możemy się pokusić w trakcie sezonu o inną rybę. Pamiętajmy o prostych zasadach, które dadzą łatwy podgląd sytuacji. Odpalam tabelę i wiem, w którym miejscu stoję. Z pewnością nie będę się wstydził, gdy zajmę odległe miejsce, bo nie udało się złowić okoni powyżej 30 cm, które w obecnej sytuacji dają wysokie miejsce. Stąd na przyszły sezon będę proponował, aby jeszcze obniżyć próg zgłoszenia. Dla tych, co czują się pewnie, jest to bez znaczenia. Dla mnie, po trzecim sezonie podchodów za okoniami uważam, że 22 cm okoń nie jest czymś niestosownym by pominąć go w zgłoszeniu. Walczę o tych zawodników, którym ciągle brakuje niewiele, by uzbierać komplet. Chciałbym, żeby w tabeli nie było pustych, zerowych lokat.
 13. Jest taki plan, że w przerwie na okoniowe amory powalczyć o inną rybę. Na wypełnienie tej luki pasowałby kleń. Można by przyjąć, że w terminie marzec-kwiecień będą się liczyły trzy największe. Idąc za tym pomysłem, w drugim półroczu na podobnych zasadach wzięlibyśmy na tapetę np. bolenie. Tylko, czy nie za dużo tych odskoków? Chciałbym, żeby okoniowa liga nie rozmyła się przez rezygnowanie na poczet innych ryb. Według mnie powinno tak być zawsze. Złowiony ponadprzeciętny okaz dodaje rangi zawodom a samemu łowcy prestiż. Pamiętajcie, że w tych zmaganiach nie chodzi o materialne dowartościowanie. To akurat jest wyrazem naszej spontaniczności i chwili, że uzbierało się trochę wędkarskich gadżetów.
 14. Starcie jeszcze trwa, ale to nie znaczy, że nie możemy pogadać przy okazji o nowym sezonie. Macie jakieś pomysły na nowy? Zmieniamy coś w zasadach? A może nie będzie już chętnych na okoniową rywalizację? PS Przypominam, że w każdej chwili można dołączyć i powalczyć o wygraną w 2019r. Jeszcze ponad miesiąc łowienia:)
 15. wymieniam 29 i 29 na 31 i 37 pkt 1 . RadekM 25+0=25pkt 2. Michalvcf 42+0+0+0+0+0+0+0+0+0= 42 pkt 3. Marienty 27+24+29=80pkt 4. Booseib 31+25+34+26+0+0+0+0+0+0 5. kamil.Ruszała 24+25+25+24+25+28+24+25+25+0=225 pkt 6. McGregor 26+28+26+32+30+29+26+29+28+27=281 pkt 7. jaroslav 8. Gryzon  9. Budek 37+35+35+35+37+39+35+35+35+35=358pkt 10. Carloss 11. lechur1 12. jaceen 31+31+31+30+30+31+37+29+35+31= 316 pkt 13. Gu_miś 26+30+30=86 pkt. 14. Essox 29+24+26+25+30 + 33 = 167 pkt 15. Smigolek 26 pkt 16. RSM 30+37+30+31+28+38+40+27+30+35=326 pkt 17. Grzebas72 0+0+0+0+0+0+0+29+26=55 pkt 18. boseib 19. Ras al Ghul  20. Wasyl 1968 21. FullWengjel 37+25=62pkt 22. moczykij 30+28+31+32+41+34+30+29+28+40=323 pkt 23. jaro81 24. Płatek88 24+24+24+26+27+25=150 pkt
×
×
 • Dodaj nową pozycję...