Skocz do zawartości
tokarex pontony

jaceen

Redaktor
 • Ilość dodanej zawartości

  3674
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  209

jaceen last won the day on February 7

jaceen had the most liked content!

Reputacja

2728 Excellent

4 obserwujących

O jaceen

 • Ranga
  Redaktor haczyk.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  dolnośląskie

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. jaceen

  Grand Prix haczyk.pl 2019- bieżąca dyskusja

  Nie potrafiłem tego wykazać. Mało jest osób, które wyłączają spikera i oglądają sport w ciszy. Brakuje całej tej otoczki. GP przez ogromną część sezonu, jest "martwe". Porównajcie ile ryb jest zgłaszanych w innych równoległych konkursach, ilość komentarzy i polemiki w porównaniu do GP. Nawet, gdy nie ma ryby do punktacji a wędkarski wypad był ukierunkowany danemu konkursowi. Wspominacie o zabawie. Ja tego nie widzę. Gdyby tak było, to gęby by nam się nie zamykały. Dochodziłoby wręcz do "podpuszczania" i dodatkowej mobilizacji. Zaglądając na zakładkę "jak było na rybach" nie ma zbyt wielu chętnych do dzielenia się wynikami. A łowią! Nie dzielą się nawet wyrywkowo, tak aby zasygnalizować, że się coś dzieje. A może zgłoszenia GP połączyć z zakładką "jak było na rybach"? Zaszkodziłoby, czy by pomogło? Oto jest pytanie:) Ciekawi mnie, jak statystyki mówią, ile zostało zgłoszonych ryb, gatunków, metodą spinningową, muchową, czy stacjonarną? Czy to może coś podpowiedzieć na przyszłość? I żeby nie było, że tylko tu marudzę:) W tym sezonie mam jeden plan, który chciałem zrealizować. Pewnie nie przysporzy mi super wyników, np. ilościowych, jak w poprzednim sezonie, ale przy okazji coś pewnie połowię. Tutaj prośba do Robala, by przesłał mi tabelkę do uzupełniania. Nie widzę innej rady, jak nawet taką surową, jeszcze przed akceptacją, trzeba będzie wrzucać na ogólny wątek, by było wiadomo kto jest w jakim miejscu. Trochę trzeba od siebie wysiłku, aby temat żył. Wrzucenie ryby z miarką, to za mało.
 2. jaceen

  Jak było dziś na rybach 2019

  Dobrze rozpoznaję, że to dzieło Peekola? A razem z rybą ładnie się prezentuje. Oby więcej takich dziabnięć;)👍
 3. jaceen

  Porozmawiajmy o przynętach.

  „Glapka”. Gdy zaczynałem na poważniej swoją przygodę ze spinningowymi kleniami, to w wędkarskiej tematyce dość często przewijały się informacje o woblerach typu „glapka”. Tym razem nie będę wskazywał konkretnych producentów (będzie jeden wyjątek), ale chcę zwrócić uwagę na ich skuteczność w miesiącach na przełomie zima-wiosna. Wielkość między 30-40 mm, korpus wygrzbiecony, przypominający trochę miniaturowego karasia. W moim przypadku koniecznie czarny. Czarny z ze złotymi, żółtymi lub srebrnymi dodatkami. Lubię woblery pływające, które dają mi możliwość wyjścia z trudnych miejscówek bez strat. Przy poluzowaniu omijam często bardzo zaczepowe miejsca. Innym razem spławiając, mogę go poprowadzić z miejsca, gdzie bezpośredni rzut jest niemożliwy. Nie jestem w stanie poznać wszystkiego, co jest dostępne na rynku. Kiedyś znalazł się u mnie wobler JAZ Minnow 3 Classic „F” Golden Tiger. Dokładna długość to chyba 33 mm. Dla mnie był to kleniowy ideał. Drobna, bardzo dobrze wyczuwalna praca, głębokość pracy +/- 50 cm i kolor. Czarne woblery o wspomnianym typie budowy są w miesiącach od stycznia do marca najczęściej używanymi przeze mnie przynętami pod klenie. W związku, że sam czasami strugam przynęty, to na ten czas mam zawsze kilka przygotowanych. Są to woblery całoroczne, ale we wspomnianych miesiącach na klenie w niewielkich rzekach u mnie nr 1.
 4. jaceen

  Jak było dziś na rybach 2019

  2019-02-02 Znowu skorzystałem z pogodowego okienka i ruszyłem za moją ulubioną rybą. Ze mnie kiepski wędkarz przedpołudniowy, to prawie dwie godziny byłem na zero. Około czternastej znalazłem dwa miejsca, gdzie coś zaczęło się dziać. Po pierwszym braniu, każde z nich dokładnie obławiałem. Wachlarz szeroki, krótki, wyżej, niżej i z przytrzymania. Z tego wszystkiego udało się zaliczyć sześć brań i cztery klenie na brzegu. Glapka samoróbka okazała się w tym momencie najlepszą przynętą. Sprzęt: spinning travel 5-15/240; plecionka 0,10; kołowrotek 3000.
 5. jaceen

  spining na rzekach dolnośląskich

  Brawo Budek!👍 Czy mógłbyś nam podrzucić kilka informacji, czym łowisz, na co i czy ryba sprawiła Ci problem podczas holu. Nie chodzi żeby kopiować kropka w kropkę sprzęt, ale dobrzy wędkarze wyznaczają nam szlaki, jaką drogą do sukcesu dążyć;) Brawo!
 6. Żeby tylko sił wystarczyło na plany, które snuję w temacie okoni. Korpus 55 mm. 55 mm. 70 mm, praca WTD. 27 mm pod klenie. i takie tam;)
 7. jaceen

  rzeka Ślęza

  Warunki na Oporowie.
 8. Popper z przeznaczeniem na okonie. Korpus 65 mm, waga nieznana;) Z uzbrojeniem może zakręcić się w okolicy 7 g. Lipa, wkrętki, akryle.
 9. jaceen

  WROCŁAWSKA ODRA

  Znalazło się okienko z wyższą temperaturą, to odważyłem się odwiedzić jeden z wrocławskich kanałów. Brania mega delikatne. Następnym razem muszę zmodyfikować sprzęt. Łowiłem między 13:00-16:00. Przynęty, to gumki keitech 2 i 3" na główkach 2 i 3 g. Pomijając delikatne, to cztery solidne brania i trzy ryby na brzegu. Dwa klenie i drapieżna płoć 35 cm. Czwartej ryby nie utrzymałem. Okonie były, ale odprowadzały gumki pod brzeg.
 10. jaceen

  WROCŁAWSKA ODRA

  W sobotę i niedzielę zawitałem na "Barkach". Łowienie krótkie, około dwugodzinne z nastawieniem na okonie. Pierwszy dzień trzy, w drugim cztery okonie. Kilka odprowadzeń pod same nogi. Rybki niewielkie. Pozdrowienia dla spotkanego kolegi za udzielenie informacji o sytuacji nad wodą👍
 11. jaceen

  Zasady wędkowania 2019

  Booryss, według mnie w tym tłumaczeniu przepisów można doszukać się nieścisłości. W przepisach jest mowa o odległości 50 m od urządzeń hydrotechnicznych (cytowany fragment przepisów). Tu nie ma mowy o „osi”. Ciągnąca się 100 m betonowa opaska wraz z betonową główką przy Jazie Opatowickim traktowana jest jako budowla hydrotechniczna. Od tej główki powinno się odmierzyć te regulaminowe 50 m i tam dopiero łowić. Nie wiem, skąd bierze się ta „oś”. Chyba to tak z natury większość z nas to interpretuje i samemu nadaje taki sens. Nie jesteśmy w stanie bez dokumentacji budowli określić, gdzie taka oś istnieje. Budowla hydrotechniczna może być o rozmiarach kilkuset metrów i ta oś nijak ma się do przepisów. Tak po chłopsku rozumując, gdybym posiadał papiery, w których wyznaczono oś np. na przepławce długości 100m, to prawdopodobnie, po tej interpretacji mógłbym stanąć na wlocie lub wylocie przepławki i łowić ryby. Pojęcie „oś”? Może mi ktoś wskazać, gdzie dokładnie taki twór w przepisach istnieje. Jeżeli nie ma, to autor tekstu wprowadza nas w błąd.
 12. jaceen

  WROCŁAWSKA ODRA

  Zrobiłem spacer od Mostu Osobowickiego do Barek1. Wszystko wolne od lodu.
 13. jaceen

  Okoń - Liga 2019 haczyk.pl

  Gratulacje! Taktyka słuszna. Uzbierać dziesięć a później spokojnie rzeźbić wynik. Z doświadczenia wiadomo, że zawsze coś po drodze przeszkodzi i ciężko zrealizować plany. Spróbowałem i ja złowić punktowaną rybę. Przynęty i zbrojenie podobnie, jak wyżej. Czasu dużo nie było, tylko półtorej godziny. Na brzegu trzy okonki minimalnie poniżej progu.
 14. jaceen

  WROCŁAWSKA ODRA

  Cześć. Dajcie znać, jaka jest rzeczywista sytuacja z wodą. Miejska Odra, kanały żeglugowe, barkowiska, zatoki, Oława (ujście, rozlewisko, Wilcza), Ślęza. Będzie ktoś na spacerze, przejazdem, na rybach, to wrzućcie informację jak jest. pzdr
×