Skocz do zawartości
przewodnicywedkarscy.pl

Marienty

Użytkownik
 • Ilość dodanej zawartości

  788
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  32

Marienty last won the day on October 1

Marienty had the most liked content!

Reputacja

593 Excellent

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Wrocław
 • Zainteresowanie
  Wędkarstwo :D

Ostatnie wizyty

2618 wyświetleń profilu
 1. Marienty

  Haczyk na tapatalk

  Niestety problem z Tapatalkiem nadal aktualny (program wykrzacza się po wejściu w dowolny post). Myślałem, że to może kwestia telefonu ale na nowym modelu jest zupełnie to samo. Czy komuś udaje się korzystać z forum przy pomocy Tapatalk ?
 2. Marienty

  WROCŁAWSKA ODRA

  U mnie wczoraj pierwszy w tym sezonie wypad typowo za sandaczem z opadu - na ciężko. 19:00-23:00. Do wody poleciały gumy na główkach 10-25gr. Dwa pewne brania i jedno domniemane. Jeden strzał wykorzystany. Miał być sandacz ale wyszło jak zwykle. Nowa miejscówka ma potencjał. Nie mogę doczekać się ochłodzenia. W ciągu tygodnia zaliczyłem również kilka wypadów za okoniem. Nic >20cm. To chyba jeszcze nie ten czas. Nic >20cm.
 3. Marienty

  WROCŁAWSKA ODRA

  To i ja dorzucę coś od siebie jak już wszyscy się wypowiedzieli ;-). Zawsze wychodzę z założenia, że najlepiej pytać tych co nas karzą. Zadzwoniłem kiedyś używając numeru umieszczonego z tyłu naszej żółtej książeczki pytając dokładnie o to samo miejsce. Interpretacja jest taka, że nie wolno łowić na betonie i na pierwszej główce. Beton uznają za budowlę hydrotechniczną a pierwsza główka jest w <50m od ów budowli. Czasu na ryby mam mało. Kopać z koniem też się nie lubię więc zawsze dla świętego spokoju łowię od drugiej główki i dalej.
 4. Marienty

  WROCŁAWSKA ODRA

  Sobotni wypad z kolegą. Za dnia uganiałem się za okoniem/sandaczem z opadu ale tutaj mizeria bo tylko kilka małych okonków się połakomiło. Korci mnie, żeby zostać trochę dłużej i konsekwentnie łowić z opadu w nocy. To już nie pierwszy raz kiedy ja się zwijam a ludzie dopiero przyjeżdżają łowić. Po zapadnięciu zmroku zmieniamy miejscówkę i łowimy wyłącznie na woblery. U mnie krótkie sandaczyki, niebrzydka płoć i ładny kleń 53cm. Kolega za to zalicza pierwszego w życiu wymiarowego sandacza 57cm. Sandacz kolegi.
 5. Marienty

  Wrocławska umawialnia

  Dzięki za spotkanie Panowie! Miło było przypomnieć sobie wasze gęby! ...i poznać nowe. Nie mogłem wczoraj zasnąć myśląc o tych 4 wczorajszych spadach!
 6. Marienty

  Wrocławska umawialnia

  No to przeprowadź się dzień wcześniej i przybywaj na nasze spotkanie! ;D
 7. Marienty

  WROCŁAWSKA ODRA

  Poznałem miejsce po tle W zeszłym roku kiedy byłem tam o tej porze to ciężko było wejść na główki bo wszystko było zarośnięte. Widać mało kto tam zaglądał. Teraz też tak jest?
 8. Marienty

  WROCŁAWSKA ODRA

  @Budek Te okonie to też w nocy? Łowiłeś na wobki czy gumy z opadu? Na miejscówce było jakieś sztuczne światło np od miasta? Pytam bo przy takiej ilości okoni to nie może być przypadek. Bardzo to ciekawe. Tam gdzie zwykle się pojawiam to okonie w nocy śpią (dosłownie). Czasami jak przyświecę czołówką to widzę je przy samym brzegu w kamieniach. Wczoraj 5h biczowania wody w dwie osoby. Bardzo dużo brań, szczególnie po przepłynięciu barki. Tej nocy miałem więcej spadów niż w całym sezonie. Kolega miał kilka sumków i bolenia. Miał też w pierwszym rzucie lokomotywę która po wysnuciu paru metrów pletki poszła razem z wobkiem (stawiam na dużego bolenia bo przy braniu prawie mu wędkę z rąk wyrwało). U mnie kilka kleni (największy na focie), sporo spinningowych płoci (chyba ze sześć) max 30cm, jakiś bolek, sumek i sandaczyk.
 9. Marienty

  Jak dziś było na rybach - wrzesień 2018

  RSM Gratuluję wyników i wypracowania metody na te ostrożne ryby. Nie traktuj tego jako atak. Niestety forum przeglądają ludzie, którym daleka jest idea wypuszczania ryb. Kilka razy boleśnie się o tym przekonałem (a zawsze lepiej uczyć się na cudzych błędach niż na swoich). Jeśli chcesz w dalszym ciągu cieszyć się obecnością ryb w miejscach, które odwiedzasz to rób zdjęcia z mniej charakterystycznymi elementami w tle. Do zobaczenia nad wodą!
 10. Marienty

  WROCŁAWSKA ODRA

  Witamy na forum @Wolfan Co do kosztów to najlepiej pytać u źródła 71 344 44 01 , http://www.pzw.org.pl/wroclaw/dane_podmiotu Możesz się nawet przejść w godzinach otwarcia.
 11. Marienty

  WROCŁAWSKA ODRA

  Wczoraj 4h wieczorno-nocnego spinningowania. Niebezpiecznie zbliżam się do PB w płoci. Wczoraj były dwie. Ta większa, ze zdjęcia 36cm. Przywaliła tak, że duży kleń by się nie powstydził. Było też kilka okoni, bolek i bardzo ładny kleń, który po efektownej świecy poszedł w głębiny.
 12. Marienty

  Wrocławska umawialnia

  Dla mnie zawsze lepsza sobota bo mogę siedzieć do oporu. Tak czy inaczej jeśli padnie na niedzielę to na 90% będę.
 13. Marienty

  WROCŁAWSKA ODRA

  W czwartek wybrałem się za okoniem/sandaczem z opadu. Sandacza nie uświadczyłem do tego złowiłem dosłownie jednego okonia. Przydarzył się niebrzydki kleń 40+. Uderzył w kopytko relaxa prowadzone z wachlarza. Niestety... sprawdziło się powiedzenie, że najwięcej wypadków zdarza się w domu. Dzisiaj wypadł mi z ręki zauber 2000. Dosłownie z 40cm. Niestety uszkodził się. Nie kręci. Nie rozkręcałem go. Dostawie to komuś kto się zna. Możecie mi polecić kogoś sprawdzonego od serwisu kołowrotków (nie jest na gwarancji)? Najlepiej z Dolnego Śląska...
 14. Marienty

  Jak dziś było na rybach - wrzesień 2018

  Zazdroszczę! Pięknie wygrzbiecony. Jakbyś trzymał w rękach piłkę
 15. Marienty

  WROCŁAWSKA ODRA

  Większy wobek większe rybki?! Niekoniecznie... Wczoraj 2h nad wodą. Łowiłem tylko na duże woblery. Na większy model Widła skusił się kleń 49cm. Po 0,5h dojechał kolega, który na miejscu obłowionym przeze mnie przed chwilą łowi klenia 58cm na 3,5cm wobka. Także tego....no...
×