Skocz do zawartości
przewodnicywedkarscy.pl

EsoxHunter

Użytkownik
 • Ilość dodanej zawartości

  414
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  2

EsoxHunter last won the day on October 9

EsoxHunter had the most liked content!

Reputacja

72 Excellent

Informacje o profilu

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  Bydgoszcz/Wrocław

Ostatnie wizyty

1039 wyświetleń profilu
 1. EsoxHunter

  Jak dziś było na rybach - październik 2018

  Szczęście nowicjusza procentuje. Czwarty wypad nad Odrę, znowu w inny odcinek rzeki... łowienie zaczynam w zgoła innym miejscu niż zamierzałem, sam nie wiem czemu. Chyba mój instynkt powiedział mi "idź tam", bo po paru rzutach w wyznaczonym miejscu zdecydowałem, że nie, tutaj łowić nie będę. Poszedłem wzdłuż rzeki i w końcu zatrzymałem się nie wiadomo czemu właśnie w miejscu, gdzie... po pierwszym rzucie wyjeżdża przyzwoity sandacz. Zapada zmrok, przesuwam się konsekwentnie wzdłuż brzegu i bam! Przez następne 3 godziny mam kilka delikatnych brań, ale humor dopisuje więc cierpliwie czekam, obławiając kolejne skrawki Odry. Wracając wracam w miejsce gdzie złowiłem bolenia, mam jedno puste branko, drugie, trzecie, co jest k#&@? Za czwartym braniem wyjmuję krótkiego bolenika i już wiem co. Może są większe? Za chwilę wyjeżdża chudy 48cm. Szybkie wypuszczanie i łowię dalej. I po kolejnych dwóch rzutach trafia się wisienka na torcie. Strzał, pudło. TAAAAAAKA POPRAWKA! Wydaje mi się, że jest podobny do tego z przed pau godzin ale przy podbieraku ukazuje mi się spasione cielsko, które zorientowało się, że zaraz trafi do siatki. Co to był za kocioł na krótkim dyszlu. 😱 Dusza chciałaby jeszcze, ale organizm mówi dość. Kolejne 3 wypady przynoszą mi kolejno sandacza, szczupaka, natomiast wczoraj kończę z zerem po jednym jedynym braniu zakończonym pęknięciem (prawdopodobniej uszkodzonej wcześniejszymi rybami) stalki. Chyba w takim razie dam miejscu chwilę wytchnienia i odwiedzę kolejną - mam nadzieje znowu szczęśliwą - lokalizację.
 2. EsoxHunter

  Grand Prix haczyk.pl- zgłoszenia II Tura

  - Gatunek ryby: Sandacz- Długość w cm: 57- Data połowu: 8.10.2018- Godzina połowu: po 22- Łowisko: Odra- Przynęta: guma- Bardzo krótki opis połowu: Pierwsza miarowa ryba z Wrocławia.
 3. EsoxHunter

  Jak dziś było na rybach - październik 2018

  Wrocławska Odra pomalutku zaczyna odsłaniać mi swoje tajemnice... Na rybach byłem dotąd trzy razy, w trzech różnych rejonach, typowo rozpoznawcze wypady po obiedzie do ciemnego, "na grubo". Pierwszy sukces to to, że na razie o kiju nie schodzę - inauguracja przyniosła szczupaka 40+, następnym razem wpadł +/- 30 sandaczyk, natomiast wczoraj udało się złowić już dwie ryby. Przed godzina 22 na kiju melduje się kaczodzioby 40-, więc znowu "ręka rybą śmierdzi". Coś jest jednak w tym, że do trzech razy sztuka... po 22 delikatne puknięcie i po sprawnym holu na brzegu pojawia się zszokowany (ale i tak mniej ode mnie) sandacz: 57 cm.
 4. EsoxHunter

  Grand Prix haczyk.pl- zgłoszenia II Tura

  - Gatunek ryby: Szczupak- Długość w cm: 78- Data połowu: 25.09.2018- Godzina połowu: po 14- Łowisko: kanał- Przynęta: guma- Bardzo krótki opis połowu: Już spasiony jak zimą, ale jeszcze waleczny jak latem. 😉
 5. EsoxHunter

  Wrocławska umawialnia

  wasyl1968 mniejsze rzeczki to nie do końca moja bajka, na dobry początek wystarczy Oderka . Marienty chętnie bym wpadł, ale niestety dopiero 1.10 jestem w stanie być na miejscu. Tak przy okazji, do jakiego koła warto się zapisać? Zależy mi na spiningu zawodniczym w kole czyli dobrych kilka zawodów spiningowych w ciągu roku.
 6. EsoxHunter

  Wrocławska umawialnia

  1 października przeprowadzam się do Wrocławia na studia. Ktoś byłby chętny na wspólne wędkowanie i wymianę doświadczeń? Chętnie dowiedziałbym się choć trochę o tej pięknej wodzie jaką jest wrocławska Odra, bo z góry (Mapy Google) widzę tylko labirynt wszelkiej maści cieków. 🤣 W zamian oferuję miłe towarzystwo i sporo wędkarskich historii do opowiedzenia.😉 Termin dowolny, do ustalenia prywatnie.
 7. EsoxHunter

  Jak złowic lina

  1. Są wody gdzie liny zaczynają brać tuż po zejściu lodu, przynajmniej w mojej okolicy wszystkie kanały posiadają taką zależność. 4. Klasyczne godziny to wczesne rano i późne popołudnie, ale w zależności od łowiska może być to jakakolwiek pora. 6. Zdecydowanie tak, jeżeli ryba pobiera proponowany pokarm to chcąc mieć długoterminowe łowisko z dużą ilością ryb warto rzucić paszy naprawdę sporo. Znam takich, którzy co 2-4 dni ładowali na miejscówkę minimum 5l grubego ziarna - łubin, kuku itd. Bez 3-4 linów się nie schodziło. Do tego trafiały się też piękne wzdręgi. Natomiast jeżeli chodzi o samą przynętę to tam samo jak nieraz lubi opierdzielić cały hak nr 2 kukurydzy tak nieraz musimy założyć nr 6-8 i jedno ziarno, bo jak jest więcej to tylko poskubie i odpuści bo będzie to dla niego nienaturalne. 7. Lin raczej nie jest wielce wybredny i idzie go dość szybko przyzwyczaić do danego pokarmu (o ile nie jest przyzwyczajony do innego, wtedy może być różnie). Jak jesteśmy z marszu w nieprzygotowanym łowisku to potrafi być wybredny i pobierać jeden rodzaj pokarmu, wtedy warto pokombinować, ale też nie głupieć. 9. Tak, chyba że widzimy że ewidentnie jest na żerowaniu i chodzi po łowisku, wtedy lepiej ustawić trochę dalej, bo trudniej mu będzie spierdzielić w zielsko. Osobiście mam pewne spostrzeżenie co do bąblowania. Wolę gdy są to nieduże chmurki drobnych bąbelków niż olbrzymie połacie w stylu "jakby się gotowało". W tym drugim przypadku ryba często zostawia przynętę lub brania są puste, natomiast w pierwszym brania są spokojne, pewne i łatwe do zacięcia.
 8. EsoxHunter

  Grand Prix haczyk.pl- zgłoszenia II Tura

  - Gatunek ryby: Szczupak- Długość w cm: 78- Data połowu: 10.09.2018- Godzina połowu: 17:33- Łowisko: Wisła- Przynęta: guma- Bardzo krótki opis połowu: O zgrozo, największy w tym roku. - Gatunek ryby: Sandacz- Długość w cm: 57- Data połowu: 11.09.2018- Godzina połowu: po 24- Łowisko: Wisła- Przynęta: wobler- Bardzo krótki opis połowu: Pewne branie na pełnym zasięgu z klatkowej rafy. - Gatunek ryby: Sandacz- Długość w cm: 63- Data połowu: 11.09.2018- Godzina połowu: 1:20- Łowisko: Wisła- Przynęta: wobler- Bardzo krótki opis połowu: Piękny strzał z przelewu.
 9. EsoxHunter

  Jak dziś było na rybach - wrzesień 2018

  Ostatnio miałem pierwszy prawdziwy dzień konia w tym roku... Po kilku dniach studenckich integracji miałem ochotę na trochę ciszy i samotności, więc wybrałem popołudniowo-nocny wypad nad Królową. Odcinek, na którym udało sie połowić trochę bolków w tym roku. Zacząłem z grubej rury - po kilkunastu rzutach ze spadu klatkowej rafki wyjechał fajny szczupak. Kolejne pare godzin przynosi mi tylko malusiego sandacza na woblerka, ale jakieś ryby się pokazują, tylko że nie chcą. Cóż, załamanie pogody, trzeba cierpliwości... I warto było czekać. Wchodzę na "ostatnią" główkę i słyszę dźwięk ataku na tej samej rafce spod której dostałem wcześniej pajka. Za chwilę kolejny. Drugi rzut woblerem i mam to na co czekałem. Skoro jest tak dobrze to czemu nie miałoby być lepiej? Może wrócę na parę rzutów na główkę gdzie coś sie dziś pokazywało? Boooooom! Obydwa sandacze złowione po północy. Warto czasem trochę przymęczyć.
 10. EsoxHunter

  Grand Prix haczyk.pl- zgłoszenia II Tura

  - Gatunek ryby: Lin- Długość w cm: 33- Data połowu: 25.08.2018- Godzina połowu: ok 18:00- Łowisko: bajoro- Przynęta: kukurydza - Gatunek ryby: Lin- Długość w cm: 31- Data połowu: 25.08.2018- Godzina połowu: ok 18:00- Łowisko: bajoro- Przynęta: gnojaki - Gatunek ryby: Lin- Długość w cm: 31- Data połowu: 26.08.2018- Godzina połowu: ok 11- Łowisko: bajoro- Przynęta: pęczek pinek - Gatunek ryby: Lin- Długość w cm: 31- Data połowu: 26.08.2018- Godzina połowu: po 12- Łowisko: bajoro- Przynęta: pęczek pinek Gatunek ryby: Szczupak- Długość w cm: 62- Data połowu: 01.09.2018- Godzina połowu: ok 12- Łowisko: jezioro - Przynęta: guma- Bardzo krótki opis połowu: Złowiony podczas zawodów Gatunek ryby: Szczupak- Długość w cm: 63- Data połowu: 01.09.2018- Godzina połowu: ok 13- Łowisko: jezioro - Przynęta: guma- Bardzo krótki opis połowu: Złowiony podczas zawodów
×