Skocz do zawartości
tokarex pontony

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

a ja dzisiaj zakupiłem super karpioweczke, fajne wyprzedarz i promocja jest Krokodylu we Wroclawiu z 420 kupilem za 173 zl :)

teraz tylko czekac jak lod zejdzie i ruszam na pilce :)

o jesiotra będzie ciężko bo większość już pewnie odłowiona :) ale na pewno jeszcze cos tam plywa,

podobno cos zarybili na jesien karpiem, ktos cos slyszal??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

rolando22, tez słyszałem od kilku osób o zarybieniu jedynki, choć sam tego nie widziałem. Potwierdzali to wędkarze których spotkałem na ostatnim swoim wypadzie w listopadzie. Było ich sporo, nawet były kontrole (Strzelcy). O zarybieniu nie znalazłem natomiast żadnej informacji na stronach PZW.

W Krokodylu kupiłem federka daiwa tez z przeceny z 300 na 150 i rownież liczę dni do zejścia lodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilce były zarybiane na 100%. Taką informację przekazał nam prezes okręgu J. Gromala podczas walnego. Ale jakie ryby i które stawy, zabijcie mnie nie pamiętam :oops:

O zarybieniu nie znalazłem natomiast żadnej informacji na stronach PZW.

Nie wiem dlaczego właśnie nie ma. W sumie J. Gromala przedstawiał dane z wydruku, być może na dniach strona PZW zostanie zaktualizowana.... póki co jest jeden wielki chaos w PZW ze względu na zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem na zebraniu w Bardo że nie zarybiali i ze nie bedą tego robic bo oficjalnie ma tam powstac zbiornik retencyjny i że nie ma sensu zarybiac tych wód.Podobnie z przepływami,wkopywaniem kręgów itp.Nic nie będą robić.Natomiast pięknie zarybili Topole i nadal bedą to robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johny476, jedynka jest dosyć dużym stawem na którym łowię chyba najmniej, więc tak szczegółowych informacji nie posiadam. Według mnie najgłębszym odcinkiem tego stawu jest część od strony drogi prowadzącej do stawu nr 2 i dalej. W tej części jest charakterystyczna wysepka często obławiana przez wędkarzy.

Zarośnięta część jest natomiast po przeciwnej stronie (tj. od strony rzeki Nysy). W zeszłym roku chodziłem ze spinem i przy cięższych gumach często wadziłem tam o roślinność.

Z tego co zaobserwowałem od strony tzw. plaży jest około 1,5m - 2m, ale w granicach około 20 może 30 metrów od brzegu. Dalej nie wiem. Są też dołki.

Tak czy siak nie obędzie się chyba bez własnego rozpoznania stawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie mówimy o tych samych plikach :wink:

W Twoim linku na "czołówce" są pliki zawierające zarybienia, ale za rok 2007 i 2008. Mi cały czas chodzi o 2010. A więc Zestawienie zarybień przeprowadzonych w Okręgu za rok 2010 i tu Pilc nie widzę. Tak mi się przynajmniej wydaje, że nie widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

nie lowilem tej zimy na lodzie a w zeszlym tylko raz bylem. Teraz chodze po rzece tzn raz dopiero bylem nastepny raz w niedziele. Tez czekam na wiosne moze na jakies okonie sie wybiore jak lod zejdzie oczywiscie jak bedzie dojazd do stawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sezon uznaję za otwarty kiedy za oknem będzie przynajmniej 10°C i ręce nie będą zamarzać.

Zatem w marcu, ewentualnie w najgorszym wypadku kwietniu robię pierwszy wypad nad wodę.

W planach na ten rok mam poprawienie kilku mizernych życiówek :wink:

P.S.

Co byście powiedzieli na taki 2-3 dniowy wspólny (forumowy) wypad nad wodę? Oczywiście w porze roku kiedy pogoda będzie nas rozpieszczała promieniami słońca.

Była by to wspaniała okazja do poznania się, wymienienia doświadczeń, wspólnego i mile spędzonego czasu podczas wyciągania kolejnych rybek z wody. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Pilczyk, swoim ubiegłorocznym opisem połowu płoci wczesną wiosną narobił mi wielkich chęci na wczesne rozpoczęcie sezonu na Pilcach. Chyba też spróbuję :wink: bo na razie czekam z niecierpliwością na zejście lodu - co przy obecnej aurze trochę potrwa (przynajmniej 2 tygodnie) obym się mylił.

Puki co pozostaje spin w poszukiwaniu kropków.

A zmasowany atak kilku chłopa na Pilcach byłby mozliwy tylko na kilku większych stawach (brak dogodnych miejscówek dla większej ilości osób skutecznie utrudnia wspólne manewry łowieckie), ale sam pomysł wspólnej zasiadki dla relaksu jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością jednym z większych miejsc do zasiadki w kilka osób dysponuje staw nr 1 i to zaraz na wjeździe.

Całe życie jeździłem wyłącznie na stawy 3b-3d i to od "głównej" drogi :mrgreen: i szczerze

powiedziawszy nawet nie znam innych stawów oraz jakich można na nich uświadczyc miejsc.

Ciekawie się prezentuje z lotu ptaka to miejsce

W obecnym sezonie mam zamiar objeździć samochodem wszystkie stawy dookoła i bliżej im się przyjrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się prezentuje z lotu ptaka to miejsce

Słynna plaża.

Kurcze Panowie narobiliście mi ochoty tym planowaniem. Dobrze mi grypsko nie przeszło bo jeszcze szczekam, a już bym wyskoczyła kija pomoczyć :wink:

A Pilce, jak to Pilce dla mnie rewelacyjna woda, choć dawno nieodwiedzana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz rade samuraj dzielne autko . W zeszłym roku jeździliśmy tam z kumplem i on miał samuraja . Dawal rade . Jak kupie jakąś terenówkę na wiosnę (jeep poszedł do żyda) to można się wybrać na 2 auta to zawsze lepiej.

masz mój filmik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... sezon zapowiada się dosyć ciekawie :mrgreen:

Zdjęcie samurajka jest z ubiegłego roku, teraz zawieszenie jest wyżej o jakieś 5-8cm :mrgreen: i sporo twardsze :neutral:

Ale to zasługa mojego taty bo to jego zabawka do lasu i ciągle przy nim coś grzebie :lol:

Jak zakupisz samochodzik (co planujesz?) to z wielką ochotą przyjmę zaproszenie na ryboffroad :lol:

Poznam w końcu cały urok Pilc z każdej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem takich praktyk. Pamiętam, jak jeszcze 15 lat temu można było na większość stawów wjechać polonezem. Teraz drogi tam są tragiczne. Dzięki komu tak jest? Rowerzystom?

Do tego pokonywanie brodów w miejscach, gdzie stawy zasilane są w świeżą wodę (0:52 - 1:03 na Twoim filmie). To jest ciek między 8 i 7 następnie do 4 i dalej. Silniczek oczywiście umyty po takiej przeprawie, ale ile oleju z pod niego znalazło się w wodzie? Później płacze i lamenty że ryb nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.