Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

podstawowy zestaw na grunt


wojtas666

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 weeks later...
Nawet 10 zdadzą egzamin na takie, zresztą prawie wszystkie karpie jakie złapałem (1-2kg), to tylko na 12-stke oczywiście kutą, trochę przymała ale wystarczała :wink: .

Na 12-stke ??? :shock:

Przekonalem sie ze dobry hak to podstawa , dlatego uzywam tylko Ownera , a

na karpie to tylko Owner Carp C1 No 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na 12-stke :cool: , a największy haczyk jaki kiedykolwiek miałem na przyponie to 6 :wink: . Nie lubię dużych haków, poza tym łowiłem karpie najczęściej w tedy gdy nastawiałem się na karasie i liny :lol: ,no i żadna rybcia nie miała haczyka w "bebechach" :cool: . Kluczem do sukcesu jest kuty kryształek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Sadze, ze tak okolo 1 kg?

Ja uzywam i mysle, ze beda odpowiednie haki numer 6, lub 8.

Tak mam nr 6. Myślę, że na kilówki troszkę za duży :grin:

Skrętek łowiłem hakami nr 14 karpie do 3 kg. ale to na stawie i batem :mrgreen: Ale nie mąćmy w głowie nr 8 w normalnej numeracji powinny być ok. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie od tej strony podchodzicie do tematu :roll: Wielkość haczyka zależy głównie od wielkości przynęty a w dalszej kolejności od wielkości ryb.

Spróbujcie założyć na tą 12 np. czerwonego robaka albo 3 kukurydze. I z drugiej strony jak na duży i gruby hak założyć np. ochotkę z pinkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek wiadomo, ale wtedy gdy miałem 12-ke karpie były "przyłowem" a gdy nastawiam się na karpie 6-stka mi styka, dwie kukurydze i dwa białe mieszczą się bez problemu.

A co racja to racja :wink: :

Wielkość haczyka zależy głównie od wielkości przynęty a w dalszej kolejności od wielkości ryb.
karpie do 3 kg. ale to na stawie i batem

No to miałeś zabawę :mrgreen: ja na bata kiedyś złapałem "kilówke" i już była niezła jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

hey ja napisze ci tam moim pierwszym zestawem gruntowym to opisze ci to jak najlepiej potrafie mam nadzieje ze ci to pomoze w jakims stopniu:

po pierwsze kup sobie nie zbyt skomplikowany kij do nauki bo szkoda zrobic krzywde jakiemus wypasionemu kij kup sobie długosci około 3,3 metra kołowrotek tak z 4 łożyskami wystarczy bez żadnych bajerów chyab ze cie stac na rozrzutny zakup ktory posłuzy ci an długi czas polecam ci w tym przypadku jaxon ma wiele dobrych i tanich kołowtortków wedzisko to jaxon adventure ajk źle napisałem poprawiac mnie ciezar wyżutu to jakies od 30-80 w zupełnosci wystarczy an poczatek,,do tego żyłeczka kongera ja takiej uzywam i jestem zadowolony grubosc do 0.30 koszyczek sobie wez kup tak 20g z dwóch stron dziurawy bo najlepiej neci ja uzywam koszyczków do metody wygladaja jak sprezyna tylko maja 3 skrzydełka ,,do koszyczka zakup rureczke, dwie potpórki kup lub zrób sobie sam no i babki ja uzywam psełdo swingerów nie roznia sie od tych dla karpiarzy niczym ale cena jest owiele njizsza maja obciazenie wiec jak obciazysz delikatnie to brania bedzie widac jak przy bombce ale wiatr nie bedzie ci nim buajał jak w przypadku bombki do tego zanete zakup sobie gotowa lub tez poszukaj na forum jakies przepisy no i nad wode poćwicz bez obciazenia kilka razy rzuty no i czekaj an rybeczki w zupełnosci ci to wystarczy na piersze wyprawy na grunt no jesli ci to pomoze to bede hepi ze komus moglem pomoc pozdrawiam i zycze udanego wedkowania sory za błedy jeśli takowe sa a napewno sa pisalem w pracy wiec nie zwracałem na to uwagi pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Ja łowiąc na czerwonego robaka będę uzywał haczyków nr 5. Moim zdaniem są akurat na tą przynetę a z jeziorze na którym łapie sa szczegolnie liny i karasie, ale zdażają się też karpie i leszcze. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

a ja mam takie troche inne pytanie -czy zestaw :

-Glowna żyłka-> rurka antysplataniowa-> stoper--> kretlik-> przypon z hakiem

jest dobry do DS? Bo po zalozeniu do rurki koszyczka z zanetą wydaje mi się że jest troche za ciezki.

Co radzicie? Wprowadzic jakies zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie troche inne pytanie -czy zestaw :

-Glowna żyłka-> rurka antysplataniowa-> stoper--> kretlik-> przypon z hakiem

jest dobry do DS? Bo po zalozeniu do rurki koszyczka z zanetą wydaje mi się że jest troche za ciezki.

Co radzicie? Wprowadzic jakies zmiany?

tez lowie na DS, na zylce glownej jeszcze przed antysplataniowa (+-40cm) zakladam stoper, zazwyczaj rzucam koszykiem 20gr plus zaneta mimo ze lowie na stojacej, uwazam ze dzieki takiej gramaturze moge napiac zylke tak jak chce, czasami przy braku obciazenia po jakims czasie DS sie prostuje a te 20gr trzyma ja w miejscu, a przy okazji mozna dalej rzucic, ostatnio lowilem bez koszyka z sama oliwka 25gr i tez bylo OK :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

wcizmowski, od dwóch sezonów łowię na mikado trython feeder 330/100 z tym, że kijek 3-składowy jak już wcześniej pisałem na forum. Kijek przy rzucie jest dość "gumowaty" ale za to ładnie czuć na nim rybkę łowiłem nim nawet karpiki do 3kg. Koszykami jakimi tym kijkiem rzucałem były koszyki z dociążeniem do 60g plus zanęta. Rzucałem ile miałem sił w rękach, a tej mi nie brakuje i kijek nie pisną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A JA się podepnę i zapytam z innej bajki . Chcę nabyć drugiego feedera, a z racji tego że mam już miejscówkę ( nową) na jeziorku nie potrzebuję już kosmicznego CW. I stąd takie pytanko czy znamionowy CW kija ma znaczący wpływ na jakość i widoczność brań na feederku?? Pierwszy zakupiony na 150g CW z racji łowienia na rzece o dość sporym uciągu, ale drugi mogę sobie zaserwować np. max 80 gram Co mi podpowiecie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam kongera z serii carbomaxx cw do 40gr. w komplecie jest druga szczytówka myślę, że koło 20gr wyrzutu. To właśnie ją do tej pory zawsze używałem. Ostatnio dokupiłem jeszcze jedną szczytówkę o jeszcze mniejszym cw. Używam jej koło dwóch lat i nie mogę tej wędce nic zarzucić. Sprawdziłem ją w wielu łowach i mogę ją tak scharakteryzować. Jest wystarczająco wytrzymała by wyciągnąć na niej karpia do 2 kilo (takie ja wyciągałem pewnie z większymi też sobie poradzi), nie ma problemu by zarzucić na kilkadziesiąt metrów (koszyczek 5 gr lub bez dodatkowego obciążenia) wystarczająco lekka by używać jej jako spinningu, szczytówki są wystarczająco czułe by podczas spinningu najmniejszymi istniejącymi wobkami widzieć ich pracę (nawet przy ściąganiu z prądem) i jest wystarczająco tania by zainwestować (koło 60zł). W razie pytań służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A JA się podepnę i zapytam z innej bajki . Chcę nabyć drugiego feedera, a z racji tego że mam już miejscówkę ( nową) na jeziorku nie potrzebuję już kosmicznego CW. I stąd takie pytanko czy znamionowy CW kija ma znaczący wpływ na jakość i widoczność brań na feederku?? Pierwszy zakupiony na 150g CW z racji łowienia na rzece o dość sporym uciągu, ale drugi mogę sobie zaserwować np. max 80 gram Co mi podpowiecie ??

CW nie ma nic wspólnego z czułością szczytówki na brania. Może się nawet zdarzyć że wędka z ciężarem wyrzutu 140g będzie miła czulszą szczytówkę od wędki z CW 60g.

mephir, delikatniejszą szczytówka wcale nie ma mniejszego ciężaru wyrzutu niż sztywniejsza. Układa się ona wzdłuż żyłki a całą prace przejmuje na siebie dalsza część wędziska więc zarówno tą delikatną jak i tą sztywniejszą szczytówką możesz rzucać ciężarki 40g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CW nie ma nic wspólnego z czułością szczytówki na brania.
no ciekawe spostrzeżenia ,pozwole sobie nie zgodzić z całą twoja wypowiedzią , gdyby tak było faktycznie jak piszesz to zamiast 3-4 szczytówek wymiennych w DS była by jedna .Nie kiedy zdarza mi sie wymieniać szczytówkę 2-3 razy na leszczach zanim dobiorę odpowiednią ,nie za miękką nie za twardą .A sam rzut zestawu 80g na szczytówce 1-1,5 oz powoduje palpitacje serca. :wink: Tak że proszę bez bajek i wciskania kitu. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy177, Ja polecę cifeder kongera carbomax330/cv90g jest to kijek którego urzywam cały sezon na rzece z róznym uciągiem i na wodach stojących sprawuje się dobrze niemam zastrzerzeń pozatym uwarzam ze ta długość oraz cv jest uniwersalna na takie wody oraz małe i śresnie rybki no takie do 5 kg cv 40 to za delikatny kijek do wyrzutu 10gr spręrzyny z około20-30 gramową zanętą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Prosze o pomoc chcialem sie dowiedziec czy taki spprzet ktory posiadam nadaje sie na grunt wedka shimano alivio 396 cw max 110 i kolowrotek shimano naxave 2500fb zastanawia mnie to czy ten kolowrotek da sobie rade bo jest bardzo malutki heh a bede lowic na wodach stojacych stawach itd na koszyczki bez dociazenia wlasnego tylko masa zanety do wedki posiadam dwie szczytowki szklane 2.00 oz i 2.50 oz nie bardzo wiem co i jak z nimi mam to kompletowac czy moze lepiej jak poczekam troche i odloze na inny kolowrotek prosze o jakas rade bo jestem osoba ktora dopiero zaczyna swoja przygode z wedkarstwem czy ktos obeznany moze mi cos powiedziec co i jak z tym spzretem i czy sie nadaje z gory dziekuje za poswiecenie mi chwilki czas pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.