Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

kołowrotki Cormoran


jaxon

Rekomendowane odpowiedzi

Gofer, na 5 letnią gwarancję tez przymykam oko (ale tylko jedno :wink: ). wiadomo, dobry chwyt reklamowy a producent zawsze może stwierdzić że kołowrotek był niewłaściwie użytkowany lub konserwowany "we własnym zakresie" a otworzenie kołowrotka poza serwisem to utrata gwarancji.

rączek do transportu raczej nie składam, a co do wyglądu to akurat to najmniej mi się podoba :wink:

a powiedz jeszcze, po jakim czasie skończyła się żywotność Twojej "manty"? ile sezonów służyła w stopniu zadowalającym. kiedy stwierdziłeś że czas odstawić ją na półkę?

Aro86, dlaczego aluminiowa ? jaką (i jak dużą ) ma przewagę nad grafitem (z którego wykonana jest chyba większość kołowrotków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

nie jest tajemnica ze kolowrotek z aluminiowa obudowa jest trwalszy. chociazby osadzenie lozysk na dwuch stronach osi korbki sie nie wyrabia w takim stopniu jak w miekszym materiale, ale to w teorii. jak masz powiedzmy 250-300zl to warto kupic team dragona, ryobi zaubera czy tez spro red arca, ale to wyzsza polka. osobiscie kupujac mante na cuda nie liczylem, ale na to ze nietrafie na typowo felerny egzemplarz i pochodzi co najmniej na rowni z jakas catana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250-300zl to warto kupic team dragona

Tego TD z serii 700 w interesującym Cię rozmiarze w Fishing Marcie dostaniesz już za 185 zł, jesli kupisz w salonie doliczą Ci rabat 5 %

a powiedz jeszcze, po jakim czasie skończyła się żywotność Twojej "manty"? ile sezonów służyła w stopniu zadowalającym. kiedy stwierdziłeś że czas odstawić ją na półkę?

Niestety, jeden niepełny sezon przy dość intensywnym używaniu.

Rozczarowałem się ogromnie, gdyż trafiłem na drugi bubel z rzędu. Pierwszy to Cormoran Rodeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250-300zl to warto kupic team dragona metalowego

Tego TD z serii 700 w interesującym Cię rozmiarze w Fishing Marcie dostaniesz już za 185 zł, jesli kupisz w salonie doliczą Ci rabat 5 %

(obudowa z grafitu) no tak, a to juz przekracza dwukrotnie budzet :P idac dalej, niebylbym pewien czy wytrzyma dwa sezony :smile: , a za ta kase mozna kupic mante x2 wiec juz na dwa sezony(w zaleznosci co w nich padnie mozna pozniej z dwoch sklecic kolejny :razz: i tak dalej..) przy czym nie bronie tej manty, tylko neguje wyzszosc shimano catany i ew. kolowrotkow w garnicach 100zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

ja mam vipera i nie narzekam.

chodzi już trochę czasu.

przeznaczenie - głównie spinning (łowiłem nim pstrągi i szczupłe )

swego czasu służył mi też do gruntówki ale to zdecydowanie za mały młynek na grunt.

Gofer juz pisał o mancie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aro86, dlaczego aluminiowa ? jaką (i jak dużą ) ma przewagę nad grafitem (z którego wykonana jest chyba większość kołowrotków)

Jak wcześniej napisał Damian21 kołowrotek o aluminiowej obudowie jest trwalszy. Na średnio-ciężkim spiningu kołowrotki o grafitowej obudowie po roku łowienia chodziły jak ciągnik, nie dawały przyjemności z wedkowania a przecież o to chodzi. Jedynym wyjątkiem , który przetrwał chyba ze 4 sezony i dalej służy (ale już na odległościówce) był Dragon Milenium FD 820i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

wybrałem się już po zakup kręciołka do sklepu ... po długim zastanawianiu dałem się namówić sprzedawcy na kołowrotek Mistrall TOURNAMENT FD 20 (jak dobrze wielkość pamiętam) ... generalnie kołowrotek super... ale ... po nawinięciu na "sucho" 300 m żyłki z oporem jaki mogą stwarzać zacisnięte na żyłce palce, mechanizm kołowrotka zaczął wydawać z siebie dźwięk który mi przypominał przeskakujące trybiki ... załamka ...

na szczęście w sklepie nie stwarzali problemów i wymieniłem, na zalecany na tym forum Shimano Catana 2500 FA ... mam nadzieję że będzie do lepszy wybór niż wymieniane Dragony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Po wielu latach uzywania kolowrotkow DAM kupilem sobie Cormorana iCOR 6PiF 300 na 5 lozyskach, hamulec przedni, kosztowal jakies 140 zl nie pamietam dokladnie, pierwsze wrazenie naprawde super: wyglad, wykonczenie i praca (troszke ciezko z poczatku chodzil ale szybko sie rozkrecil) płynna. Jednak szybko znalazlem minusy okazalo sie ze rolka prowadzaca zylke wogole sie nie kreci !!! zylka uklada sie niezbyt dobrze ale najwazniejsze jest ze jest strasznie pokrecona. Hamulec jest naprawde swietny (przetestowany na swiezym srebrniaczku :grin: ) ale dziwna rzecz ze mimo iz kolowrotek posiada natychmiastowa blokade biegu wstecznego (ustawienie, w ktorym korbka nie mozemy krecic do tylu) to podczas holu lub pod dluzszym obciazeniem korbka przekreca sie o kilka obrotow wstecz !!! nie zawsze ale zdaza sie (mi akurat podczas holu 4 obroty wstecz) pozniej sprawdzalem przytrzymujac napieta zylke i faktycznie kolowrotek oddaje zylke nie poprzez hamulec ale przez obrot korbki wstecz mimo zablokowania obrotow wstecz wtf !!!

jakie to ma znaczenie podczas holu ryby nie musze mowic. kolowroteka uzywam w zestawieniu w weglowym teleskopem shimano 330, 10-40 gram i lowie glownie na woblerki i blaszki do 15 gram max.

zastanawialo mnie czy to moj kolowrotek jest wadliwy ale czytajac niektorych wypowiedzi to stwierdzam ze jednak kolowrotki te nie sa dopracowane, takie wady moim zdaniem go dyskwalifikuja (bo duzo tansze i na mniejszej iloasci lozysk DAMy bija je na glowe). Takie moje zdanie, chetnie wyslucham waszych opini. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu latach uzywania kolowrotkow DAM kupilem sobie Cormorana iCOR 6PiF 300 na 5 lozyskach
Dzisiejsze DAM-y to nie to samo podobnie jak Cormoran czy Shimano :sad: niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak coś się pojawiło :wink: Kołowrotek DAM Quick 4000FD NEW 2009!
Zadam ci twoje pytanie - stwierdzenie w innym temacie ,pewnie wiesz jakim .

Panowie skąd bierzecie takie, nieprawdopodobne informacje ??? Z autopsji, robiliście już kije na zamówienie, interesujecie się tym tematem ??? Czy może to, po prostu wasze gdybanie i sianie nieprawdziwych informacj

Wiec zapytam ,łowiłeś na Quick Royal ,miałeś w "łapkach "lub DAM Quick 4000FD NEW 2009! czy tylko gdybasz .Lary ma racje ze słynnej firmy zostało prawdziwe logo nic po za tym .A gdy będziesz miał wątpliwości służę fotkami.

Ps a tak po za "konkursem" :wink: to temat jest o kołowrotkach Cormorana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIdze ze ktos ladna kase chce zrobic na logu DAM,za takie niewiadomocoto 900zl?

Teraz wracając do tematu,znajomy nabył cormorana corcast,pracuje bardzo płynie tutaj bije na glowe tak wychwalanego(przereklamowanego?)red arca,zreszta tak jak wszyskie drozsze cormorany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marewel, drozsze cormorany to sa praktycznie daiwy
Praktycznie to wszystkie kołowrotki Cormorana są z Firmy Daiwa ,Daiwa kupując sobie markę [Cormoran] ,ma możliwość sprzedaży tanizny pod innym znakiem ,ale zaznaczam nie wszystko co Cormoran to szajs .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec zapytam ,łowiłeś na Quick Royal ,miałeś w "łapkach "lub DAM Quick 4000FD NEW 2009! czy tylko gdybasz .Lary ma racje ze słynnej firmy zostało prawdziwe logo nic po za tym
Nie łowiłam, nie miałem w łapkach, tylko gdybam. A link do tego modelu wrzuciłem jako ciekawostkę :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze twoj kosztuje 3 razy wiecej niz jego rodeo wiec nie ma co sie dziwic.

Kołowrotek do spinningu, który ma służyć więcej niż 1 lub 2 sezony musi kosztować, rodeo to sobie można do bolonki założyć albo do lekkiej gruntówki, niestety z gówna bata nie ukręcisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To załóż go do spina to zobaczysz ile potrzyma ja miałem raptem parę dni i się rozleciał i z tego co czytam to mój nie był jedyny ferelny one na spina sie nie nadają,że nie wspomnę o wciąż pękającej sprężynce przy kabłonku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Potwierdzam, to co napisal kolega powyzej - dzisiaj przy otwieraniu kablaka strzelila sprezyna :/ do tego jest jakas nietypowa(sprawdzalem inne obecnie uzywane kolowrotki i wszystkie maja bardzo zblizone rozwiazanie) i nie dopasuje zadnej ze straszych, juz nie uzywanych kolowrotkow, porazka jak dla mnie. To byl ostatni zakup kolowrotka tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojego kołowrotka byłem bardzo zadowolony(5 gt-aFi).. do czasu. Mam go niecały rok, w tamtym sezonie działał rewelacyjnie, ładna płynna praca, dużo wytrzymywał. A dziś, pierwszy dzień kiedy go uzywam i odrazu problemy. Na początku poszła sprężynka i były problemy z nawijaniem żyłki. Dało by sie łowić, ale teraz poszło coś w środku i trzeszczy okropnie i coś go blokuje w środku, zaraz go rozbiorę i zobazce co to moze być. Ale i tak pójdzie na bok, kupie sobie pewnie shimano alivio albo catanke :wink:

@Astra

Potwierdzam, to co napisal kolega powyzej - dzisiaj przy otwieraniu kablaka strzelila sprezyna :/ do tego jest jakas nietypowa

Własnie, ja w ogóle nie miałem sprężyny tylko jakiś drucik, wcześniej czegoś takiego nie widziałem i raczej nie mogę tego wymienić od innych kołowrotków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bylem na poczatku zadowolony. Jak za 80 zl to kolowrotek pracowal bardzo przyzwoicie. Jedyne do czego sie moglem przyczepic do nierowne ukladanie zylki, spore drgania podczas sciagania przynet >5g, no ale przeciez to kolowrotek z nizszej polki... natomiast wczorajsza sprezyna doprowadzila mnie do wrzenia Przez taka pierdole kolowrotek jest bezuzyteczny i nie dziwie sie, ze sprezyna strzelila, bo rozwiazanie jest nieprzemyslane i to bardzo.

Stwierdzam, ze nie ma sie co pchac w tansze kolowrotki do spinningu - tutaj trzeba zainwestowac wiecej. Zastanawiam sie nad pflueger medalist, team dragon fd 9xxx oraz okuma epix pro fd. Medalist ogolnie dobre opinie zbiera, ale dosc ciezki jest - wielkosc ktora mi odpowiada - 35(170m - 0,25mm) - 350g. Team dragon jak wiadomo robiony przez ryobi, ale czy tak udany jak zauber ? no i epix pro o ktorym tez rozne opinie czytalem... ciezki wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobię na odwrót, teraz nie mam pieniędzy na kołowrotek powyżej 100zł, kupie jakiegoś NO NAME na rynku za 50zł. Kupił bym Catanke ale do cholery, ceny poszły w góre i ledwo bym uzbierał na Alivio :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.